O sto rokov predtým

Autor dej vedeckofantastického románu umiestnil na Zem. Hlavného hrdinu, šiestaka Koľu však vyšle za dobrodružstvami do budúcnosti. V Moskve na konci 21. storočia nie sú nové len domy, výdobytky budúcnosti, ale aj nové vlastnosti ľudí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72707/o-sto-rokov-predtym-72707.jpg 4.518
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Pravda

Sto let tomu vpered, 1978

Kniha O sto rokov predtým

Lessana
15.01.2019

Skvelé! :) To je (nielen) detské sci-fi, ako má byť! Napínavé, dobrodružné, s trochou techniky, plné nečakaných zvratov v deji, so sympatickými postavami, jednoznačnými zlosynmi a s víťazným dobrom, samozrejme. Príbeh Koľu, Alice a ďalších si ma získal rovnako ako "Prázdniny na planéte Coleida", na ktoré je v "O sto rokov predtým" síce občas odkaz, ale pri čítaní nie je vyslovene nutná znalosť predchádzajúceho príbehu. Mám veľmi rada autorove knihy, jeho nielen fantáziu, ale aj predvídavosť. A v neposlednom rade jeho zmysel pre česť a spravodlivosť i humor, pravdaže :). V tomto diele tiež oceňujem nápad rozdeliť príbeh na dve časti, jednu pútavejšiu ako druhú, pričom obe spolu súvisia. Kedykoľvek si rada prečítam niečo ďalšie od autora.

Jiří66
29.03.2016

Yelcine, Bulyčevovy příběhy jsou některé zfilmované, jen neběžely v naší televizi. Jeden (s Alisou) byl i zfilmovaný u nás Janem Binaventurou pro televizi a měl premiéru zač.roku 1992, ale pak už se na brazovce asi neobjevil. Já ho neviděl, ale prý: nic-moc. Kniha, o které je tu řeč byla zfilmována v SSSR jako 5 dílný seriál s názvem "Гостья иэ будущего" (Hosté z budoucnosti). Kir Bulyčev k němu napsal scénář. U nás asi nikdy v televizi neběžel, škoda, myslím, že se povedl. Zfilmovány byly i některé další jeho knihy nejen Alise, ale neví, jestli některé z nich šly v naší televizi nebo v kinech.

Ivan F
08.09.2013

Veľmi podarené pokračovanie knihy Prázdniny na planéte Coleida. Hoci je dej umiestnený na zem a nie do vesmíru, aj tak je bravúrne napísaný a veľmi dobre sa číta. A to, že sci-fi ma bude sprevádzať po celý život, táto kniha vo mne len umocnila.

vpadysak
09.06.2012

Tu niekde sa začala moja fascinácia SCI-FI, alebo cestovaním v čase.
Neviem či by sa mi páčila aj dnes, ale pri prvom čítaní som bol nadšený.

yelcin
25.06.2011

Návrat do detských liet , kde som hltal každý sci-fi román a predstavoval som si ako to v budúcnosti bude vyzerať. Kyril Buličov ako jeden z mála ma uspokojoval s konkrétnymi vykresleniami budúcnosti a myšlienka , že ľudia budú lietať na iné planéty ako mi teraz na dovolenky, presúvať sa po meste v priesvitných lietajúcich guliach , alebo v stojacich autobusoch ma ešte dnes fascinujú. Škoda , že Buličove knihy nie sú sfilmované určite by dejom zaujali viac ako Avatar či Futurama.