Aréna smrti přehled

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413628/bmid_hry-o-zivot-W1F-413628.jpg 5 6555 6555

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aréna smrti. Přihlašte se a napište ho.

Durancie
20.05.2024 4 z 5

Jako první jsem četla Baladu o ptácích a hadech. Tedy už jsem měla ponětí, co mě čeká a z čeho to vzešlo. Jsme nyní o několik desetiletí později, probíhají už sedmdesáté čtvrté hladové hry. Dvanáctý kraj, na který je v této sérii opět upřena hlavní pozornost, vyslal do Kapitolu lovkyni Katniss a pekaře Peetu. Moderní doba zformovala celý průběh her tak, že se z původní jednodenní řeže stala zákopová válka na několik týdnů, doplněná o uměle vyvolané výkyvy počasí a zmutované padlé splátce. Vítězem může být pouze jeden. Nebo ne?
Knihu jsem dlouho odkládala, a nyní jsem ráda, že jsem se k ní dokopala. Příběh je příjemně neklišoidní, Katniss a Peeta jsou sympatická reálně působící dvojice, a otevřený konec mě nalákal na pokračování. Zajímá mě, jak to dopadne.

Teddy2023
19.05.2024 4 z 5

Arena smrti je jedna z knížek, kterou jsem četla, viděla a nyní doposlouchala jako audioknihu. Paráda, že ji mám opět v knihovničce :)

Tištěnou verzi jsem četla už před dlouhou dobu a hodně podrobnosti jsem zapomněla. Díky audioknize jsem si všechno osvěžila.

Tereza Bebarová namluvila samotné dílo bezchybně a vystihla myšlenkové pochody naší hlavní hrdinky.

Láska, boj o přežití, rivalita, přátelství , rizika...to zde najdete.

zirafinec
28.04.2024 5 z 5

Proč, proč, já hloupá, proč jsem otálela rok, kdy se mi jen tahle knížka válela v knihovně a já ji nepřečetla? Dokonalost. Po každé kapitole si člověk řekne Ještě jednuu, a celá knížka je najednou pryč. Přečtěte si to.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (34. týden)

18.08.2019

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (1)

2010 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))

Kniha Aréna smrti v seznamech

v Přečtených10 001x