Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Každý díl je čím dál tím víc akčnější, napínavější a krvavější. Joe Hill umí fakticky dobře psát postavy a děj. Hlavní postavy už na něco přicházejí a záporák je více a více vynalézavější. Finále se blíží mílovými kroky a já se nemohu dočkat až si přečtu předposlední díl této úžasné hexalogie. Hodnotím zcela zaslouženými 5 hvězdičky.

07.12.2018 5 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Za mě slabší než první díl. První polovina knihy je dosti ukecaná a dalo by se říci nudná. A ještě bych chtěl podotknout, že nějaké postavy se zde chovají nelogicky. Ale tímto končí všechny negativa na téhle suprové knížce. Druhá polovina knihy je napínavá, plná akce a velikých zvratů. Někdy to jsou malé zvraty, ale občas i velké, zajímavé a nečekané. Hodně se zde rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami a seznamujeme se s novými hodnými i zlými postavami. Když to shrnu, tak kniha je dobrá, ale trpí střídáním autorů. Hodnotím 4 spirituálními hvězdičkami.

05.12.2018 4 z 5

Goon #3: Samej průšvih Goon #3: Samej průšvih Eric Powell

Opět další bláznivý, zato kvalitní díl Goona. Tento díl obsahuje čtyři povídky. Pouze první povídka se zaměřuje na hlavní dějovou linku, což mi tak moc nevadilo, jelikož další povídky byly stejně bravurné, jako hlavní příběh. Druhá povídka nám vypráví příběh o Goonovi, jak se střetl s intergalaktickým monstrem. Díky Bohu, se zde nachází Dr. Slitina, který je opět vtipný a geniální. Třetí povídka je crossover mezi Goonem a Hellboyem. Nikdy by mě nenapadlo, že někdo udělá crossover právě mezi těmito postavami. Každopádně tento crossover je suprový. A poslední příběh je takový dějově průměrný, zato dbá na vtipnost a hororovou atmosféru. Touto větou zakončím dnešní recenzi a hodnotím Goona 5 slitinovými hvězdičkami.

26.11.2018 5 z 5

Smrt je mi v patách Smrt je mi v patách Ed Brubaker

Od tohoto komiksu jsem nic moc nečekal. A byl výborný. Sice jsem se na začátku trochu ztrácel, ale tato malá chybička nezastíní tak úžasný, krvavý, atmosférický a mysteriózní příběh. Vemte si noir s horrorem a výborným dějem a máte toto brilantní dílo. A jinak ta kresba, fakt úžasná. Už se nemohu dočkat dalšího dílu. Dávám 5 mysteriózních hvězdiček.

23.11.2018 5 z 5

K zbláznění příčetná K zbláznění příčetná Rob Williams

Jako upřímně nevím, co lidi mají proti SO. Vždyť příběh je suprový, plný akce a zvratů. K tomu bravurní kresba Jima Leeho a máte výborný komiks. Ještě to více zlepšují samostatné krátké příběhy o jednotlivých členech SO. Musím říct, že jak první, tak druhý komiks mě velice bavil a už se nemohu dočkat na crossover mezi LS a SO. Za mě výborný komiks a proto dávám 5 sebevražedných hvězdiček.

16.11.2018 5 z 5

Jessica Jonesová Jessica Jonesová Brian Michael Bendis

Páááni! Tak tohle byla delikátní jednohubka. Prakticky celý komiks jsem měl přečtený během hoďky a něco. Prvních pět sešitů ze série PULSE je vážně super. Hlavní děj se odehrává v Daily Bugle, kde se Jessica ujme role novinářky. Vyšetřuje se zde vražda, je zde totálně strašidelný a zvrácený záporák a k tomu výborná kresba se skvělým dějem. Druhý komiks je jeden sešit ze série New Avengers, kde se ukáže záporák Adaptoid a k tomu se zde koná svatba mezi Lukem Cagem a Jessicou Jones (dokonce i Jess porodí). Toto NHMko hodnotím 5 báječnými hvězdičkami. Vřele doporučuji.

11.11.2018 5 z 5

Marvel Boy Marvel Boy Grant Morrison

No, četl jsem rozhodně lepší. Zápory: až moc dlouhé dialogy, ztrácení se v ději, divné chování postav a psáno těžkou formou. Musím říct, že Grant Morrison píše hrozně divně. Zato přišel s výborným nápadem a výbornou postavou. Ono to v celku není špatný komiks, ale G. Morrison píše fakt prapodivně. Ale abych nebyl pořád jenom negativní, tak napíši klady tohoto komiksu. Klady: zajímavá postava, výborná kresba, super záporák a skvělý konec. Takže bych to ohodnotil 3 vesmírnýma hvězdičkama.

05.11.2018 3 z 5

Nova Nova Dan Abnett

Toto NHMko mě velice bavilo. Nova mě vždycky zajímal, proto jsem si pořídil toto číslo. První čtyři sešity nejsou nijak skvělé, zato zbývající čtyři sešity jsou fakt výborné. Ty nás zavedou na počátek Marvelovského eventu zvaného Annihilation. Když na zemi zuřila Civil War, tak ve vesmíru probíhala Annihilation.
Nebudu nijak prozrazovat děj, to si musíte přečíst sami, ale musím říct, že je to výborné. Proto dávám 5 raketových hvězdiček.

