My tři ve sněhu a vánici

My tři ve sněhu a vánici https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4697/mid_my-tri-ve-snehu-a-vanici-unK-4697.jpg 4 20 3

Strávit zimní prázdniny s tátou a dvěma mladšími brášky v opuštěné horské chatě v Alpách je pro třináctiletou Karolínu nepředstavitelné. Na horách nejsou žádní kluci, kteří by znamenali zpestření, navíc jí přibude spousta starostí. Táta odjíždí do střediska doplnit zásoby. Do údolí se řítí velká lavina. A nastává změna počasí. Tři sourozenci zůstávají uvězněni v chatě. Docházejí jim zásoby dřeva, část chaty je zničena návalem sněhu. Navíc nevědí, co se stalo s otcem. Po několikadenní vánici zjišťují, že se pod sněhem ocitl celý srub. Nesnáze a strach sourozence stmelí. Karolína zastává roli hospodyňky a malému Míšovi nahrazuje mámu. Z chaty se dostávají jen vlastním přičiněním. Místo zhýčkané puberťačky odjíždí z hor dívka, která přehodnotila svoje dosavadní měřítko na rodinu a přátelství. Dobrodružné čtení pro holky a kluky od 11 let.... celý text

Barza
02.10.2018 5 z 5

Koupila jsem v bazaru, precetla sama, abych posoudila, zda je vhodna pro dceru. Oslovilo me, ze nejstarsi dite v rodine je dcera, po ni pak dva synove (u nas je to take tak a vekovy rozdil i charaktery skoro take odpovidaji). Pak jsem knihu predcitala dceri, protoze predcitani i ve svych 10 letech miluje a asi po roce si knihu precetla dcera jeste sama znovu. Pribeh je napinavy, krasne je tu ukazano, co je dulezite, co zbytecne, jak je treba tahnout za jeden provaz, pomahat si. Jeste se na knihu znovu chystam, az dorostou synove. Rozhodne doporucuji!

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá kniha. Mohu jen doporučit!

Yuki_Kuchiki
07.09.2013 4 z 5

Knížka je postavena do krásného prostředí vysokých hor. Líbí se mi její rodinná problematika v pubertální dceři.
Kniha je oddechová a opravdu se dá číst jedním dechem, aby to prostě dopadlo dobře! :)
Doporučuju :)