zanetkov77 zanetkov77 komentáře u knih

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásné příběhy, i když by mi stačilo přečíst jenom povídku, podle které je celá kniha pojmenovaná, nemohla jsem si nechat ujít i ostatní příběhy, dojemné, smutné a krásné.

20.06.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu jsem četla kvůli povinné četbě, ale zaujala mě, vtáhla do děje a donutila přemýšlet nad základní myšlenkou celého díla, a to je asi to hlavní.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tuhle knížku jsem si naprosto zamilovala, především díky tomu úžasnému jazyku. Jazyku, na který většina mých spolužáků nadávala a já jsem mu propadla a s radostí četla dál a dál příběhy Péti Bajzy a jeho kamarádů.

20.06.2017 5 z 5

Viditelná temnota: Memoáry šílenství Viditelná temnota: Memoáry šílenství William Styron

Knihu jsem si přečetla z prostého důvodu - abych srovnala svůj stav a svůj pohled na tuto nemoc s někým jiným, abych získala inspiraci, jak se o ní vyjádřit. Je to pro mě jedna z knih, které mě donutily se zamyslet a ze které jsem si vypsala opravdu hodně myšlenkových fragmentů.

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Co dodat, Kundery styl psaní mě prostě okouzlil. Některé byly trošku oddychovější, jiné mě donutily více přemýšlet. Nejvíce mě zaujal Falešný autostop a Eduard a Bůh.

20.06.2017

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první knížka od Kinga. Ze začátku jsem se sice trochu nudila, ale potom se to tak nečekaně zvrtlo, že jsem od knihy nemohla odtrhnout oči a na druhou stranu jsem zase nechtěla číst dál, protože jsem věděla, co přijde. A musím dodat, že se mi moc líbil epilog. Můžu říct, že mě King jako spisovatel opravdu zaujal a už teď mám doma připravenou další z jeho knížek.

09.02.2015 5 z 5