zde.rec zde.rec komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Po Hotýlku na Islandu jsem chtěla zase jen oddychovku, co příjemně poplyne a vezme mě s sebou se krátce zasnít. Tohleto byl ale souboj vůle. Příběh se vlekl a vlekl, byl hrozně plytký.... a pak už mi (cca na str. 200) nestál za to se přemáhat.

05.03.2021 2 z 5

Melmoth Melmoth Sarah Perry

Velmi zvláštní kniha. Ale nemůžu říct, že by byla špatná.

10.02.2021 3 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Úžasná.

27.11.2020 5 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Moje první kniha o minimalismus a jsem s ní naprosto spokojená.

05.11.2020 5 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Unuděná jsem to na 70. straně vzdala. Nebylo tam nic, co by mě byť jen na chvíli upoutalo.

25.10.2020 1 z 5

Svobodná a v pohodě: důvěřovat Bohu a žít naplno Svobodná a v pohodě: důvěřovat Bohu a žít naplno Carolyn McCulley

Dělat jen věci, které by se mému potenciálnímu manželovi mohly líbit, nechat si "pro jistotu" zablokovat porno kanály, neobědvat v práci s ženatým kolegou... Protože jsem svobodná jsem i nesvéprávná? (Jednu hvězdu, protože nepoužívám odpad.)

17.10.2020 1 z 5

Sexy strategie Sexy strategie Sylva Lauerová

Vzhledem ke svému všetečnému příbuzenstvu jsem měla příležitost číst na tohle téma dost knih a tahle není zase tak špatná.

10.04.2019 3 z 5

Strážci Strážci Jon Steele

Jsem nadšená. Týden jsem seděla a četla v horkém českém létě a přitom před sebou viděla zasněžené jezero v Lausanne a prohlížela nádhernou katedrálu - hezky sochu po soše.
Marcovi části jsou opravdu dost pomalé a nepatrně zvláštní, pro mě dodávaly příběhu nádech pohádkové atmosféry.
K čertu s objektivitou, zřejmě se Strážci stali mou srdcovou záležitostí...

29.08.2016 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Nádherná a realistická kniha. O smrti, a proto také o životě. Nejde ji číst, aniž by člověk nezačal přemýšlet o svém životě a o "co by, kdyby..." Jediné, co mi v ní opravdu nesedělo, byla kapitola "Potom." Klidně bych se bez ní obešla.

11.10.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Je pravda, že děj je dost překombinovaný. Ovšem styl psaní, hlavní postava, humor - to všechno mi neskutečně sedlo. A Molly je perfektní. ;)

07.10.2015 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Klasická, příjemná, pohodová detektivka.

15.08.2015 4 z 5

Mozek v plamenech: Můj měsíc šílenství Mozek v plamenech: Můj měsíc šílenství Susannah Cahalan

Asi to je studiem medicíny, ale zvlášť se mi líbilo, jak autorka dává dohromady svoje osobní zážitky s odbornými poznatky. Podařil se jí opravdu široký záběr - pár faktů z neurologie, pak psychiatrie...

12.08.2015 5 z 5