yelcin yelcin komentáře u knih

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Možno záleží na tom v akom poradí sme sa zoznámili s týmto dielom, či sme si pozreli film a potom prečítali knihu , alebo naopak. Ja som si prečítal geniálnu knihu a potom som si pozrel film a musím povedať , že ma sklamal. Viem , že sa do filmu nevmestia všetky humorné príbehy Forresta ,ale záchrana topiaceho sa predsedu Číny Mao C´tunga či let do vesmíru mi tam chýbali.
,,VERTE MY,BYŤ IDIOTOM NENÍ ŽIADNA SRANDA !,,

20.03.2011 5 z 5

Jan Werich vzpomíná... vlastně Potlach Jan Werich vzpomíná... vlastně Potlach Jan Werich

Knihu okomentujem slovami J.Wericha:,, Není to deník ,ani paměti ,ani životopis. Je o obyčejných věcech, jako třeba , že všude na světě je chleba o dvou kůrkách. Že nikde na vás nečekají, že se všude ptají umíš? Neumíš? Že je pořád ješte plno slušných lidí na světě".

27.11.2012 5 z 5

O sto rokov predtým O sto rokov predtým Kir Bulyčov (p)

Návrat do detských liet , kde som hltal každý sci-fi román a predstavoval som si ako to v budúcnosti bude vyzerať. Kyril Buličov ako jeden z mála ma uspokojoval s konkrétnymi vykresleniami budúcnosti a myšlienka , že ľudia budú lietať na iné planéty ako mi teraz na dovolenky, presúvať sa po meste v priesvitných lietajúcich guliach , alebo v stojacich autobusoch ma ešte dnes fascinujú. Škoda , že Buličove knihy nie sú sfilmované určite by dejom zaujali viac ako Avatar či Futurama.

25.06.2011 5 z 5

Viking sa vráti Viking sa vráti Péter Zsoldos

V mladosti ma kniha akosi minula a prečítal som si ju až teraz v dospelosti. Priznám sa , že ma ohromne prekvapil zaujímavý námet , ale aj spisovateľov štýl písania.
Ľutujem , že som sa k nej nedostal skôr , pretože ako detský nadšenec sci-fi literatúry by som tú knihu doslova žral.

31.07.2014 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Knihu som si prečítal len na základe hodnotenia členov na databazeknih.cz a ako milovník sci-fi literatúry som sa potešil , že si prečítam novú geniálnu sériu. Môj pocit po prečítaní knihy sa nedá popísať inak ako veľké sklamanie. Od dobrej sci-fi vyžadujem aj keď je príbeh nereálny možnosť si to predstaviť, vytvoriť si svoj zvláštny virtuálny svet. Ale skúste si predstaviť: ,,Veľký hyperlalokový všeanalogický neutrónový oponovač,,. Ak je však toto ten pravý anglický humor tak sa ospravedlňujem , že mu nerozumiem.

05.03.2013

Pstruholov v Amerike Pstruholov v Amerike Richard Brautigan

Ked toto dielo amerického hippika patri do klasickej americkej literatury ,tak potom co spisovatelia ako E.A.Poe, J.London, alebo E.Hemingway. Nechcem byt moc kriticky , ale toto dielo je cisty blabol bez hlavy a paty ,bez myslienky ,akoby ho napisal riadne zhuleny slnieckar. Az zivotopis autora v ktorom je uvedene , ze v mladosti trpel paranoidnou schizofréniou a liecili ho sokovou terapiou ozrejmuje vznik tohto diela a pravdepodobne liecba nebolo uspesna.

28.06.2016 1 z 5

Tri mínus alebo Príhoda v piatej A Tri mínus alebo Príhoda v piatej A Irina Pivovarova

Cely obsah knihy sa da popisat na 3 stranach a bola by to poucna poviedka pre deti , ale naco z to robit knihu ??

28.02.2016 2 z 5

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Banášove mystifikácie a fikcie sú veľmi zaujímavé, ale hlavná myšlienka zbúrať náboženské dogmy je interesantná. Takto si predstavujem pravé kresťanské učenie –učenie pre ľudí a medzi ľuďmi nie za múrmi kláštorov a chrámov. Nebuďme pokrytci a priznajme si, že v dnešnej konzumnej dobe myšlienka dobra a duchovna je absolútne nereálna, kedže ju nedodržujú ani tí ,ktorí ju hlásajú. Každopádne každý z nás je strojca svojho šťastia.

