WeirdoAnne WeirdoAnne komentáře u knih

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Série se super dějem, těším se, až si přečtu další díl. :)

31.08.2019 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Myšlenka o lidech měnící se v ...cosi, co je něco jako drak, mi zní hezky. Hlavní hrdinka byla fajn, její sestru jsem však měla o trošku radši, to ale až od druhého dílu. Kniha je čtivá a i když se trochu opakuje, tak za ten nápad musím přičíst další hvězdičku.

spoiler..ale jenom trošku :D Další milostný trojúhelník, tenhle tam ale sedí a ani mi tam tolik nevadil

30.08.2019 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Jako spoustě lidem i mně přijde, že není třeba něco takového vydávat knižně. Na instagramu fajn, občas vtipné, místy trochu bizárek, ale jako kniha..
3 hvězdičky za hezkou obálku, zajímavý fotodoprovod a přesvědčení, že za vším musí být zajímavý příběh. Když však vidím jen pár bublin z konverzace, nemůžu si být jistá.

04.04.2022 3 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Fajn Young adult oddechovka, která se četla opravdu rychle a příjemně plynula. Bavila mě od začátku do konce. Šla jsem do ní s nulovým očekáváním a vracím ji do knihovničky s pocitem mile stráveného odpoledne, kdy mi - u popíjení čaje a otravného smrkání-pomohla utéct z reality. :D

21.02.2022 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Něco tomu chybělo. Neměla jsem sice přílišné očekávání, a tak se mi scénky ze společného života postav líbily, avšak zkrátka nemám pocit, že je to na 5 *

29.12.2021 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Zamilovala jsem si všechno v této knize. Postavy, děj, prostředí, styl psaní. Jedním slovem: Úžasné.

01.10.2021 5 z 5

Amaltea, princezna šermířka Amaltea, princezna šermířka Natalia Batista

(SPOILER) V prvé řadě musím do nebes vychválit nádhernou kresbu. Jak se říká, abychom nesoudili knihu podle obalu, tohle jinak nešlo. Obálka si mě tak rychle omotala kolem prstu, že jsme se ani nenadála a už mangu zařazovala do seznamu "Tohle si přečteš" v poznámkách na mobilu. :D

A příběh jako takový? Naprosto senzační! Polapil mě stejně rychle jako obálka. Prosvištěla jsem jím během jednoho dne. Matriarchální svět, muži ,,něžnými pohlavími", ženy vládnoucí světu...shazují muže, znásilnění muže...
Na jednu stranu ukazuje komiks extrémní situace, akorát jsou pohlaví obrácená (tím netvrdím, že ve světě, v němž žijeme, se neděje znásilnění mužů. To v žádném případě.), na druhou stranu tak ale vzniká spousta úsměvných situací. Z těch odlehčujících- když si hlavní hrdinka poručí k jídlu talíř plný masa, zatímco její protějšek požádá o salát.

Pro někoho možná feminismem nasáklá ,,fantasmagorie", pro jiné zajímavý pohled do úplně jiného světa, pro mě prostě a jednoduše senzační a v některých ohledech revoluční dílo. Protože považme, kolik žen má dost odvahy na to pustit se do budování středověkého světa s magickými schopnostmi a ženami jakožto středobody? Tohle chce vážně dost představivosti. A co na tom, že hlavní děj jako takový by za normálních okolností nepřinesl vůbec nic nového? Tím, že jde právě o obrácení rolí mužů a žen...to je vlastně originální velmi zajímavým způsobem. :D

20.06.2021 5 z 5

Malý testament Malý testament François Villon

Pobuda, chudý student, výtržník, vandal, děvkař, podivín, vrah...Villon. Ani nevím, kolikrát jsem se k některým slokám vracela. Rozervanec každým coulem. Otec Prokletých básníků si mě touto zpovědí, kterou vzal podle sebe, obtočil kolem prstu a sevřel v takovém stisku, že jsem nemohla uvěřit, co všechno ten člověk zažil a čím si prošel. Skvělý překlad i doslov paní Loukotkové.

25.05.2021 4 z 5

Misantrop Misantrop Molière (p)

Naprosto souhlasím s níže sdílenými komentáři. Poselství, které s sebou dílo nese, všechny naprosto senzačně přeložené myšlenky, které ve verších dávají smysl, jsou neskutečně obdivuhodné. Dílo si mě získalo od první strany, což jsem- vzhledem k původnímu nepříliš pozitivnímu a možná až skeptickému přístupu- opravdu neočekávala. Děj příjemně plyne a z tak trochu úzkoprsého morouse, jak na mě hlavní hrdina nejdříve působil, se stává člověk, jehož klapky na očích mu pomalu dávají sbohem. Ten posun je opravdu cítit s každou stranou, charaktery postav se i přes to, že jde prakticky o dialogy, umí vykreslit a odrážet skutečné lidské ctnosti i neřesti.

25.05.2021 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

(SPOILER) Stejně jako minule musím uznat, že je to prostě neskutečným způsobem čtivý. Spousta tajemství vyplula na povrch a nechala mě v šoku. Ještě víc jich však zůstalo stále pod pokličkou. Autorka si se mnou hrála a to zvráceným a šíleným způsobem, který ona jednoduše ovládá na jedničku. Ano, na konci bylo objevení jedné postavy za mě poměrně předvídatelné, ale informace, které souvisely s koncem dílu...po těch jsem si sedla na zadek.
Madi a Tate mi občas šíleně lezly na nervy, Králové na tom byli dost podobně. Všichni jsou to ale svým způsobem neskutečný psychopati a zabijáci, takže...mě to ani nijak moc nevykolejilo.
Je to neskutečná psychomagorie. Nedovedu si představit být součástí takového světa, jenže kruci, že ono je to ale skvělý.
Na závěr... potřebuju si pokecat s někým, kdo to taky četl, aby mi vysvětlil některé věci, jako kdybych byla malé dítě. Musím od někoho slyšet potvrzení, že to tak opravdu je. Jinak nad tím budu bloumat ještě několik dnů a takhle knižní kocovina se protáhne do doby, dokud nebudu držet třetí díl.

01.05.2021 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Moje nejoblíbenější série. :3

31.08.2019 5 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Nemůžeme očekávat nic světoborného, ale jako neuvěřitelně čtivý příběh s několika zvraty a zajímavým prostředím to obstojí na výbornou. Hodně mi kniha připomíná seriál Gossip Girl a Pretty little liars. Trochu mě však mrzí že jde JENOM o životy dospívajících, kteří si do nich vzájemně vkráčí. Myslím, že by toho prostředí mohlo nabídnout trošku víc. Je škoda, že další díly už asi přeložené nebudou.

26.10.2021 4 z 5

Čímanovo velké dobrodružství Čímanovo velké dobrodružství Jaroslav Mácha

Čímánek je prostě krásný. :)

26.08.2021 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Skvělé završení série. Já si od série už od prvního dílu nic moc neslibovala, takže já jsem nadměrně spokojena. Převršilo to mé očekávání. A přes to, že jsem byla, co se týče popisu vzhledu enkrosů zklamaná, série na mě zanechala úsměv. Konec byl překvapivý a onen souboj Drakiové vs. lovci, byl vážně akční a dobře popisován.
Jen mi je hrozně líto Cassiana. :´(

30.08.2019 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Pokračování bylo super. Bála jsem se, protože 2. díly jsou v trilogiích většinou krapet problémové, ale to tu neplatilo.

30.08.2019 4 z 5