Yuki_Kuchiki Yuki_Kuchiki komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Z této kníhy mám velice rozpolcené pocity. Kniha je dobrá. Ano, dobrá. Ale mezi mé favority se nezařadí. Začátek byl velice zdlouhavý a velmi jsem přemýšlela, že to zabalím. Až někdy na 280 straně se něco začne dít a to takové věci, ze kterých člověk nechápe. Samotný příběh je velice zajímavý, tedy od strany 280. Konec trochu táhlý.
Ale řekla bych, že stojí za přečtení.

14.11.2014 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pro někoho, kdo je sentimentální je tohle čtení uplný ráj! Mě osobně se kniha velice líbila. Je nenáročná, velmi čtivá a neurazí nikoho. Příběh je občas ošemetný, ale dobřese prožívá s hlavními postavami.
Kniha přinese mnoho úsměvů ale i slz. Určitě doporučuju ale!

25.09.2014 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Neříkám, že kniha je špatná, má něco do sebe, ale mne zrovna tak moc nezaujala. V podstatě se tam některéré věci omýlají furt dokola, nechutnosti jsou podány jako by nic... kniha neurazí ani nepotěší, je to spíše takové to odpočinkové čtení, co člověka nemá unavovat. Je tam snaha o přečtení jedním dechem...
Ale protože každý jsme jiný, určitě si knížku přečti :)

17.09.2014 3 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Knihu jsem četla celkem dlouho.. neměla takovej ten šmrnc co táhne ke čtení dál a dál.. Bylo tam dost nechutných scén a dost nepravděpodobných scén, ale tak.. jinak to šlo

12.09.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

miluju tuhle knihu!

02.09.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Když jsem o této knize slyšela poprvé, velmi mě zaujala nejen tématikou, ale i propracovaností.
Co si budeme povídat. Kniha sama o sobě je opravdu výborná, čte se jedním dechem a nenašla jsem snad pasáž, která by mne nudila. Dá se přečíst na jeden zátah, když máte dostatek času.
Životní příběh byl krásný a já - cíťa, jsem si od půlky knihy několikrát sušila slzy. Augustus Waters byl od prvopočátku mým favoritem. Mladý, pohledný ikdyž s malým defektem, vtipný a velmi charismatický svým stylem vyjadřování a činy. Slečnu Hazel Grace jsem obdivovala za ten boj, co celou knihu táhne a když jí pak přibyla další bolest pro... nebudeme prozrazovat těm, co nepřečetli, tak jsem to oplakala. Bylo mi jí líto, nedokážu si předsavit, co bych dělala já na jejím místě.
Jediné co mě udivovalo bylo to, že v jejich věku je napájeli šampňským. A možná i to, že intimní chvíle byly odbyté jen pár slovy, nic velkého. Ale zase si toho vážím, protože téma sexuality je v nešní době tak rozvinuté, že by se autor mohl zamotat do změti bez pokračování.

Nebudeme tedy chodit kolem horké kaše... do knihy jsem se zamilovala! URČITĚ DOPORUČUJI PŘEČÍST! Dílo je úžasné! :)
Y_K

06.07.2014 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Nejsem zvyklá číst knihy, které se nezařazují do fantasy, ale prostě jsem chtěla udělat změnu a vybrala si tuto knihu.
Kniha je sama o sobě čtivá, zajímavá, o to lépe, když se mísí postoje jednotlivých osob přímo jejich slovy.
Jak už tu však padlo, také bych měla pár výhrad ke konci. Celkově mě trochu zklamal závěr s únosem někam do prdele.. a ten sentimentální konec... jsem tak trochu předvídala, ale i tak...

Jinak samozřejmě doporučuju, je to skvělá kniha :)

17.11.2013 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Upřímně... jsem cíťa a kapitoly 21 a 22 jsem četla přes slzy.. ale dopadlo to dobře :) ikdyž trochu utopisticky. :)
Ale určitě doporučím.

05.11.2013 5 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Co k tomu říci? Kniha je čtivá stejně dobře, jako její první díl. Musím uznat, že občas jsem byla šokovaná a konec knihy jsem trochu probrečela, ale řele doufám, že vše skončí tak, jak má!
Určitě doporučuju, je to suprové počteníčko.

19.09.2013 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Jak již tu párkráte zaznělo, také jsem měla problém se naladit na autorčin styl psaní. Nevím, takový zvláštní, ale pak se do toho člověk dostane a je to v pohodě. Příběhy o andělech mám moc ráda. A tenhle je také krásný.
Kombinace Christiana a Truckera v ději je celkem klasická, musí si vybrat i přes své poslaní... ale přála jsem si, aby byla s Truckerem. Christian je hezkej.. ale Trucker.. zlatíčko! A konec knihy mne naprosto ohromil!
Už se těším na další díl!
Doporučuju :)

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Pro pesimistu dokonalé.. Na to, jak byl mladý to všechno tak krásně napsal.. má můj veškerý obdiv!
doporučuju!

Probuzení jara Probuzení jara Frank Wedekind

Neuvěřitelný! Kniha je laděna do doby, kdy bylo jakékoliv sexuální téma naprosté tabu. Nicméně to nemění na faktu, že kniha je i přes svůj pesimistický realismus opravdu dobrá!

Jen pro jasnou věc :) Maturovala jsem z dramatické výchovy a z této knihy jsem měla maturitní text praktické zkoušky.. opravdu hluboký a pro zamyšlení!

DOPORUČUJU!

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Z prvu jsem i říkala, co mi má tahle knížka dát? Ale musím uznat, že první dojem klame! Kniha je čtivá, není nudná, má zápletky z reálného života... dokonalý! Doporučuju všem :)

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

Nechci nijak podceňovat umění autorky, ale podle mne tato kniha nikdy mezi nejlepší patřit nebude. Je zdlouhavá, mne nezaujala a v půlce jsem ji už zahodila. Na další díly samozřejmě nedošlo, a ani nedojde.

07.09.2013 1 z 5

My tři ve sněhu a vánici My tři ve sněhu a vánici Věra Řeháčková

Knížka je postavena do krásného prostředí vysokých hor. Líbí se mi její rodinná problematika v pubertální dceři.
Kniha je oddechová a opravdu se dá číst jedním dechem, aby to prostě dopadlo dobře! :)
Doporučuju :)

07.09.2013 4 z 5

Srdce křičí... láska! Srdce křičí... láska! Constantin Kilian

Kniha je psána ve dvou osobách. Jednou je holčina - Sina a druhou je klk, Dominik. Jejich kapitoly se prolínají a jsou převážně o tom, jak se do sebe postupně zamilovávají, co spolu dělají, cítí. Je zde i popsán jejich první sexuální akt, což mne překvapilo, ale tak je pravda, že i "děti" se to potřebují někde "naučit" :D
Jinak co do kvality.. četla jsem i lepší, ale na odlehčení to jde

07.09.2013 3 z 5