vterinka vterinka komentáře u knih

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Další skvělé pokračování o Mercy a její partě. Ačkoliv se jedná o 11. knihu, tak mě tato série vůbec nenudí. Nechybí tu akce, zápletka, láska, likvidace nepřátel a vše, co k tomu patří. Neměla by chybět žádnému fandovi této série. :-)

05.08.2019 5 z 5

Pes a jeho řeč Pes a jeho řeč Gwen Bailey

Hezká kniha pro všechny pejskaře a milovníky psů.
Najdeme zde fotografie, u kterých jsou vysvětlivky, co daný postoj a držení těla psa znamená.
Rozhodně stojí za přečtení. :-)

16.06.2019 5 z 5

Královna Gabriela Královna Gabriela Petr Čermák

Moc hezká, čtivá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem.
V knize se dočteme, jaká byla Gabča jako dítě, co všechno dělala, co umí, jaká byla její kariéra a také zde není nouze o fotografie.

08.06.2019 5 z 5

Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Amy Newmark

101 krásných příběhů, které by se klidně mohly číst jako pohádka před spaním. :-)
Některé jsou smutné, jiné veselé, ale všechny jsou krásné.
Na závěr se dozvíme i pár slov o autorech příběhů.
Rozhodně kniha stojí za přečtení. :-)

05.05.2019 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Za mě nejlepší do ze všech. Je to tím, že kniha nijak nenavazuje na předchozí díly. Je to zcela nový, samostatný příběh jednoho psa, který hledá svého pána.
Cestou pozná nové lidi a zvířata, se kterými stráví nějaký čas, ale stále myslí na Lucase a chce se k němu vrátit.
Moc hezká kniha pro všechny milovníky zvířat. :-)

07.04.2019 5 z 5

Jindřich Plachta - Cesta do hlubin hercovy duše Jindřich Plachta - Cesta do hlubin hercovy duše Pavel Taussig

V knize se dozvíme pár informací o herci, ale ne tolik, kolik jsem si představovala. Kniha obsahuje spoustu ukázek z filmů a her, ale vzhledem k tomu, že jsem většinu z nich neviděla, tak mi ty ukázky nic nedaly. Myslela jsem si, že se dozvím více o herci a jeho životě, ale takhle to byla spíše ukázka několika jeho rolí a jeho monologů a dialogů.

24.02.2019 4 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Očekávala jsem od knihy něco jiného. Netušila jsem, že bude až tak buddhistická. Čekala jsem něco podobného jako Dalajlámova kočka.
První polovina knihy se mi líbila a s některými myšlenkami jsem se ztotožnila, ale druhá polovina šla úplně mimo mě. Na převtělování a sedmitýdenní posmrtný mimotělní život a stav barda opravdu nevěřím, protože má víra má jiný názor, kterému věřím.
Každopádně věřím tomu, že každá cítící bytost má vědomí a zvířata rozhodně nejsou hloupá. Taky je pravda, že by si člověk se svým mazlíčkem měl užívat každou chvíli, jako by byla poslední.
Kdo je na buddhismus, tak ten bude z knihy nadšený. Já jsem trochu zklamaná.

04.02.2019 4 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Další napínavý příběh Anny a Charlese, ve kterém není nouze o akci, trochu humoru a romantiky, o nové postavy, zradu a přátelství, o překvapení, ale hlavně o spravedlnost! :-)

18.01.2019 5 z 5

Jóga na každý den Jóga na každý den neznámý - neuveden

V knize najdeme sestavu k Pozdravu slunci a k Pozdravu měsíci.
Tenká knížečka, kterou můžete sbalit na dovolenou a nezabere moc místa. :-)

26.12.2018 5 z 5

Co si myslí kůň Co si myslí kůň Sibylle Luise Binder

Hezky napsaná kniha pro všechny, kteří mají rádi koně. :-)

11.08.2018 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Skvělé pokračování, které je vyprávěno z pohledu Jamese/Carlose, nám odhaluje jeho minulost a současnost. Dovídáme se něco víc i o Jamesově matce. Není nouze o překvapení a různá rozuzlení. Zvláště jak to bylo na té lodi. Rozhodně doporučuji. :-)

09.08.2018 5 z 5

Kočka a její řeč Kočka a její řeč Gwen Bailey

Doplňková kniha o kočkách s pěknými fotkami, vysvětlivkami a sem tam s novými informacemi, které jsem ještě nevěděla.

