Černé světlo

Černé světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326088/bmid_cerne-svetlo-hJz-326088.jpg 4 543 136

Akta Enzo série

Enzo Macleod, Skot vyučující biologii na univerzitě v Toulouse na jihozápadě Francie, se rozhodl, že s využitím svých znalostí vyřeší sedm nechvalně proslulých vražd popsaných v knize odložených případů pařížského novináře Rogera Raffina. Enzo už dokázal rozlousknout první dva zločiny, ale na třetí případ teď nemá ani pomyšlení. Právě mu diagnostikovali rakovinu, a navíc se objevil někdo, kdo má v plánu zničit jeho pověst i vztahy. Souvisí nějak Enzovy osobní strasti s šestnáct let starou brutální vraždou mladého prostituta v pařížském bytě? Dokáže najít alespoň nějaké zbytky důkazů — a zůstane naživu dost dlouho na to, aby dopadl vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Blacklight Blue , 2008

Bobina74
07.05.2018 3 z 5

Tak tohle by i šlo. Mám ráda tohoto autora, hlavně z ostrova Lewis a bohužel takové kvality už dál nedosáhl. Akta Enzo nejsou špatná, ale dost mně nudí ty jeho zdlouhavé popisy ničeho a jak to jindy nedělám tak tady je prostě musím přeskakovat jinak bych nedočetla. Na druhou stranu mně to ale neodradí od dalšího dílu, panč mně zajímá co se bude dít dál, ale už teď se těším až dočtu celou sérii.
P.s.: a tímto se ze mně stává schizofrenická postava jeho knih....:-).

bosorka
10.04.2018 3 z 5

Třetí díl AE se docela slibně rozjížděl a nějakou dobu jsem si myslela, že tentokrát u mě třeba sáhne i k více hvězdám než jeho předešlé části. Což o to, je to stále lehce čtivé a odsýpá to pěkně, zápletka byla zajímavá, ale čekala jsem, že by z ní autor mohl vyždímat daleko víc. Na rozuzlení jsem přišla docela brzy a nechápu, jak to mohli zúčastnění přehlédnout, navíc úplný konec mě zklamal, protože nanaplnil ten pomyslný džbán pointy až po okraj, ale jako by zůstal někde ve třech čtvrtinách. Občas se všichni zúčastnění včetně hlavního hrdiny chovají dost nelogicky (mají mobily, proboha, tak proč s nimi spoustu věcí nevyřeší), Enzo navíc nemít kolem sebe všechny, co mu pomáhají, by byl úplně ztracený. Líbil se mi motiv uneseného dítěte, tam jsem zahlédla střípky toho, co mě zaujalo například na Lewiské sérii. Ale jinak opět spíš průměr.

kadgam
26.01.2018 4 z 5

Napínavý príbeh honby po vrahovi z minulosti v atraktívnom prostredí troch krajín.
Silnou stránkou autora je rozprávačský talent, v tomto prípade ale bola detektívna zápletka trochu slabšia. Navrch mal vrah, za Enza bodovala jeho rodina.
Koniec je otvorený, teda sa môžeme tešiť na pokračovania

Magnovak
09.01.2018 2 z 5

Souhlas s Dunbar.

Ještě doplním, že jak se to vyvine s Annou by v tomto případě napadlo i tupější tužku v penále... Příběh je ze všech tří asi nejlepší, ale to v tomto případě není kompliment, překombinované, mnoho náhod, mnoho stěžejních bodů nijak nevysvětleno. Akta Enzo se opravdu nepovedla.

Dunbar
04.01.2018 1 z 5

Po úžasnej trilógii z ostrova Lewis, dychberúcom románe z ostrova Entry je séria s Enzom MacLeodom veľkým sklamaním. Po prečítaní troch prvých titulov zo série musím skonštatovať, že sú na jedno kopyto: hlavnou postavou je Enzo - strašný babrák, vraj forenzný expert, ktorý počas prvých troch kníh svoje forenzné dovednosti nepoužije ani raz - namiesto toho mu neustále pomáha jeho dcéra s frajerom a jeho prsatá študentka, ktorá všetky fakty potrebné pre vyšetrovanie jednoducho vygúgli na internete. Enzo má síce autorom prisúdený aký-taký sexappeal (v každej knihe si to rozdá s atraktívnymi ženami), ale nie je schopný si ani nabiť telefón, čo mu v každom titule spôsobuje problémy, keď po ňom ide vrah. Tretí titul "Černé světlo" začal oveľa lepšie než predchodzie dva, ale veľmi rýchlo skĺzol do zaužívaného klišé prvých dvoch dielov. Obávam sa, že na zvyšné diely nemám dosť sebatrýzniacu náladu.

