wendys93 wendys93 komentáře u knih

Kopírák Kopírák Sam Holland

Že by byl Kopírák bůh ví jakej wow zázrak to si úplně nemyslím, nicméně se četlo moc fajn. V nemocnici po operaci dobrý, doma bych to asi odložila. Ovšem zajímalo mě kam se to bude ubírat, jak se postavy budou v návaznosti na děj vyvíjet, kdo je dobrák, kdo je vrah - i když i to se dá celkem brzo rozklíčovat - a kdo je tak nějak normální, což to je rozhodně plus.
Možná bych ocenila víc retrospektivních kapitol a psychologickou stránku věci, ale budiš.
Tu poslední kapitolu bych každopádně vytrhala ze všech výtisků, protože celou knížku brutálně sráží. Ale tak autorka si očividně chtěla udělat prostor pro pokračování a zvýšit si finanční rezervu na účtě a nenapadlo jí v tomhle směru nic originálnějšího.
Škoda no, ale sama sobě tím dost podřízla větev.
Pokračování si asi nepřečtu, rozhodně na něj dychtivě nečekám, ale taky je fakt, že sem měla v ruce mnohem víc mnohem horších knížek, než je tohle.

24.06.2023 3 z 5

Směna Směna Anna Beata Háblová

Spisovatelka Anna Beata Háblová otvírá každodenní rutinu života jednoho člověka, který by si rád plnil svoje sny, ale nezbývá mu na ně energie, motivace, chuť I když je pravda, že se ve Směně nic velkého ani dramatického neděje a celý děj spíš jen poklidně plyne v celkem jednotvárném a monotónním tempu, neustále udržuje čtenáře v jakémsi vnitřním pnutí a pocitu, že se přeci musí něco stát. Že ta všední šeď bez záblesku vášně nebo alespoň náznaku živočišnosti musí být něčím narušená. Že se ten, vlastně nudný života běh musí nějak vychýlit z kolejí, že se na té rovné cestě se stále stejným horizontem musí najít nějaký výmol nebo aspoň odbočka, která člověka vytrhne z letargie a otevře mu pohled na obzor, který mu byl dosud odpírán.

09.06.2023 5 z 5

Kláru si chce koupit každý Kláru si chce koupit každý Heliodor Šimanik

Heliodor Šimanik ukazuje ve své knize pestrou škálu lidských povah, které často nejsou takové, jak se na první pohled zdají být, jaké bychom je chtěli vidět, jaké si je malujeme, aby pro nás byl svět lehčím místem k životu.
Celý text je velmi silným a v mnoha ohledech i drsným příběhem, který poodhaluje svět, jež je součástí toho našeho. Odhaluje svět, který nechceme nebo z jakéhokoli důvodu nemůžeme vidět. Který se odehrává kolem nás, dotýká se nás, kalí vody té hezké představy, kterou jsme si sami pro sebe vytvořili, abychom přežili.

08.06.2023 5 z 5