zuzak82 Online zuzak82 komentáře u knih

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Jestli v prvním díle byla výrazná milostná linka, tady už jde o plnohodnotný eroticko-romantickou knihu se špetkou fantasty. Více sexu, lásky, nedůvěry i pochybností. Více prostoru pro Kierena (moje oblíbená vedlejší postava). A nadmíra dolíčků, křivých úsměvů a vzdychání. Naopak skoro žádná akce.

24.03.2022 4 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

(SPOILER) Ze začátku mě kniha hodně bavila, Declan a Molly byli super, bohužel časem knížce docházel dech a nakonec mi přišla průměrná.

Oceňuji, že hrdinové působí jako obyčejní lidé. Declan není žádný sexy šéf, alfasamec nebo super úspěšný nádherný chlap. Je to sexy a pohodový muž, co dostane v Chicagu novou práci a musí si najít bydlení na 6 měsíců. Molly není sexy dračice ani světice, ale normální atraktivní a hodná holka, která hledá spolubydlící.
Oba jsou prý zamilování do svých kolegů (Declan do Jill a Molly do Willa). Aby získali jejich srdce, tak předstírají, že spolu chodí, aby vyvolali jejich žárlivost a zájem.

A tady je podle mě první negativum knihy. Pokud postava prohlásí, že je zamilovaná do někoho jiného, tak by to mělo být cítit z děje. Jenže tady mi to vůbec nepřišlo. Co ten Declan na Jill viděl? Proč byla Molly zamilovaná do Willa? Naopak mezi Declanem a Molly to jiskřilo na začátku jako ohňostroj. O to víc to bilo do očí a o to méně bylo uvěřitelné váhání postav.
Bohužel s postupujícím časem mi přišlo, že jiskření mezi hrdiny se vytrácí a děj mě bavil méně a méně. Když totiž několikrát čtu stejnou situaci, pak mě to přestane bavit. Declan a Molly totiž trpí tím, že místo aby dali jasně najevo své úmysly nebo city, tak pojmou podezření, že ten druhý to necítí stejně a plácají se v tom pořád dokola 3/4 knihy. Sice se v ději řeší ještě další věci. Ale toto mě štvalo.

Naopak oceňuji, že v knize se opravdu řeší city a sex tu nehraje hlavní roli. Hrdinové nespí s jinými po jednodenní známosti nebo bez závazku, což je poslední dobou taky v těchto knihách skoro rarita.

Pro mě nakonec průměrná kniha a dávám 60%.

Tip - knihy s podobným tématem spolubydlících:
Trhni si, Ethane (G. Whitney)
Spolubydlící (Beth OO’Leary)
Jako ve filmu (Kelly Oram) - vhodné pro mladší ročníky, plné pop-kulturních filmových odkazů

17.03.2022 3 z 5

Švagrova sázka Švagrova sázka Virginia Heath

V rámci harlequinek určitě patří mezi velmi dobré. Čtivá, místy vtipná a se sympatickymi hlavními hrdiny.

06.03.2022 4 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

(SPOILER) Ana se vydává s Ramsonem a svými spojenci do Bregonu, kde doufá, že získá spojence pro boj s Morganyou. Nic však nejde tak, jak si představovala. Brzy ji čeká několik nepříjemných odhalení, politických intrik i soubojů, které mohou její naději a snahu zhatit.

Jde o druhou knihu ze tří. První kniha měla podle mě trochu jinou atmosféru než tato. Působila na mě komorněji a více o postavách. Druhý díl byl rozhodně akčnější, velkolepější a plný intrik nepřátel.
Asi do půlky knihy mi chyběla ta atmosféra jedničky, jako by bylo smyslem jen akce a co nejvíce trápit a šokovat hrdiny. Ale v druhé půlce jsem už byla natočená na navijáku a hltala to jak ryba návnadu.
V některých scénách jsem si říkala konečně (Ana a Ramson v dešti), to snad ne (Linn a Kerlan na okraji útesu) a pak mě napadlo, co to sakra Ramson dělá, ale sedí to k jeho vývoji v obou knihách a povaze. No a pak tu máte poslední kapitolu, kde děj se vrátí do cyrilské říše k Jurijovi, a to jsem si už jen říkala, sakra už ať je další díl.

