zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Génius Pablo Picasso Génius Pablo Picasso Jane Kent

Vsechny knizky z teto serie se mi libi.

16.07.2021 5 z 5

Pokušení bohatých Pokušení bohatých Kate Coscarelli

Tak trochu me prekvapil ten konec nekonec, ale jako oddychovka na leto nebo dlouhy zimni vecery dobry.

16.07.2021 4 z 5

Vysočina - Hrady, zámky, památky Vysočina - Hrady, zámky, památky Vladimír Kunc

Opravdu krasne fotky i popisky.

16.07.2021 5 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Ohromný příběh, krásně napsáno.

30.05.2021 5 z 5

Biochemie Biochemie Donald Voet

Parádní knížka ... díky studiu jsem ji četla několikrát :).

15.03.2021 5 z 5

Einstein: člověk, génius a teorie relativity Einstein: člověk, génius a teorie relativity Walter Isaacson

Ke konci to bude z bylo trochu moc politické, ale on takový holt byl :). Krásná kniha se spoustou obrázkových dokumentů. Trochu mě mrzelo je to, že tam bylo jen málo o jeho první ženě a nebylo třeba řečeno nic moc o postoji jeho rodiny k ní. Četla jsem její životopis, který sice možná nebyl úplně objektivní :), ale některé věci jako by v této knize o Einsteinovi prošly cenzurou.

28.02.2021 5 z 5

Cesta na Olymp Cesta na Olymp Věra Čáslavská

Hezky a živě psané, ale příliš úzce tematicky vyhraněné. Je to vlastně popis závodů a jen něco málo ze života paní Čáslavské. Z této stránky jsem čekala více. Ale je to celkem čtivé, takže proč ne :).

25.02.2021 4 z 5

Nervy Nervy Raina Telgemeier

Její knihy zbožňuji. I dcera je ráda čte. Tahle se mi sice líbila o trochu méně než předchozí, ale zase chápu, že toto je obtížné téma a je jistě potřeba ho vytáhnout na světlo mezi mládež. Takže moc chválím.

06.01.2021 5 z 5

Vánoční knížka pohádek, pověstí a koled Vánoční knížka pohádek, pověstí a koled Linda Jennings

Ilustrace jsou spickove, povesti ci pohadky ale jsou kratke a obcas tak nejak bez pointy. Jde spise o pribehy. Vanocni pribeh je ale prevypraven krasne, stejne tak i legenda o Vaclovavi.

24.12.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nooo ... nektere jeho knihy mam fakt rada, ale jine jsou uplny opak i kdyz rozdily ve stylu zas tak prilis velke nejsou. Asi jde o tema. Tato kniha patri bohuzel k te druhe skupine, muslea jsem se do cteni nutit a obcas nejaky ten odstaveck preskocila ... a ak se k nemu musela vracet, protoze autor velice rad vpasovava dulezite informace prave do techto casti textu :)). Kazdopadne dalsi knihu zkusim rada, treba budu mit vetsi stesti.

24.12.2020 2 z 5

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Hezké myšlenky, ale občas poněkud kostrbatě formulováno jejich vysvětlení.

21.12.2020 4 z 5

Heathcliffův návrat na Větrnou hůrku Heathcliffův návrat na Větrnou hůrku Lin Haire-Sargeant

Mě se to líbilo hodně. Autorka krásně vybruslila že všechny možných nekonzistentnosti s Větrnou Hůrkou. Líbilo se mi i spojení s Janou Eyrovou. Pořád ještě zůstává hodně otázek .... hlavně díky konci, ale tak to bylo výborné.

28.11.2020 5 z 5

Slon v architektuře Slon v architektuře Pavel Ullmann

Nádherná publika se spoustou fotek z Pražské zoologické zahrady a nejenom z té. Autor objasňuje cestu projektů různých expozic od počátku do realizace.

29.10.2020 5 z 5

Barbie ve hvězdách Barbie ve hvězdách Kacey Arnold

Tak v tomto pribehu se nedalo moc vyznat. Museli jsme si stahnout film, abychom poradne vedeli o co slo.

27.10.2020 3 z 5

Vlk a já Vlk a já Oldřiška Ciprová

Krásná kniha o kamarádství mezi klukem a vlkem.

Spánek Spánek Chris Winter

Je to hezky a srozumitelně napsaná kniha. Já si ji v knihovně ale popravdě půjčila kvůli tomu, abych se něco dočetla o náměsíčnosti .... a to bylo odbyto na půl stránce :).

Hawking Hawking Joel Levy

Perfektní!

Vánoční loterie Vánoční loterie Mary Higgins Clark

Teda me to prislo molounko moc prekombinovane, ale zas se to cetlo hezky a rychle, takze proc ne.

21.10.2020 3 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Celkem hezka oddcyhovka.

17.10.2020 5 z 5

Opakuji si o prázdninách 3 Opakuji si o prázdninách 3 Jana Šilarová

Tuto edici mám ráda. Na každý den prázdnin je koncipována jedna strana, náročnost je taková střední, časová náročnost malá. Většinou to s naším programem za prázdniny nedáme celé, ale je to dobré i na opakovaní během roku.

12.10.2020 5 z 5