zaphod3846 zaphod3846 komentáře u knih

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nápad budiž, zpracování strašné. Je to utahané, plné chyb a děravé jak řešeto. K dočtení jsem se musel nutit, a - stálo to za to? Ne, nestálo.

17.08.2018 1 z 5

Nahý bůh III: Víra Nahý bůh III: Víra Peter F. Hamilton

Autor měl strašnou touhu napsat úžasnou obsáhlou a složitou space operu, ale nemá na to. Píšu tak trochu za celý "úsvit noci", neb tohle mělo být jeho završením - které se ale strašlivě nepovedlo. Jako - celou sérii se táhne kvantum dějových linek a postav které jsou nakonec vlastně úplně zbytečné, některé utnuté nebo jdou do ztracena, a obzvlášť u téhle poslední knihy je pomaly co stránku cítit bezradnost autora "a jak teď krucinál z toho ven". Už od Nahého boha II se začaly vršit nesmysly a nelogičnosti, a tady je to ještě mnohem horší. Je to škoda, být celkově počet stran tak poloviční, dtto. dějových linií a příběhových postav, bylo by to skvělé a nebyl by problém celek ukočírovat do něčeho smysluplného. Takhle je to pro mně hrozné zklamání - přes spoustu skvělých nápadů a velmi zajímavé prostředí.

01.05.2017 2 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Velmi originální, výborně popsaný pararelní vesmír s jinou formou života z prostředí s malinko jinými fyzikálními zákony. Obzvlášť za to body navíc, tohle skutečně není sci-fi s další - rasou - podobnou - člověku - včetně - vývoje - a pohlaví. Kniha výjimečně mimo robotí - nadační univerzum, ale přesto skvělá.

01.05.2017 5 z 5

Proud Proud Stephen Baxter

Utahané, příliš dlouhé - mít to tak půlku stránek tak jako - budiž. Takhle jsem se musel vyloženě nutit k dočtení. Nápad / nápady dobré, popis života na neutronové hvězdě taky OK - ale v tom byl daleko lepší R.L.Forward s Dračím vejcem.

31.10.2016 3 z 5

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Dlouhé, utahané, nezajímavé - promrhaný nevyužitý potenciál. Nápad fajn, ale dál se neděje prakticky nic mimo skákání mezi "světy".

01.10.2016 2 z 5

Prstenec Prstenec Larry Niven

Docela bavilo, ale chce mít nejdřív přečtenou sbírku povídek "Neutronová hvězda", jinak se přijde o spoustu souvislostí, narážek atd.

01.10.2016 5 z 5

Pánové Prstence Pánové Prstence Larry Niven

Příšerná slátanina ze světa "Prstence", extrémně nebavilo. Takřka celou knížku jde shrnout do věty "Všichni souloží se všemi, a k tomu bojují s upíry". Finále to malinko spravilo, ale jinak nejhorší z celé série.

01.10.2016 2 z 5