Moc se mi líbila dějová linka Linn a Kaise. Ramson čelí několika rozhodnutím a volbám, které mi však k jeho postavě vlastně úplně sedí, protože po oba díly působí rozpolceně. Kdežto Ana mi přijde, že má jasný cíl a jde si za nim. A Linn je nositelkou vnitřní naděje a odhodlání.

Co musím zmínit a vadí mi v obou knihách je, že hrdinové jsou často ranění při soubojích nebo mučeni, kdy z popisu musí být jejich zranění vážná a přesto jsou schopni dál fungovat. Reálně už by byli mrtví, ale oni vždy povstanou a zvládnout to. A to několikrát, ještě víckrát než v prvním díle.

Celkově dávám 4* a doporučuji. Tohle nebyl jeden z těch slabých vycpávkových druhých dílů, ale kniha, která posunula děj i postavy dál.

19.02.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Pro mě jedna ze slabších knih od L.J,Shen. Oba hrdinové ani děj mě příliš neoslovili. Přišlo mi, že se autorka až moc snažila z Chase udělat "ďábla", až mi byl nesympatický a divila jsem se, že mu Maddie nezabouchla dveře před nosem (nebo lépe rovnou do nosu). Jeho chování bylo příšerné a jeho "polepšení" mě moc nepřesvědčilo, aby se mi líbil. A Maddie mi přišla taky divná a trochu inspirována Louisou z Než jsem tě poznala. Asi není náhoda, že ji Chase k této postavě i jednou přirovná. Jenže Louisa to je jiná liga, holka s dobrým srdcem, sebeúctou a hlavně měla v hlavě mnohem víc rozumu než Maddie.

03.02.2022 3 z 5

Nových 365 pohádek do postýlky Nových 365 pohádek do postýlky Walt Disney

Četla jsem synovi a moc ho to nebavilo, po pár pohádkách jsem sáhla po jiné knize. Jsou to velmi krátké příběhy, kdy hlavní hrdinové filmových hitů prožívají znovu část příběhu z filmu. Například jako první "pohádka" je kousek příběhu z filmu Auta, kdy Blesk jel svůj závod před tím než začalo jeho dobrodružství v Kardanové Lhotě. Takže to není vlastně žádná pohádka. Je to velmi stručně popsané (na jednu stránku), nemá to často pointu, ani poučení a není to ani zábavné. Bez znalosti filmů to dětem asi nic neřekne. Pokud jsou to jejich oblíbené filmy, tak se můžou možná zabavit tím, že budou hádat o jakou scénu jde a jak bude pokračovat.
Obsahuje mikropříběhy-scény například z filmu Auta, Letadla, Peter Pan, Úžasňakovi apod.
Za mě nedoporučuji.

25.01.2022 2 z 5

Políbit nebe Políbit nebe Krista Ritchie

(SPOILER) Děj knihy zní docela zajímavě. Rose se rozhodne se sestrami účastnit natáčení reality show o jejich životě. Mají pro to dva hlavní motivy. První zlepšit image jejich rodiny a sestry Lily, protože veřejnost propírala "skandální" závislost její sestry Lily na sexu. A druhým motivem bylo zvýšení prodejnosti značkového oblečení od Rose. A tak se na 6 měsíců přesune šest lidí do jednoho domu s jednou koupelnou. Natáčení se účastní Rose, její přítel Connor, její sestra Lily a její přítel Loren (taky nejlepší přítel Connora), nejmladší šestnáctiletá sestra Daisy a bratr Lorena Ryke. Nečekaně se k nim přidá ještě hlavní padouch (producent show) Scott a začne tóčo.

