Wanderer Wanderer komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Najlepšia kniha akú som od Kinga čítala :)

31.10.2013 5 z 5

Tajomná záhrada Tajomná záhrada Frances Hodgson Burnett

Veľká škoda, no Tajomná záhrada ma až tak neočarila ako sa to podarilo Malej princeznej. Aj tak však ostáva mojou srdcovkou, túto knihu a príbeh jednoducho milujem. Je zvláštne, ako niečo tak jednoduché môže byť tak čarovné, a ako dlho vám to dokáže ostať v srdci.

14.09.2013 4 z 5

Čas anjelov Čas anjelov Anne Rice (p)

Asi najväčšie sklamanie, ktoré som zažila.

01.09.2013 1 z 5

Kniha nám nepriniesla nič nové a záver nebol vôbec prekvapivý, tak na čo to všetko bolo? Bola som rada, že aspoň v tak krátkej knižke si Meyerová odpustila romantiku, pri ktorej sa nedá dýchať.
Bree mala ostať v tej zabudnutej zložke počítača!

22.08.2013 2 z 5

Nikto nie je bez viny Nikto nie je bez viny Kiersten White

Uf. Priznávam, že prvá kniha sa mi páčila viac.
Tu bola Evie veľmi otravná s tým, ako sa jej nepáčilo byť normálnou aj napriek tomu, že celú prvú knihu chce normálnou byť, no získali sme o nej viac informácií, čo bolo plus.
Páčila sa mi však postava Jacka - poriadny blázon, ktorý nesmie chýbať v žiadnej knihe :)
V rebríčku obľúbenosti je táto kniha na poslednom mieste.

22.08.2013 3 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Milá kniha, ktorá nikoho neurazí, ale knižní gurmáni zrejme nenájdu to, čo čakajú. Každopádne sa Kiersten Whiteovej podarilo vytvoriť slušnú atmosféru v knihe a dokázala zaujať, čo je hlavné. Všetko to spoznávanie niečoho nového bolo fajn a to ma na knihe zaujalo asi najviac :)

22.08.2013 3 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Ach. Táto séria sa stala mojou srdcovkou. Nič však nie je horšie ako prečítať 6 úžasných kníh za 5 dní a potom len sedieť v kúte a premýšľať prečo sa to skončilo. Nič ma v poslednej dobe nechytilo viac ako táto séria. Námet bol úžasný, aj keď pravda... naša stará dobrá Meg ho mohla nejako viac rozviesť, ale ako inak, dopĺňala ho detailami a humorom hlavnej hrdinky. A potom na mňa vytasila Jessa a to je postava, ktorú automaticky každý "žerie" a ja som nezaostávala. A vždy keď vyslovil to "querida", cítila som ako sa priblbo usmievam.
Avšak, má to aj malé muchy a to tie, že Susannah v knihách opakovala veľa vecí, čo sme čítali v predošlých a to bolo nesmierne otravné.
No aj cez to všetko sa mi toto celé neskutočne páčilo.

18.08.2013 3 z 5

Tajomstvo zelenej strašidelnej dráhy Tajomstvo zelenej strašidelnej dráhy Thomas Brezina

Niet žiadnych pochýb, že Brezina je vynikajúci spisovateľ. Jeho talent môžeme vidieť v mnohých úžasných sériách a ja musím povedať, že som čítala skoro všetko z jeho dielne. Tajomstvo zelenej strašidelnej dráhy je jednou z kníh, na ktoré nikdy nezabudnem. Je síce krátka, no vtipná a doplnená o skvelé ilustrácie, ktoré pobavia. Dokonca ani nedbám knihu vytiahnuť teraz a opäť si ju prečítať, prejde vám síce rýchlo, ale je to skvelé oddychové čítanie, ktoré vám zaberie pár hodín.

06.08.2013 5 z 5

Poklad na Zvonovej hore Poklad na Zvonovej hore Eleonóra Gašparová

Stále premýšľam, či by bolo vhodné ohodnotiť túto detskú knihu, keď mám už svoje roky. Preto k nej zatiaľ poviem len pár slov. Eleonóra Gašparová je fajn autorka, v knihe vie vytvoriť slušnú atmosféru. No kniha Poklad na zvonovej hore bola príliš krátka na to, aby som si u nej utvorila nejaký obrázok.
Je to kniha pre mladších čítateľov, to beriem, preto má aj málo strán, no myslím si, že keby tej knihe pridala ešte takú stovku, bol by to naozaj očarujúci príbeh. Takto jednoducho nemôžeme očakávať veľkú zápletku v deji, len malé dobrodružstvo sprevádza hlavného hrdinu a kým sa nazdáme, je hneď preč.

06.08.2013

Akademie nočních můr Akademie nočních můr Dean Lorey

Každý určite pozná nočné mory. Charlie má s nimi množstvo skúseností, ktoré mu však nikdy neboli dva krát príjemné.
Dean Lorey však nevie využívať to, čo sám vymyslí. Deti budú knihou nadšené, tí starší budú bažiť po niečom väčšom. Chýbali mi tam informácie, opisy akadémie, viac opisov nočných môr, ktoré sa u detí objavujú, ich úloha, to, ako proti ním bojovať. Dean sa s tým mohol viac vyhrať, určite by knihe neuškodilo pár strán na viac.

