Kouzelná bašta

Kouzelná bašta https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146390/kouzelna-basta-146390.jpg 4 12 3

Kouzelná bašta popisuje dobrodružství tří přátel, medvídka koaly jménem Bořivoj Blahovičník, námořníka Billa Bouřňáka a chrabrého tučňáka Karla Kraťase, kterým při jejich putování dělá společnost neopakovatelná, nevyčerpatelná a nevypočitatelná bašta Bedřicha. Takovou baštu jste ještě neviděli – když třikrát zapískáte a otočíte miskou, hned máte zapečené maso, anebo povidlové taštičky, případně jablečné knedlíky, zkrátka, na co máte zrovna chuť. Pravda, je to bašta poněkud nevycválaná, ale chutná báječně. A nejradši ze všeho na světě má, když je pojídána: „Bašti, žvejkej, dlabej, kousej tuhle baštu prima, ať vidím, jak se ti dělaj boule za ušima,“ pobízí členy Vznešené společnosti baštomajitelů, kteří jí pochopitelně bez nejmenšího odporu vyhoví. Ovšem pověst o takovém zázraku se samozřejmě rychle rozšíří a nenechaví baštolupiči už si brousí zuby i nože.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Magic Pudding , 1918

ZuzanaK.
21.11.2023 5 z 5

Tahle kniha je skvělá! Vtipná, trochu obhroublá, přesto plná básní a především úžasných kreseb. Ač není na čtení úplně jednoduchá, eM ji přelouskal během pár dnů. Stále se u ní hlasitě smál, ačkoli ji už předtím alespoň 2x slyšel.

Darabaka
28.11.2013 5 z 5

Jsem sice dospělák, ale tuto knihu jsem si musela koupit. Je prostě boží. Nádherné ilustrace i vtipný příběh.

Alma-Nacida
04.04.2013 5 z 5

Moc pěkná a vtipná dětská knížka, zvlášť pokud mají děti rády básničky :-). Také ilustrace jsou kouzelné.

Autorovy knížky

Norman Lindsay