Yaruschka Yaruschka komentáře u knih

Zasněžené pomeranče Zasněžené pomeranče Peter Kerr

Kdybych Mallorcu nikdy nenavštívila, možná by mě kniha bavila o malinko méně, takhle mám chuť sbalit svých "pět švestek" a vrátit se na ten malebný ostrov a protáhnout si kosti v Serra de Tramuntana, pryč od civilizace. Určitě přes zimu přečtu zbylé 4 knihy Petera Kerra a pak si udělám pěknou dovolenou :-)):-))

03.10.2014 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Film i kniha naprostá dokonalost. Nevím kolikrát jsem to viděla, nevím kolikrát jsem to četla, ale hádám, že kniha vede :-))

Faktor třetího člověka Faktor třetího člověka John Geiger

Když jsem si knihu kupovala, zaujala mě svým tématem a očekávala jsem, že se autor nebude držet přízemních vědeckých faktů typu „ co nemohu 100% dokázat - neexistuje“. V celé knize se odkazuje na statistiky a studie doktorů, vědců, kteří nejsou schopni přijmout skutečnost, že existuje také něco mimo náš smyslový svět. Neustále v různých obměnách je omíláno to, že realita, kterou vidíme je ta jediná a každý duchovní zážitek je vlastně halucinace, blud, ne-li příznak schizofrenie. Nechápu tedy, co je tak pozoruhodného (jak se uvádí v anotaci) na tom, když lidem v extrémním nebezpečí začne šplouchat na maják :-)):-)) O tom není potřeba psát knihu, stačí se podívat denodenně kolem sebe, na to nepotřebuji lézt na nejvyšší horu světa.

28.07.2014 1 z 5

Léto mládí Léto mládí Adolf Forman

Pana Adolfa :-)) znám osobně, je to můj bývalý soused. Pro mě kniha nádherná, nemohla jsem se od toho dobrodružství odtrhnout a přečetla jsem jí jedním dechem, je v ní všechno, o čem jsem vždy v útržcích slyšela od jeho maminky, když jsem byla malá a jak se domů donesly zprávy o tom, kde zrovna "Ádíček" pobývá.........hýčkám si knížku .........a mám jí i s věnováním:-)):-))

Domek u fjordu Domek u fjordu Wolfgang F. Fischer

Vím, kde ten ráj leží, také jsem v něm několik dní prodlévala a vůbec by mi nevadilo mít takový Domek u fjordu:-)) . Mám na tu dobu krásné vzpomínky. Pro mě nostalgická knížka.

10.07.2014 5 z 5

Smutek všedního dne a smutek jako nemoc Smutek všedního dne a smutek jako nemoc Miroslav Plzák

Od jisté doby nepodceňuji tuto nemoc...........zajímají mne knihy s touto tématikou a mrzí mne, že jsem se nezajímala intenzivněji dřív než bylo pozdě :-((........kniha ač staršího data, v dnešní době velice aktuální.

09.07.2014 5 z 5

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Hodně vtipný :-))

03.07.2014 5 z 5

Finský maratón Finský maratón Bohumíla Myslíková

Jak já té Míle Myslíkové závidím!!! Pěkná knížka, úplně se vidím na jejím místě:-))

Nemaluj trola na zeď! Nemaluj trola na zeď! Jan Šťovíček

Nejlepší a nejzábavnější a nejvtipnější cestopis, co jsem kdy četla. Pan Šťovíček je frajer :-))

Peklo Peklo Robert Olen Butler

Už když jsem tu knihu otevírala, instinktivně jsem cítila, že jí nedočtu. Ani nevím, co mě popadlo půjčovat si jí. Čekala jsem humoristickou knihu, ale z toho "americkýho vtipu" mi bylo na blití.........

16.04.2014 odpad!

Labyrint Labyrint Sigge Eklund

Nebavilo,....putovala do knihobudky na hřbitově, kde si možná našla svého příznivce :)):))

22.02.2023 2 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Byla jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla :( .......těžce nebavilo,.... věnuji do knihobudky, třeba potěší někoho jiného :)

07.07.2021 1 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Nádherná knížka. Začátek nekompromisně drsný. Za plný počet hvězdiček ❤️

15.07.2020 5 z 5

Odplata Odplata Steffen Jacobsen

Vítejte v dnešní Kodani...:))

24.05.2018 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Ještě dlouho jsem proklínala mojí profesorku literatury, že nám tu knihu uložila jako povinnou četbu!

31.07.2014 1 z 5

Zem pod jejíma nohama Zem pod jejíma nohama Salman Rushdie

Tahle fantazii probouzející knížka patří do mých TOP TEN. Naprosto úžasná!

Marihuana Marihuana Jiří X. Doležal

Pěstitelské práce :-))

30.07.2014 3 z 5

Mystérie Mystérie Knut Hamsun (p)

Tak to bylo hooodně dobré!!!

03.07.2014 5 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Hm, tak nic no, já to vrátím do knihovny netknuté :-((. Ne že bych byla tak lehce ovlivnitelná, ale vzhledem k tomu, že vaše názory nejsou rozporuplné, ale téměř shodné, tak to je pro mě docela zásadní. Navíc ta knížka nemá 150 stránek, tak mi to přijde jako ztráta času.

30.06.2014

Osudové okamžiky Osudové okamžiky Louise L. Hay

Je to taková knížka, která pohladí a uchlácholí, dodá trochu sebevědomí a ukáže, že na světě zase není tak zle :-))........sahám po takových tématech většinou, když dočtu něco náročnějšího, pro odpočinek a dodání energie:-)

30.07.2014 4 z 5