Zuzu12345 Zuzu12345 komentáře u knih

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Příběh knihy byl úžasně postavený. Moc se mi líbilo odhodlání hlavní postavy a míchání časových linek dávalo příběhu taky úplně jiný pohled, i když jsem se vždy nejvíce těšila na minulost s hlavní a pro mě skvělou hrdinkou.

17.02.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tato kniha v tomto žánru knih za mě byla jednička. Velmi se mi líbilo vykreslení charakterů postav a celá zápletka. Už jen čekám na pokračovaní v druhém díle.

17.02.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Tahle kniha má vše, co od tohohle žánru očekáváte :)

17.09.2020 4 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Prostředí románu ze surfařského ráje mělo opravdu velký potenciál. Byl tam cítit dost realistický popis lásky k surfu a moři (až by mě zajímalo, jestli s tím má autorka zkušenosti), což v sobě neslo velkou dávku sex-appealu. Příběh mě dost pohltit, asi tím, že jsem si úplně dokázala představit, jak se hlavní hrdinka cítí, díky dost detailním popisům. Příběh je samozřejmě hlavně založen na vztahu Nicole a Daniela, což je tak nějak od románu pro ženy i očekává :) Za mě určitě 5* v tomto žánru.

"Před vlnou jsme si všichni rovni."

22.02.2021 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Od této knihy jsem měla velké očekávání a taky začátek knihy byl velmi dobrý, kde byla rozpracována hlavní myšlenka celého systému myšlení.
Ovšem zbytek knihy asi prostě nebyl pro mě. Chvílemi mi to připomínalo skripta ze zdlouhavých přednášek z matematiky. (Na kterých jsem nevydržela sedět.)

17.02.2021

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Je až neuvěřitelné, jak ve vás autorka dokázala vzbudit dojem, že kapela a Daisy jsou skutečné příběhy. Téma knihy nebylo až tak ojedinělé, ale styl knihy se mi velmi líbil.

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

U série S láskou tě nenávidím jsem se několikrát nahlas zasmála. Velmi povedené knihy na oddych. Druhý díl se mi líbil ještě více než ten první. Hlavní postava Poppy byla naprosto jedinečná a žena se díky ní ve svém vlastním životě nemusí nikdy cítit trapně :) (trochu mi charakter postavy připomínal svým způsobem Bridget). V tomto žánru byla tato kniha opravdu moc dobrá

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Asi první kniha takového žánru, kterou jsem nedokázala dočíst. Konec byl velmi zdlouhavý a až moc umělý. Přitom téma bylo velmi dobré a i charaktery postav (pouze na začátku knihy, pak pro mě chování postav bylo nepochopitelné). Bohužel se tato kniha postupně velmi zhoršovala.

17.09.2020 1 z 5

Příliv - Temné hlubiny Příliv - Temné hlubiny Lucie Schánělová

Opět jsem se mohla ponořit do příběhu Daniela a Nicole a bylo to skvělý. V Temných hlubinách vypluly na povrch další intimnosti z životů obou hrdinů (samozřejmě teda spíš z Danielova) a dávalo to knížce neuvěřitelný náboj a mně chuť pořád číst + jsou prostě úžasné popisy prostředí, kdy se dokážu úplně naladit na vlnu, kde se zrovna knížka odehrává. Bylo těžké knížku nepřečíst za jeden den :)
Z tohoto žánru knihu opravdu řadím k těm skvělým :) Díky!
P.S. Konec supr, ale snad se někdy budeme moct těšit i na cestu kolem světa

12.10.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Kniha se mě dotkla asi o to víc (jak vtipem, tak smutkem), díky tomu, že moje nejlepší kamarádka by byla schopná něčeho dost podobného :)

Pravidlo pěti vteřin Pravidlo pěti vteřin Mel Robbins

Tato kniha byla velmi čtivá, což u těchto knih (pro osobní rozvoj) není vždy jistota. Celkově se mi líbila hlavní myšlenka knihy, která by asi opravdu mohla v určitých situacích pomoct každému v jeho životě. Na mě jen měla kniha až zbytečně moc rozebíraných příkladů o tom, jak toto pravidlo pomohlo i jiným lidem.

17.09.2020 4 z 5