zde.rec

100 dní štěstí100 dní štěstíF. Brizzi

Nádherná a realistická kniha. O smrti, a proto také o životě. Nejde ji číst, aniž by člověk nezačal přemýšlet o svém životě a o "co by, kdyby..." Jediné, co mi v ní opravdu nesedělo, byla kapitola "Potom." Klidně bych se bez ní obešla.

11.10.2015

StrážciStrážciJ. Steele

Jsem nadšená. Týden jsem seděla a četla v horkém českém létě a přitom před sebou viděla zasněžené jezero v Lausanne a prohlížela nádhernou katedrálu - hezky sochu po soše.
Marcovi části jsou opravdu dost pomalé a nepatrně zvláštní, pro mě dodávaly příběhu nádech pohádkové atmosféry.
K čertu s objektivitou, zřejmě se Strážci stali mou srdcovou záležitostí...

29.08.2016

Mozek v plamenech: Můj měsíc šílenstvíMozek v plamenech: Můj měsíc šílenstvíS. Cahalanová

Asi to je studiem medicíny, ale zvlášť se mi líbilo, jak autorka dává dohromady svoje osobní zážitky s odbornými poznatky. Podařil se jí opravdu široký záběr - pár faktů z neurologie, pak psychiatrie...

12.08.2015

ZátišíZátišíL. Penny

Klasická, příjemná, pohodová detektivka.

15.08.2015

Řeky LondýnaŘeky LondýnaB. Aaronovitch

Je pravda, že děj je dost překombinovaný. Ovšem styl psaní, hlavní postava, humor - to všechno mi neskutečně sedlo. A Molly je perfektní. ;)

07.10.2015

Sexy strategieSexy strategieS. Lauerová

Vzhledem ke svému všetečnému příbuzenstvu jsem měla příležitost číst na tohle téma dost knih a tahle není zase tak špatná.