Kniha je psaná ze dvou pohledu Rose a Connora. Docela mě pobavilo, že anotace je napsaná senzachtivě a nepřesně, stejně jako reality show zkreslovala skutečný děj v domě pro vyšší sledovanost.
Při čtení totiž zjistíte, že Connor je Rose velmi oddaný a vůbec mu nejde o její panenství. Touží po ní, respektuje ji, je oddaný jí i kamarádům. Má jen jedinou menší nevýhodu, myslí si, že láska je něco vymyšleného a neuchopitelného stejně jako pohádka pro děti, proto od něj neuslyšíte, že miluje. Dlouhodobý fungující vztah totiž podle něj může mít jedině, když spolu s partnerkou budou mít respektující, rovnocenný a realisticky pojatý vztah, kde samozřejmě nechybí vášeň a časem i sex. Hodně sexu. Takže čekáte, kdy mu to dojde....
Rose miluje Connora, ale pořád má ještě pochybnosti, zda mu dát své panenství. A tak čekáte, kdy to tentokrát dojde jí. No a pak se holka už vůbec neupejpá.
Scott je hlavní padouch, kterého nikdo v domě nemá rád, tudíž se nějaký milostný trojúhelník nekoná (což je jen dobře).
Dále se řeší závislosti, se kterými bojuje Lily (na sexu) a Loren (na alkoholu). No a nakonec se ještě seznámíme s mladou Daisy, která studuje střední a do toho pracuje jako modelka, čím plní sny spíše svojí matce než sobě. Daisy má zvláštní vztah s Rykem, ale zároveň má oficiálního přítele, který se produkci reality show hodí víc než ji.

Četlo se to dobře. Někdy jsem měla pocit, že čtu umělé vytvořené drama (jako když koukáte na reality show). Ale erotické scény byly fajn, Connor byl zlatíčko a jsem zvědavá na druhý díl s příběhem Daisy a Ryka. Takže hodnotím 70 %.

18.01.2022 3 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

(SPOILER) Tato knížka je první díl zamýšlené série o šesti dílech. Ve psaní se střídají Bianca Iosivoni (u nás vydaná série Hailee a Chase) a Laura Kneidl (u nás vydána série Nedotýkej se mě nebo nová série Někdo). Od obou jsem četla výše uvedené knihy, které spadají do romantických dramat a přišly mi spíše průměrné. Takže jsem byla zvědavá, jak bude tato nová společná série vypadat.

Bohužel za mě rozjezd zcela průměrný. V základním tématu to připomíná sérii Cassandry Clare - máme tu partu lovců démonů ze současného Londýna. Ale rovněž je tu něco nového. Roxy na jedné akci vyžene démona z cizího kluka (mladého muže) a zachrání jeho život. Bohužel následkem všeho si dotyčný kluk nic nepamatuje, takže si začne říkat Shaw a zůstane na základně lovců, než si na něco vzpomene. Šéf londýnské pobočky pověří Roxy, aby na něj dohlédla. Ta má však svých starostí dost, protože musí likvidovat duchy, které omylem vypustila zpět do světa. Shaw se mezitím snaží zjistit kým je a zároveň postupem času začne trénovat na lovce. Seznámíme se dále s Finnem, který je lovecký parťákem Roxy, šéfem londýnské pobočky lovců, dalšími lovci a členy týmu.

Kniha je psaná z pohledu Roxy a Shawa. Vztah mezi těmito dvěma a postavu Shawa považuji za největší klad knihy. Především mě bavili části z jeho pohledu. Bohužel děj je celkově vyprávěn pomalu, skoro nic se tam neděje a když už je nějaká akce, tak mi nepřišla moc zajímavě napsaná. Jak již někdo psal níže, spoustu myšlenek a popisů události se zbytečně opakuje. Vše se trochu rozjelo a zlepšilo, jakmile se objevila na scéně jedna postava z minulosti Roxy a lovci byli nucení odjet do Paříže.