25.07.2018 5 z 5

100 způsobů, jak rozumět vaší kočce 100 způsobů, jak rozumět vaší kočce Roger Tabor

Kniha se mi líbila, ale začátek mě tolik neuchvátil, nevím, jestli to bylo tím, že to byla 3. kniha o kočkách v krátkém období, kterou jsem četla, takže mi zůstala netknutě ležet na stole několik měsíců. Každopádně, když jsem se k ní opět vrátila, tak jsem ji přečetla během týdne.
Je v ní spousta informací, ovšem je to vše velice zkratkovité a u některých témat jsem si přála, aby je autor rozebral více do hloubky. Je doplněna hezkými fotografiemi a možná se k ní někdy zase vrátím, když si budu chtít osvěžit paměť nějakými tipy a radami.

17.06.2018 4 z 5

Smečka Smečka James Patterson

Kniha mě moc nenadchla. Ze zvířat udělali vraždící monstra a vlastně to skončilo nijak.... Celou dobu jsem čekala, jak ten problém chtějí vyřešit, říkala jsem si, že to nemůže mít řešení a taky že ne...
Nechala jsem se zlákat obalem, ale ten tentokrát zklamal na plné čáře. Respektive mě oklamal. Jedna z nejslabších knih, které jsem četla.

07.03.2018 3 z 5

Kočky nejsou pro kočku Kočky nejsou pro kočku kolektiv autorů

Nádherné citáty pro všechny milovníky koček. :-)

21.10.2017 5 z 5

Harmonický život s kočkou Harmonický život s kočkou Enrico Ercole

Skvělá kniha pro milovníky koček.

02.09.2017 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Další úžasný příběh o Mercy. Za mě je to nejlepší díl z celé série. Líbí se mi, že je kniha napsaná jinak než předchozí díly a že čtenář vidí děj z Mercyina i Adamova pohledu. Rozhodně stojí za přečtení! :-)

23.08.2017 5 z 5

Fotolovy 2 - Naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě Fotolovy 2 - Naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě Rostislav Stach

Naprosto skvělá kniha se skvělými tipy, radami a vychytávkami.

13.08.2017 5 z 5

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

Kniha se mi četla dobře. Nechyběla v ní akce, napětí ani překvapení. Ovšem musím podotknout, že většina pasáží s upíry mě nebavila. To, jak hrdinka popisuje, jak se musí chovat, aby nevyprovokovala Ivy k útoku, aby ji omylem nenaznačila něco, co nechce, to mě prostě nebaví. Nemám ráda upíry a tahle kniha mě v tom jen utvrzuje.

10.07.2017 5 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Tuto knihu jsem dostala. Nenapadlo mě, že jde o historický román a ještě víc mě po přečtení překvapilo, že Thomas de Quincey opravdu existoval, protože jsem o něm nikdy neslyšela. Neměla jsem během čtení tušení, kolik je v té knize opravdu realita. Nicméně není to zrovna oddechové čtení. Začátek pro mě byl velmi zmatený, proto jsem se snažila knihu přečíst co nejrychleji, abych ten zmatek v hlavě zahnala co nejrychleji. Emily je mou nejoblíbenější postavou. Ta žena je mi velice sympatická! :-) Jinak je kniha povedená, kdo má rád filozofické myšlení, tak si ji zcela jistě oblíbí. :-)

08.03.2017 5 z 5