04.08.2013 2 z 5

Pamäti gejše Pamäti gejše Arthur Golden

Krásny príbeh o živote gejší z pera amerického spisovateľa Arthura Goldena, ktorý má svoju hĺbku. Na to, že je spisovateľ mužského pohlavia, dosť vierohodne opísal ženskú postavu Sajuri s jej problémami a taktiež život gejší, kde detailne zachytil ich náročnú prácu.
Sajuri nie je typická hrdinka, ktorá zachraňuje svet, vrazí do pohľadného mladíka a obaja sa do seba zamilujú, no objavuje sa tretia strana trojuholníka a všetko sa začne komplikovať. Nie. Sajuri rozpráva o svojom živote, ktorý nie vždy bol ľahký a veselý, no prejde si typickým vývojom a z malého ustráchaného dievčatka sa stáva silná a krásna žena, ktorá vie, čo chce a ktorá bojuje proti svojej "súperke" Hacumomo. Obe majú niečo spoločné. Obe boli veľmi silné ženy. Obe niečo chceli a obe si za tým išli odlišnými spôsobmi – intrigami, klamstvami, prefíkanými plánmi... .
Hlavná myšlienka celej knihy je krásna a určite dokáže zaujať.

04.08.2013 4 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna bola moja najlepšia priateľka z detstva. Kto jej príbeh nečítal, môže ľutovať. Veľa dievčat by sa v nej určite našlo. Teda aspoň ja som sa našla. Je to malá, ryšavá a netypická hrdinka, ktorá vás svojou zvláštnosťou a úprimnou detskou dušou dokáže ohromiť, pobaviť a dojať zároveň. Lucy ako spisovateľka má obrovský rozprávačský talent.
Prečítala som si len prvý diel Anniných dobrodružstiev a dúfam, že si čoskoro prečítam aj tie ďalšie. No viem, že vždy ostane mojou srdcovkou.

04.08.2013 5 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Romeo a Júlia. Najkrajší a zároveň najsmutnejší príbeh lásky na svete. Je zvláštne, že ľuďom sa páčia také smutné veci ako osud milencov z tohto diela (a nie šťastné konce od Rosamunde Pilcherovej). Musím povedať, že aj mňa si táto kniha niečim získala. Hovorí sa, že každá žena by chcela svojho Romea. Lenže ten nebol až tak dokonalý ako sa na prvý pohľad zdal. Vlastne by sa dalo povedať, že si nemohol svoje vlastné šťastie pokaziť ešte viac.
Pokiaľ sa jedna o samotnú knihu, bola to moja prvá divadelná hra, ktorú som čítala. Človek si chvíľu musí zvykať. Veľká škoda je len to, že hry majú svoju dĺžku, počas ktorej sa charaktery postáv nestihnú "ukázať".
Ak ste tento príbeh ešte nečítali, tak na čo čakáte? Do toho!
Však věčně bude srdce jímat znova žal Juliin a bolest Romeova.

04.08.2013 4 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Keď som sa pozrela na obálku a grafické spracovanie celej knihy, povedala som si, že si vydavateľstvo dalo záležať. No keď som začala knihu čítať, tak nadšená som nebola.
Les kostí ma úžasný námet, ktorý keby sa spracoval tak ako mal, mohla vzniknúť poriadne hororová kniha (možno aj s vekovým obmedzením :D ).
Prvých sto strán je desne nudných, každý jeden krát, čo som si kniha zobrala do rúk, som sa musela premáhať, aby som otočila ďalšími stranami. Nakoniec sa to nejako rozbehlo, ale stále nie požadovaným smerom. Obsah vyzeral asi takto - poďme zabiť pár postáv, urobme z hlavne hrdinky chudinku medzi kláštornými sestrami, ktoré ju strašia o jej budúcnosti a nútia ju do niečoho, čo ona sama nechce. Škoda, že druhý diel si už do ruky nezoberiem. Škoda.

04.08.2013 2 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Prekliatie vlkov ma nesklamalo.
Nemôžem posúdiť, či bol druhý diel lepší alebo horší ako ten prvý, mne sa páčil rovnako.
Nočný tieň predstavoval Ochrancov a Strážcov zatiaľ čo v Prekliati vlkov sme sa zoznámili so životom Stopárov. Bavilo ma to. Bavili ma nové postavy, ktoré do príbehu priniesli nádych sviežeho humoru.
Nebavila ma však Callina nerozhodnosť, ktorá po istom čase začne poriadne hrať na nervy. Riešila Rena, riešila Shaya a to, že opustila svorku. Stále dokola. Ešte šťastie, že to bolo vyvážené novými informáciami, inak by som túto pasáž označila za nudnú.

04.08.2013 3 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Nie som človek, ktorého odradí predvídateľný dej. Kniha ma jednoducho musí niečim upútať a to sa Nočnému tieňu od prvej strany až po tú poslednú podarilo. Veľkým kladom celej knihy boli postavy, ktorých tam bolo obrovské množstvo a hlavne tí zo svorky mali vlastný priestor na to, aby sa nám predstavili a na to, aby ukázali svoj charakter. Ďalším kladom (ak počítam celú sériu) je vykreslenie histórie Strážcov, Ochrancov a Stopárov. Nie každý autor vie takto dobre pracovať s dejinami a tak tu Andrea bola na domácej pôde a ukázala, že to vie.
Negatívom bol pravdepodobne... toľko krát spomínaný ľúbostný trojuholník (Calla-Ren-Shay), ktorý ak nie je dobre podaný môže byť pekný faux pas. Možno keby... nie, nejdem to ďalej rozoberať.
Najdôležitejšie je, že kniha ma zaujala. Po celkovom premyslení sa u mňa zaradila ako priemerná YA kniha.

04.08.2013