Další díl si přečtu, abych zjistila, co se odhalí z minulosti Shawa. Ale ta představa, že tato série má mít 6 dílu, mě už nyní trochu odrazuje.

15.01.2022 3 z 5

V zajetí minulosti V zajetí minulosti Hanna Mácová

Hlavní hrdinka přežívá v jeskyni a jednou při lovu narazí na muže, kterého zná z minulosti. Rozhodne se ho zabít, ale svým šípem ho pouze zraní. Pomsta, kterou chtěla vykonat, ji však nepřinesla radost ani úlevu. Naopak se nedokázala dívat na jeho utrpení a rozhodla se mu tedy pomoci. A tím začíná příběh o nenávisti, odpuštění i lásce.

Tato historická romance mě zaujala od prvních stránek. Má jednodušší děj, ale překvapilo mě, jak lehce se četla. Asi by knížce slušelo v druhé části méně stran nebo více detailu ze života hlavního hrdiny Andrease (skoro vůbec nic nedělá v souvislosti se svým postavením, přitom je vůdce většího území s několika vesnicemi).

Celkově jde však o hezkou romantickou knížku v daném žánru, kterou mohou číst i mladší dívky (neobsahuje vášnivé sexuální scény jako jiné knihy).

29.12.2021 4 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

V tomto druhém díle najde Glenna na hřbitově balíček karet (ano jsou to ty z prvního dílu, které tam nechá hrdinka minulé knihy), a protože jsou tak hříšné, tak je tam přece nenechá :-)
Jenže co s nimi? Je mladá, bez závazku a bez sexu už dlouho. Takže se o nich bude bavit se svou kolegyni v práci tak potichu, že je slyší jiný kolega. Samozřejmě zrovna ten, na kterého si myslí a pokukuje po něm již delší dobu, ale nemá odvahu ho oslovit. Ale nemusí se bát, on převezme iniciativu a rovnou ji navrhne, že ty karty můžou prostudovat spolu. Ale samozřejmě pod podmínkou, že půjde jen o sex, hm tedy o výzkum. A tak dále....

Pokud se Vám líbil první díl, tak to je v podstatě podobné. Takový průměr. Neurazí ani nenadchne.

28.12.2021 3 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

V druhém díle se hlavní postavou stává Grey, který zprvu odmítá prozradit princi Rhenovi své tajemství a vnitřně svádí boj mezi oddanosti princi nebo přijmutí svého nároku na trůn. Nakonec je to však Rhen, kdo Greye přinutí opustit Uhlíkov a hledat útočiště u nepřítele - kruté královny Karis Luran. Spojencem na jeho útěku z Uhlíkova se stává Lia Mara, dcera královny, která doufá, že ještě není pozdě zabránit nové válce mezi zeměmi.
Grey se bude muset rozhodnout, jakou roli chce hrát ve svém životě a komu patří jeho srdce a věrnost, protože vznesením nároku na trůn může přinést Uhlíkovu občanskou válku.

Druhý díl hodnotím 70%.
Grey se mi líbil už v prvním díle a v druhém díle je ještě lepší. Nejvíce mě kniha bavila od chvíle, kdy Grey utekl z Uhlíková se skupinou lidí, kteří se brzy stanou jeho společníky a přáteli. Láska mezi Greyem a Lia Mare vzniká postupně, stejně jako tomu bylo v minulém díle mezi Rhenem a Harper. Tohle umí spisovatelka skvěle.
Naopak mě zklamal rychlý přerod Rhena. V prvním díle byly náznaky, že v minulosti dokázal být krutý a tvrdý, ale tak velký obrat v jeho chování jsem nečekala. Někdy takové obraty působí násilně, když jim není dopřán čas a tady mi to tak připadalo, zvlášť když jsem den předem četla znovu první díl. Možná stačilo přidat pár stránek z jeho úhlu pohledu a fungovalo by to vše daleko lépe.

