Zuzíček77 Zuzíček77 komentáře u knih

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Máme tady Liv se kterou se život moc nemazlí a vše se jí rozpadá. Dále tu máme Noaha který byl před třemi lety spřízněnou duší Liv ale pak odešel. Spojuje je tragická událost a osud tomu chce aby na sebe opět narazily. Moc hezky napsaný příběh, kniha se četla úplně sama. Všechny postavy se mi moc líbí, hlavně se mi zalíbila Matylda, která se Liv hned snaží pomoci i když ji nezná. Když jsem knihu četla, zaskočilo mě jak lehce s ní sdílím emoce, které oni právě prožívají. Na knihu jsem narazila náhodou a jsem ráda, že se ke mě dostala. Kniha je ze série tak jsem zvědavá jestli se ke mě dostanou i ty další.

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Hailee která byla vždy ta uzavřená a její příběh o tom, jak slíbí sestře, že bude odvážná a podnikne věci kterých se bála. Tohle mě teda opravdu dostalo do kolen, příběh je velmi silný. Přesto jak je silný tak se čte jedna báseň, nemohla jsem prostě jenom tak odložit, bylo to napínavé, veselé i smutné až jsem z toho byla na nervy jak to dopadne (myslím to v dobrém). Fairwood i místní lidé jsou strašně sympatický, což ještě přidávalo na čtivosti. Kniha končí otevřeně a napnutě tak je pokračování jasná volba!

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Druhý díl byl pro mě stejně skvělý jako ten první. Tyto dva díly obsahují všechno a vytáhnou všechny emoce. Bohužel jsem hrozný cíťa a i když už dávno nepatřím do kategorie YA pod které se tyto knihy řadí, tak mě dokáží dostat. Tahle série určitě zůstává v mé knihovně a ráda se k ní vrátím.

RunAway RunAway Anabelle Stehl

Konec druhého dílu nám prozradí veliké tajemství Miriam, které mě prostě donutilo okamžitě přečíst poslední díl. Miriam si rozhodně neprochází lehkou situací a z její rodiny i bylo chvilkama fakt zle. Bylo mi jí tak líto, že se k ní rodina v tomto případě otočila zády. Ona byla vlastně zodpovědnější než většina lidí v jejím věku ale stejně jí to dávaly sežrat. Samozřejmě je v tom trochu více ale to nebudu prozrazovat. Elias, který má také dost problémů s kterými se snaží vypořádat sám. Oba jsou dlouholetí kamarádi, jistá přitažlivost tam je, hlavně ze strany Miriam ale tím, že jsou léta kamarádi bojí se udělat ten další krok. I nadále se setkáváme se zbytkem party což je za mě super. Příběh se mi líbil o trochu méně než dva předchozí, jsem ale ráda, že jsem sérii přečetla celou. A před Miriam klobouk dolů.

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tato kniha, jako všechny o Darcy utíkala strašně rychle, byl to trochu slabší díl, ale nijak mě to neodradilo abych ho nedočetla do konce. Byla jsem zvědavá co se z toho vyvrbí. Hlavní postava Mary mi chvilkama lezla opravdu na nervy. Neil byl zase takový dobrák co by udělal všechno pro to aby se měla dobře. I když byl díl slabší určitě dám i další strašidelný dům.

Truly Truly Ava Reed (p)

Někdy jsem opravdu ráda, že nečtu recenze předem, protože tahle kniha moc dobré hodnocení nemá ale mě se i přes to líbila. Je to klasická YA kniha, která asi úplně nepřekvapí ale je to super oddechovka. Emoce tam nějaké také proběhly takže jsem spokojená. Andie, která je úplně obyčejná holka a nemá vůbec nic kromě snu se svojí nejlepší kamarádkou. Andie jede do Seattlu studovat, nemá peníze ani kde bydlet, naštěstí rychle najde práci v baru, v kterém se setkáme i s ostatními postavami. Příběh je hezky napsaný, nenudila jsem se u něj a určitě se pustím i do dalších dílů. Plusové body jsou u mě i za obálku ta mě ke knize přilákala.

Madly Madly Ava Reed (p)

Pokračování osudu Andie a June a cestě k jejich snu. Tentokrát máme jako hlavní hrdinku June, která si nenechá nic líbit. Má ovšem tajemství, které si chce nechat jen pro sebe. Nechce vztah pouze muže na jednu noc. V tu chvíli ale přichází Mason, charismatický, vtipný a bohatý chlapík. June jsem si oblíbila už v prvním díle, líbí se mi její charakter a to jak stojí za svou kamarádkou. Mason je také super postava, mladý kluk co zvládl vybudovat něco svého. Fandila jsem jim od začátku do konce, protože ta přitažlivost mezi nimi byla tak obrovská až jsem měla pocit, že ji cítím také. Krásná kniha s krásným obsahem, ovšem narazíme tam i na něco k zamyšlení.

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Tohle je moje srdcovka, zamilovala jsem se po prvních pár větách a věděla jsem, že tohle je přesně to co potřebuji číst. Neskutečně propracovaný fantasy Svět, jako bych všude byla s nimi, úplně mě to vtáhlo a už nepustilo. Lovce jsem si okamžitě zamilovala, byly tak neskutečně detailně popsaní jako bych je znala roky. V této knize je jako hlavní postava Roxy holka která to vůbec nemá lehké a snaží se napravit to co pokazila. Nemá bohužel moc času aby vše napravila a do toho jí zkříží cestu Shaw, kterého dostane na starost. Jejich přitažlivost je neskutečná. Shrnu to tak, že tohle se stalo mojí novou závislostí. Budu potřebovat každý díl do sbírky a tu nedám nikdy z ruky.

Naděje v nás Naděje v nás Anna Savas

Poslední díl s touhle partou. Příběh Elly a Jamiho mi přišel takový zdlouhavý, a pořádně mě začal bavit až tak od půlky. Přišlo mi tam spoustu věcí pořád dokola zbytečně natahovaný. Ze série je toho nejslabší díl ale je to možná i tím, že Ellu i Jamiho už známe a tak nějak jsem věděla co od toho čekat. Všechny tři knihy byly moc krásně napsané, velmi procítěně. Jediné co mě tam trochu štvalo byla fráze je mi dobře, víc by se mi tam v nějakých situacích hodila spíše fráze jsem v pohodě. Tahle parta mě ale opravdu bavila a vlastně mi bude chybět. Jsem ráda, že všichni našli svůj šťastný konec. Musím tedy ještě dodat, že jsem doufala ,že bude Ella těhotná.

09.03.2024 4 z 5