Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-xX9-424.jpg 4 3403 450

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer , 1998

Ence
09.03.2020 1 z 5

Coelho nezvládá konce svých knih. Po neuvěřitelně stupidním závěru Alchymisty přišel předvidatelný a příliš čitelný závěr zde.
Na knize oceňuji snad jen začátek, kdy jsou popsány pádné a přesvědčivé argumenty pro ukončení (nejen) Veroničina života. Následující pasáže jsou nezáživná slátanina s naivními bláboly a nezajímavými postavami.

claudiavas89
09.03.2020 5 z 5

do nedočíta do konca , možno nepochopí hlavnú myšlienku

Agatha84
08.03.2020 1 z 5

Zhruba v polovině odloženo. Znovu si říkám, že život je příliš krátký a knih je příliš mnoho na to, abych ztrácela čas s něčím, co mě nebaví...
Coelho, jak dlouho jsem jej odkládala, tak moc jsem byla zklamaná. Třeba je to jen špatným výběrem knihy. Zhruba tuším, co měl autor za záměr a kam chtěl svého čtenáře dovést, nicméně zvolil formu, která je - alespoň pro mě - naprosto nevyhovující. Prostředí psychiatrické léčebny dobré, ale tam to končí. Příběh vlastně neexistuje, postavy jsou ploché a Veronika prochází tak prudkým vývojem sebeuvědomění (bez jakéhokoli vnějšího zásahu), že mě nakonec rozčiluje ze všeho nejvíce. Takže v příběhu chybí vlastně všechno - myšlenka, příběh, ponaučení, spíše se jedná o jakési náhodně pospojované glosy a filozofické úvahy, které postrádají hlubší smysl.

Magrata15
05.03.2020 3 z 5

Z této knihy mě nejvíc zaujala myšlenka "Vědomí smrti v nás podnítí vůli k životu".
A o tom ta kniha byla.

bara9550
05.03.2020 5 z 5

Můj bože,
tohle je prostě nádhera, skvělá kniha, strašně mě bavila, od začátku do konce.
Myslím, že ji určitě přečtu ještě minimálně 1x! Doporučuji ji i jako první knihu od Paula!

chamyl
01.03.2020 5 z 5

Překvapivě dobré. A to dokonce velmi. Po mediálně profláknutém a pro mne vlastně prázdném Alchymistovi mám pocit, jakoby šlo o knihu od jiného autora.
Originální námět a úvahy o smrti, depresích a smyslu života ukazující na zřejmý paradox, že mít se dobře, automaticky neznamená, být šťastný.
Dobře uchopené téma pro ty, kteří chtějí přemýšlet a třeba i polemizovat.

pavlanosko
07.02.2020 4 z 5

Nečekaný závěr..

the_res13
01.02.2020 1 z 5

Příběh ok, konec totální zklamání

Samar
19.01.2020 4 z 5

Kniha kterou jsem si v sestnacti koupila na zaklade doporuceni jedne starsi kamaradky. Tenkrat to byla snad ma neoblibenejsi :-)

Čtenářka73
19.01.2020 4 z 5

Zajímavý příběh pokládající otázky, kdo je blázen a co je vlastně normální. Existuje nějaký smysl života? Co dokáže člověka znovu nastartovat, když už se domníval, že všechno je zbytečné a nic, co by za to stálo, už ho nečeká?

Hnilda
11.01.2020 5 z 5

Od Coelha za mě nejlepší Román se skvělou pointu.

tabaluga
10.01.2020 4 z 5

Kniha mne nadchla hlavně svým poselstvím.. co všechno v člověku může probudit věta ve smyslu "zemřete během pár dnů". Myslím, že to dokáže vlít život do žil nejednomu člověku. Je to taky o nalezení sebe sama a boji proti depresi..

Cageyy
09.01.2020 5 z 5

Tato kniha mi v jednu dobu mého života přišla úplně úchvatná a dlouho jsem se s ní stotoznovala, resp. s hlavní hrdinkou. Filmové zpracování ale mě zklamalo????
Asi jsem si příběh načrtla už v hlavě a film byl jiný ???? Nicméně se mi tato smutná kniha líbila ????

Josh
06.01.2020 2 z 5

Hlavní hrdinka Veronika má svého života ve 24 letech dost a po neúspěšném pokusu se zabít skončí v sanatoriu, kde víceméně řeší odpověď na otázku z obálky „Kde je hranice mezi šílenstvím a zdravým rozumem, mezi odlišností a normalitou?“ To si možná někdo někdy řekl každý z nás…… Ani ona ani další postavy mi nepřišly extra výjimečné nebo zajímavé. Když nic jiného zvláštní rozuzlení v závěru knihy a myšlenka ošetřujícího lékaře „vědomí smrti v nás podnítí vůli k životu“ přece jen dalo smysl přečtení této knihy.

barufil
06.01.2020 3 z 5

Četla se příjemně. Zajímavé rozuzlení postavy.

anája
03.01.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla, hlavní pointu jsem nezapomněla, ale připadla mi taková jednoduše napsaná, tenká.

evilunicorn
21.12.2019 3 z 5

Mám rád knihy z filozofickým přesahem a hlubší myšlenkou,ale tady si nemůžu pomoct, přišlo mi to příliš okaté.Kniha se mi četla poměrně těžko,a u některých pasáží jsem dokonce ani neudržel pozornost.I přesto všechno mi některá místa uvázla v paměti (král a studna,kravata, Bůh a rajská zahrada), celkově jsem však spíš zklamán,o čemž svědčí i to,že jsem se těmi 160ti stránkami prokousával 4 dny,i když je to knížka v podstatě na jedno odpoledne.

callowsick
06.11.2019 4 z 5

příjemně vybočuje z jinak se opakujících autorových příběhů.

Booklice
29.10.2019 3 z 5

Po přečtení Alchymisty jsem se těšila na další knihu Paula Coelha, ale tentokrát jsem byla trošku zklamaná. Líbí se mi zamýšlení se nad existencí života a i v této knize je spousta dobrých myšlenek, avšak s některými pasážemi jsem se úplně neztotožňovala.

Elea
09.10.2019 4 z 5

Kniha rozhodně nutí k přemýšlení o vlastních postojích k životu.

sebevražda zfilmováno psychiatrické léčebny brazilská literatura Slovinsko inzulin astrální projekce

Paulo Coelho
brazilská, 1947
2005  77%Alchymista
2009  81%Jedenáct minut
2000  82%Veronika se rozhodla zemřít
2014  56%Nevěra
2002  73%Poutník – Mágův deník

Kniha Veronika se rozhodla zemřít je v

Přečtených5 610x