19.02.2014 5 z 5

Reštaurácia na konci vesmíru Reštaurácia na konci vesmíru Douglas Adams

Aj keď sa mi nepáčila prvá časť série dal som D.Adamsovi šancu a prečítal som si aj túto knihu. Stále zostáva len jediná zábavná postava a to robot Marvin , ktorého postoj a hlášky ma bavia.
Tento citát :,, Väčšina čitateľov sa dostane maximálne po budúce semikondicionálne modifikované subinvertované intencionálum , pri ktorom to vzdajú.,, je síce vytrhnutý z konceptu, ale rozumie mu vôbec niekto? Alebo si niekto myslí , že komplikované vymyslené slová sú vtipné?
Aby som bol objektívny tak aj so sebazaprením dočítam celú sériu.

05.03.2013 3 z 5

A bůh byl hluchý A bůh byl hluchý Vladimír Klevis

Príbeh režiséra , ktorý prežíva manželskú krízu a zamiluje sa do mladšej režisérky ,ktorá dostane za úlohu natočiť film z obdobia 2.svetovej vojny. Pri režisérskej konzultácií s kolegyňou sa režisér vracia do svojho detstva , kde ako dieťa z česko-nemeckého manželstva sa jeho rodina po začatí 2.svetovej vojny presťahujú do Ríše .
Viac sa mi páčili spomienky malého Jakuba ,ktorý prežije smrť svojich rodičov, bombardovanie Drážďan ,lásku k Ingrid aj nezmyselné naverbovanie trinásťročného Jakuba do nemeckej armády spolu so slepcom a kňazom na ochranu Ríše.

15.12.2011 3 z 5

Priznanie Priznanie John Grisham

Naposledy som kritizoval J.Grishama za knihu Mississipské poviedky ,ktorá sa mi moc nepáčila a obával som sa aká bude jeho najnovšia kniha. Teraz musím s pokorou skloniť hlavu ,pretože J.Grisham s knihou ,, Priznanie,, sa znovu vrátil vo veľkolepom štýle.
Aj keď nemám rád knihy s tématikou skutočnej udalosti, knihu som prečítal na jeden záťah / za jeden deň/. Dej knihy je v podstate jednoduchý : odsúdený na trest smrti za vraždu ,ktorú nespáchal má pred popravou a prihlási sa skutočný vrah. Stihne sa zabrániť poprave a zabrániť justičnému omylu ?
Myslím si ,že kniha nezmení môj názor na trest smrti ,pretože vo svete neexistujú štatistiky justičných omylov. V prípade, že sa odsúdený prizná k brutálnemu činu , nie sú žiadne pochybnosti a nie je možnosť jeho nápravy / prípad O.Hepnerovej z roku 1973/ čo s takým človekom ???

29.10.2011 5 z 5

Tajomstvá troch strelených Tajomstvá troch strelených Jozef Repko

Pán Repko ma aj po rokoch presvedčil , že patril k najlepším spisovateľom detskej sci-fi literatúry na Slovensku. Neviem či príbehy troch detských matematických géniov by zaujali dnešné deti v našej pretechnizovanej digitálnej dobe , ale pre mňa ako nostalgia to stačí.

31.07.2014 5 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

Mám rád knihy od Jo Nesba a aj detektíva Harry Hola som si obľúbil , ale radšej mám keď sa pohybujú a vyšetrujú v Nórsku. Honkong, ale hlavne africké Kongo s vybuchujúcou sopkou a domyselným vraždiacim zariadením sú pre mňa prespríliž. A myslím si , že ten kto nečítal ,,Snehuliaka,, nepochopí niektoré súvislosti v knihe.