15.08.2020 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Závěr série hodnotím na 70% a tento díl bych hodnotila jako nejslabší. Určitě to není špatné ukončení, ale podle mě spisovatelka nevyužila daný potenciál, který nastavila ve výborném druhém díle. Oproti předešlým dílům mi to přišlo méně propracované, méně dobrých intrik, moc urychlené.
Nyní trošku spoilery, co tím myslím.
Jako první mě hned na začátku zklamalo, jak se vyřešil vztah mezi Taryn a Lockem, bylo to zmíněno pár větami. Přišlo mi to rychlé a jen jako zmínka a zároveň záminka, proč najednou může Jude zpět. Vzhledem k tomu, že tyto postavy měli již od prvního dílu vzájemné interakce i s Jude, mi to přišlo odbyté.
Dalším příkladem byl první rozhovor v soukromí mezi Jude a Cardanem. Bylo to takové zvláštní, hlavně jeho chování a její reakce na to, celkově vývoj vztahu mezi nimi mi přišel zase uspěchaný. Možná to chtělo trochu víc scén mezi nimi.
No a korunu tomu nasadilo proroctví. Samozřejmě bylo jasné, co se musí stát a jak se to bude vyvíjet. Jen se divím, že to nikoho nenapadlo zmínit jako možnost, i když to "prošetřovalo" tolik lidí. Co musím naopak však ocenit, že i když mě to štvalo, tak samotný popis naplnění proroctví mě i trochu dojalo a celkově mě knížka bavila.

23.07.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Jde o první díl. Na tuto knihu pohlížím jako na příjemnou romantickou knížku s nedotaženým koncem. Dala bych 3,5*.

Selah očekává, že její tajná láska a zároveň přítel z dětství, přijme její nabídku ke sňatku. Bohužel je veřejně odmítnuta a zničená. Jako dcera vládce země se očekává, že se brzy vdá a po veřejném zostuzení, přichází s řešením její nevlastní matka, za tiché podpory jejího otce a rádců její země. Pošlou ji přes oceán, aby se setkala s několika vhodnými nápadníky, vybrala si manžela a splnila tak své poslání. Nastupuje tedy na loď jménem Pozorovatelka a vyplouvá vstříc své povinnosti a snad i lásce. Společnost ji dělá mladý kapitán lodi Lang a jeho posádka.

Možné spoilery:
Plusy:
+ skvěle napsaní nápadníci (nejen princi?), každý je jiný a má své kouzlo, kniha popisuje setkání s dvěma nápadníky – anglickým princem a norgenským princem
+ každé námluvy jsou jiné a královské dvory zcela rozdílné
+ oceňuji, že se hrdinka v průběhu vyvíjí a není vůbec dokonalá - na začátku nezkušená, nechá se vléct svým okolím, aby postupně přebírala otěže nad svým srdcem i životem (aby ji zase však na konci její posádka navezla do jiné cesty - to mi přišlo divné a nepropracované, jakoby bylo potřeba knihu "zajímavě" ukončit, aby vše nacpali do další knihy)
+ rovněž lze chápat určitou naivitu hlavní postavy (nezkušenost s láskou a intrikami) a rychlé vzplanutí citů (každá návštěva nápadníka má trvat 14 dní a ona si musí vybrat co nejdříve, aby se vrátila zpět za nemocným otcem a do své milované země)

Mínusy:
- zvláštní svět, ve kterém se příběh odehrává, který může být matoucí (kombinuje jména reálných zemí s vymyšlenými zeměmi, časově nesourodé – koloniálního období a zároveň modernější přístroje a zařízené)
- zvláštní, že hlavní hrdinka je z malé nevýznamné zemičky, ale bohatí a významní vládci ji přijímají jako vhodnou uchazečku pro prince a dědice trůnu (v knize vysvětleno, ale důvěryhodně moc ne)

04.01.2020 4 z 5