dalia1769
24.12.2017 4 z 5

Zatím nejlepší z cyklu o Enzovi. Napínavé, mělo to spád a postava Enza, která zpočátku byla taková nevýrazná, konečně působí životněji a plastičtěji. Otevřený konec by mohl slibovat brzký další díl.

bgott
07.11.2017 3 z 5

Akta Enzo čtu už nějak ze setrvačnosti. Rozhodně to není to nejlepší od Petera Maye, ale detektivka (potažmo celá série) je vcelku slušná.

moni.ka
05.11.2017 4 z 5

Na thrillery z Hebrid to sice nemá, ale z Akt Enzo zatím nejlepší. I když mi připadá, že jedním motivem už Peter May vykrádá sám sebe (nemůžu napsat čím, aby to nebyl spoiler) a konec jsem tím pádem tak trochu čekala, celou dobu až do toho čekaného konce jsem se bavila.

miloslav0399
19.10.2017 2 z 5

Kdybych od PM začínal s Akty Enzo, zřejmě bych se k jeho dalším sériím nikdy nedostal. Přitom základní myšlenka pátrání po dávných zločinech podle knihy je výborná. A to je bohužel všechno. Hlavní hrdina, atmosféra, zápletky, pointy, nesedí mi prostě vůbec nic. Ale úplně nejhorší je ta jeho mnohočlenná menažerie, bez níž nedá ani ránu. Přitom i sám autor si neví s některými postavami rady. Co v tomto díle dělala počítačová expertka? Hledala v Googlu informaci pro Enza, který přitom měl u sebe telefon s internetem. Nepravděpodobné, nezajímavé, jedna z nejslabších knih, co jsem v poslední době četl. Bohužel...

haski
08.10.2017 5 z 5

Dobře napsané, čtivé, akorát konec trochu přitažený za vlasy. Dobrá detektivka, dobře zpracovaná, zkrátka další díl i samotný Enzo se povedl. Doporučuji.

ZuK1
03.10.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl ze série Akta Enzo. Celá kniha je hned od začátku velmi napínavá, s překvapivým závěrem a navnaděním na další pokračování.
Už se těším, až vyjde.

milena8281
22.08.2017 5 z 5

Další dílek série za mnou. Moc jsem se na knihu těšila, dobře se mi tato série čte. Začátek tentokrát trochu komplikovanější, v celé knize se střídají kapitoly ze současnosti, kterou vyšetřuje Enzo a z minulosti, která se týkala vraha. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Trochu jsem se i ztrácela. Pak se to všechno začalo skládat do sebe a strhlo mě to. Už se těším na pokračování.

orinka3
14.07.2017 5 z 5

Zdařilá detektivka s nečekaným koncem. Čte se výborně, zápletka tak akorát, aby to čtenář stačil sledovat.

raty
13.07.2017 5 z 5

Precizně propracovaný detektivní příběh. Napínavý a velmi čtivý od začátku až do konce. Moc mě bavil a líbil se mi nejvíc z této série.

Lidka
08.07.2017 2 z 5

Nebudu psát víc než že pro mne tentokrát zklamání, tak hezky se to odvíjelo, že jsem do toho šla s plným nasazením.... pokračování příště:-)))

babicka_amalka
21.06.2017 4 z 5

lepší než dvě předchozí z řady "Enzo" - pro mě tím spíš, že se příběh odehrával v místech, která celkem dobře znám; ať už Cahors, Coulliere či Cadaques a ostatní místa - po všech jsem se procházela ve vzpomínkách spolu s Enzem; a i když jsou mi Hebridské příběhy bližší, tohle bylo dobré a líbilo se mi;
jedině mi snad vadilo, že příběh se zcela neuzavřel - zůstalo nám utajeno nejen kdo byla vlastně Anna, ale kdo za tím vším vlastně stál....

JezinkaJ
18.06.2017 4 z 5

Akta Enzo mě baví. Hlavní hrdina má totiž mé sympatie. Je mnohem zábavnější svým zájmem o ženy, než ty věčně rozervané trpitelky z jiných krimi. Dávám 4 hvězdy a už se těším na další díl.

Ivana11
11.06.2017 5 z 5

Výborně se mi kniha četla, myslím, že tento díl ze série Akta Enzo se mi líbil asi nejvíc.

rodak
10.06.2017 4 z 5

Čte se to velice dobře.Na čínské thrillery to nemá ,ale jsem se sérií spokojený.

ferda
01.06.2017 3 z 5

Po knize jsem skočil kvůli autorovi, ale je to zklamání. Se sérii" Ostrov lewis" se to nedá srovnávat. Připadlo mi to jak ta parta ze Scooby doo, která řeší nějaký zločin.