25.05.2013 4 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

Milujem sci-fi literatúru a v tejto knihe S.King naozaj exceluje.
Čo sa týka teórie motýlích krídiel , tak prvý krát to použil v svojej poviedke Ray Bradbury v roku 1952 /"A Sound of Thunder"/. V 80 rokoch som niečo podobné čítal v detskej sci-fi od K.Bullyčova , ale Kingove detailné spracovanie na podklade reálnej historickej udalosti sa u mňa zaraduje na vrchol mojej top sci-fi. Dej ,kde sa stále strieda pohoda s problémom ,dilema života v 60.rokoch, alebo v 21.storočí a ten pre mňa prekvapujúci záver – dojíma.

12.12.2012 5 z 5

Advokáti Advokáti John Grisham

Typická Grishamovka , ale práve to je ten dôvod , prečo mám rád jeho knihy.
K téme knihy: jeden šokujúci príklad z mnohých:
Farmaceutická firma AstraZeneca súhlasila so zaplatením pokuty 502.000.000 dolárov ako mimosúdne vyrovnanie po celoštátnom obvinení z použitia protizákonných marketingových taktík na zvýšenie predaja - lieku Seroquel.
Aj keď to znie ako veľa peňazí, je to len o niečo viac než symbolické plesnutie po ruke, keď zvážite, koľko peňazí už táto firma na tomto lieku zarobila: podľa The New York Times sa len za minulý rok pohyboval obrat z antipsychotického lieku Seroquel okolo 4.900.000.000 dolárov. Pokuta činila len čosi málo cez 10% jednoročného obratu čisto za tento liek. Aj keď nie celý zisk bol spôsobený protizákonnými marketingovými praktikami, ide len o jednorazovú pokutu, zatiaľ čo zisky z tohto lieku plynú už mnoho rokov a budú plynúť aj v budúcnosti ako výsledok týchto protizákonných aktivít.

27.06.2012 5 z 5

Oneskorené reportáže Oneskorené reportáže Ladislav Mňačko

Výborná kniha od autora ,ktorý bol presvedčený komunista a po precitnutí sa z neho stal veľký kritik režimu. Kniha poviedok ,ktorá odkrýva nespravodlivosti a absurdity komunistického režimu. Najviac ma dostali poviedky ,, Dvaja kamaráti,, a ,, Záhrada utrpenia,, ktoré absolútne vystihujú túto dobu. Akoby sa história stále opakovala, tak trochu mi to prenesene pripomína hon na čarodejnice tých ,ktorí dokázali ,že niečo vedia robiť treba ihneď zlomiť a izolovať.

18.02.2012

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Kniha Vás núti čítať rýchlejšie a rýchlejšie , aby ste zistili ako sa to celé skončí. Napínavý a mrazivý príbeh masového vraha , ktorého brutalita zabíjania uspokojuje. Až natrafí na obeť /Chynu /,ktorá v živote všeličo prežila a to jej pomáha prežiť v zložitých situáciách . ,, Chyna Shepherdová ,nedotčená a živá. ,,

06.01.2012 4 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Až sa čudujem, že tento kontroverzný , mysteriózny román napísal slovenský spisovateľ. Musím uznať , že pán Banáš sa na román výborne pripravil nielen čo sa týka zemepisu /autor precestoval východnú Aziu/ , ale najmä z histórie náboženstiev, ktoré porovnáva a vysvetľuje určitú symboliku. Napriek tomu, že román je fikcia a určité historické chyby sa nájdu ,dobre sa to číta / hlavne rady Otca Jána./. Autor otvára témy , ktoré nielen ortodoxný kresťania nechcú počuť.

20.06.2011 5 z 5

Kolotoče nad mestom Kolotoče nad mestom Jurij Gennaďjevič Tomin (p)

Mila,vtipna sci-fi kniha pre deti. V case vydania u nas som si ju asi 3 krat pozical s kniznice az mi ju nakoniec rodicia kupili.Buhuzial som ju niekomu pozical a uz mi ju nevratil a preto som rad , ze som ju skoro po 30-tich rokoch nasiel v dobrom stave v antikvariate a doplnil som ju do zbierky mojich knih.

28.02.2016 4 z 5

Hľadači pokladov Hľadači pokladov Wojciech Žukrowski

Aj keby som tuto knihu cital v detstve nehodnotil by som ju lepsie. Edicia priatelia ma niektore pre deti vyborne knihy , ale bohuzial tato medzi ne nepatri.

28.02.2016 2 z 5