29.10.2018 5 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Tak tohle byla jedna velká emocionální jízda. Za mě nejlepší díl zatím. Spousta akce, napětí a TY klíče. Celá tahle komiksová série je o klíčích, ale zde dostali zatím nejvíce prostoru a to podle mě dělá zatím nejlepší díl této série. Vřele doporučuji a hodnotím 5 temnými hvězdičkami.

28.10.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 5 Tokijský ghúl 5 Sui Išida (p)

Pořád jsem se nemohl dokopat k tomu, abych tento díl přečetl. Nevím čím to bylo, jelikož tento díl byl suprový. Asi jsem neměl náladu na čtení. Každopádně pátý díl je velice akční, napínavý a krvavý. Možná, že zde bylo moc mluvení, ale to je asi jediná výtka. Takže hodnotím 4,5 ghúlími hvězdičkami.

28.10.2018 5 z 5

Goon #2: Mé vražedné dětství Goon #2: Mé vražedné dětství Eric Powell

Tento díl není ani příběhový, spíše doplňkový a povídkový. Přiblíží nám to, jak se poznal Goon s Frankym. A poté následuje pár příběhů, které až vybuchují absurdností.
Ale to jsme u Goona zvyklí. Hodnotím 5 vymahačskými hvězdičkami.

21.10.2018 5 z 5

Goon #1: Nic než utrpení Goon #1: Nic než utrpení Eric Powell

Tuto sérii jsem si vážně zamiloval. Miluji tu kresbu a ten humor. Ze všeho nejlepší je ten pomatený děj a velmi srandovní reklamy, u kterých se řechtám ještě půl hodiny. Každopádně, chci víc této série. Hodnotím 5 mrtvolnýma hvězdičkama.

20.10.2018 5 z 5

Goon #0: Drsný kšefty Goon #0: Drsný kšefty Eric Powell

Musím se přiznat, že jsem tento díl četl podruhé, jelikož jsem se nemohl nabažit Goona. Bylo to stejně super, jako když jsem to četl poprvé. Goon je jednoduše hrouda svalů, která se musí potýkat s různými problémy. I když je tento díl velice krátký, tak jsem si ji velice užil. Doporučuji a hodnotím 5 svalnatými hvězdičkami.

17.10.2018 5 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Musím říct, že 1. díl mě více bavil, ale pořád mě dvojka bavila.

Stejně jako v jedničce, stále tu je temná atmosféra, spoustu krve a napětí. Tento díl si hlavně hraje s myšlenkou, co by se stalo, kdyby si někdo hrál s vaší hlavou (doslova). Vyndávat z ní různé myšlenky a vzpomínky. Či strach a statečnost. Ale také přidávat věci do ní. Bibli, kuchařku či výpisky z dějepisu a mnoho dalších. Celková ta myšlenka se mi zalíbila a i záporák je výborný. Takže hodnotím 4 klíčovými hvězdičkami.

14.10.2018 4 z 5

Veličenstvo saň Veličenstvo saň Tony DiTerlizzi

Skvělé zakončení všech sérií.

13.10.2018 5 z 5

Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Mark Millar

Lepší Marvel komiks jsem v poslední době nečetl. Spoustu akce, samé plottwisty, krev, intriky, monumentální bitvy a výborná kresba a boží příběh. Toto zakončení 2. série Ultimates je zároveň i poslední komiks s Ultimates v češtině. Tato série mě natolik chytla, že bych si někdy koupil 3. sérii v angličtině. Bože, jak já miluji Marvel. Vřele doporučuji 1. i 2. sérii a dávám 5 ultimátních hvězdiček.

13.10.2018 5 z 5

Tokijský ghúl 4 Tokijský ghúl 4 Sui Išida (p)

Tento díl mé oblíbené mangy, byl takový klidnější, ale o to zajímavější. Kaneki poznal nové lidi (a ghúly). Velice se mi líbil konec, který byl vážně akční a krvavý. Konec mě také totálně navnadil na další díly. Dávám 5 tokijských hvězd.

11.10.2018 5 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Tento komiks je velice zvláštní. Je originální, nadprůměrná kresba a postavy jsou zajímavé, ale úplně jsem se v ději ztrácel. Obvzlášť poslední příběh jsem nějak nepobral. Určitě nad touto sérií nezlomím hůl, ale doufám, že v dalších dílech se příběh trošku vysvětlí. Dávám 3 hvězdičky.

06.10.2018 3 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Tuto knížku mi doporučila a zapůjčila moje nejbližší kamarádka. Říkala, že mě to nebude bavit, ale já říkal, že mě bude bavit. Což se taky stalo. Už od začátku mě tato knížka vtáhla do děje a nepustila. Hlavní postavy a jejich spirituální společníci jsou zde sympatický. Celý svět je dokonalé vytvořený a děj výborný. Představte si Pána prstenů s Hry o trůny. Je zde spousta skvělých momentů, epických bitev a spousta spousta druhů spirituálních zvířat. Tuto knížku vám dále nebudu popisovat, prostě si ji kupte či vypůjčete, jelikož tato knížka za to stojí.

23.09.2018 5 z 5

Ultimates 2: Kniha první: Bohové a monstra Ultimates 2: Kniha první: Bohové a monstra Mark Millar

2. série začala nadějně. Vrací se nám staré postavy a nějaké nové, třeba jako Captain Britain, Valkyrie, Power Man a LOKI! Ten v tomto komikse rozdmýchá takový chaos, že by mu i Thanos záviděl . A ještě k tomu v řadách Ultimates nachází krysa. Tento díl je plný zvratů, humoru a akce. Vřele doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

23.09.2018 5 z 5