ZuzanaK. ZuzanaK. komentáře u knih

Božské hamižnice Božské hamižnice Petr Kopl

Asi takhle: Už bude další díl?? Už?

UŽ?!?

04.06.2024 5 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

Hodnotím zde oba díly: Vůbec ne špatné, ale zároveň ke konci, kdy opakování (což mi vadilo méně) a osobních emocí (což mi vadilo o dost víc) celé finále rozplizlo. Vím, že to vše nemá konec, ale snad by neuškodilo jakési shrnutí, nikoli opakování již opakovaného a znovu se i já opakuji, to až tolik nevadilo, stejně jako mi nevadilo skákání mezi lety a tématy, protože vše se prolíná a jinak nelze.
Rozhodně je to kvalitní čtení, kdy si autor dal práci se sesbírám spousty informaci z různých zdrojů. Mě tam ale chyběl právě nějaký přesah, ne až tak osobně zaujatý.
Slyšeno jako audio načteno Jakubem Saicem. 7/10

31.05.2024

Duchovládnice Duchovládnice Petr Kopl

Budu se opakovat - je to vtipné, je to skvěle nakreslené, příběh má morální přesah, aniž by to děti odradilo a dospělým zvedalo pochybovačně koutek, skryté vtípky ... Těším se na další díly.

30.04.2024 5 z 5

Co má člověk z umění a jiné úvahy o umění z let 1911-1937 Co má člověk z umění a jiné úvahy o umění z let 1911-1937 Josef Čapek

Eseje, zajímavá zamyšlení o (vývoji) umění. Zajímavější o odstup, který nám dovoluje doba od vydání, protože jde o pohled člověka zevnitř na moderní umění té doby.

19.04.2024

Živelné měňavice Živelné měňavice Petr Kopl

Baví. Několikrát jsem se nahlas zasmála, což se mi u knihy už dlouho nestalo (i když to je asi hlavně pro témata ostatních knih).
Že jsou v komiksu i drobná až zásadní ponaučení je bonus navíc.

12.04.2024 5 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Baví moc :)

06.04.2024 5 z 5

Oběžník Oběžník Jiří Dědeček

Baví nejen pro jazykovou kvalitu.

19.03.2024

Myšlení, rychlé a pomalé Myšlení, rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Zajímavé, poučné, dobré. Zvláště, pokud rádi přemýšlíte a sami sobě se zasmějete, když vás někdo nachytá na vlastní "hlouposti".
Doporučila bych papírovou/elektronickou než audio verzi. Přestože dobře načteno B. Kapintančikem jsou ale byla místa, která by byla lepší vidět, než slyšet. Ke knize ve psané podobě se ještě vrátím.

01.02.2024

Černé slunce Černé slunce František Kožík

Charakter hlavní postavy byl pro mne překvapivý a posunulo mé (nikterak podrobné ani dlouhodobě a hodnotně rovážené) představy o této osobnosti, byť nezměnilo, že bych takového člověka neměla potřebu potkat.
Čtivě napsáno (poslouchatelně načteno). Rozhodně zajímavé.

29.01.2024

Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Tereza Verecká

Hmm, nebylo to špadné, bylo to i vtipné, ale čekala jsem přeci jen více chemie.

26.01.2024 3 z 5

Francouzi nedrží dietu Francouzi nedrží dietu Will Clower

Tuhle knihu už jsem kdysi četla, teď jsem po ni sáhla znovu s tím, že ji pošlu dál a zase se začetla (sic rychločtením). Ale vlastně mi to znovu přišlo jako fajn kniha o jídle, možná jedna z nejlepších, co jsem na toto téma četla.

18.12.2023

Kouzelná bašta Kouzelná bašta Norman Lindsay

Tahle kniha je skvělá! Vtipná, trochu obhroublá, přesto plná básní a především úžasných kreseb. Ač není na čtení úplně jednoduchá, eM ji přelouskal během pár dnů. Stále se u ní hlasitě smál, ačkoli ji už předtím alespoň 2x slyšel.

21.11.2023 5 z 5

Kouzelný kolotoč Kouzelný kolotoč Eric Thompson

Skvělá kniha pro děti plná anglického humoru a bláznivých situací. Bavila nás všechny, malé i velké, mladé i starší. Oceňuji překlad E. Ruxové.

18.10.2023 5 z 5

Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí Vladimír Procházka

Autor se přiznává, že nečte beletrii, protože je to ztráta času. Přesto si myslím, že by si nějakou beletrii přečíst měl, aby i jeho (audio)kniha, byla z jazykové stránky (o přednesu páně autora nemluvě) zdařilejší.
Obsahově je kniha zajímavá i "zajímavá", poučná a selfpromo "jsem dobrej!". Ale proč ne, když vlastně asi i je. Uškodit nemůže, pomoci ano.

09.08.2023

Barmské dny Barmské dny George Orwell (p)

Jsem velmi ráda, že jsem se k této Orwellově knize díky ČRo dostala. Pro mne překvapivě úplně jiné, než to, co bych čekala od Orwella, ale vlastně dokonale Orwellovské ve své atmosféře, stylu, charakterech, tísnivé všednosti ...

08.08.2023 4 z 5

Vynálezce Alva 2 Vynálezce Alva 2 Jiří W. Procházka

Není to špatné, jen poslední příběh byl divný, jak kdyby ho napsal někdo úplně jiný, než zbytek knihy a to ve všem, jak dějově, tak jazykově ... Je to škoda,. Celkově však příjemná kniha pro mladší školní děti.

13.07.2023

Cestovatel časem - Vynálezy Cestovatel časem - Vynálezy Oldřich Růžička

Hezky ilustrovaná kniha pro děti a jejich rodiče. Děti (6+) se v knize dozvědí spoustu zajímavého. Pokud jsou zvídavé a zajímá má je technika, vemte k ruce papír a tužku, notebook a můžete začít s vysvětlováním. Krásný (chvílemi pro mne, jako netechnika, i poněkud perný) čas společně strávený nad knihou.

04.07.2023 4 z 5

Vůdcové, myslitelé, hrdinové Vůdcové, myslitelé, hrdinové Walter Isaacson

Souhrn esejí, kdy autor k jednotlivým osobnostem opisoval sám od sebe, takže se některé pasáže doslova opisují, nic extra zajímavého jsem se ale nedozvěděla. Ale je to má chyba, že jsem čekala něco jiného. 3/10

28.06.2023 2 z 5

Nemocné svědomí Nemocné svědomí Mato Lisičar

Vůbec ne špatné. Jiné. Zajímavé. Obohacující v jinakosti.

01.06.2023

Cirkus Pepi Cirkus Pepi Jaroslav Němeček