Vivienne

TulákTulákPeter Newman

Novinky téměř nečtu, ale tato kniha mě nalákala svojí úžasnou obálkou a anotací. Základní kameny jsou opravdu dobré, svět plný démonů a v něm osamocený němý hrdina s dítětem. Potenciál, který kniha měla, ovšem dle mého soudu zdaleka nenaplnila a já mám po přečtení rozporuplné pocity. Místy to bylo zmatené, jakoby tomu prostě něco podstatného chybělo. Škoda.

24.02.2018

Žena se lvemŽena se lvemFrantiška Vrbenská

Sbírka povídek z rukou českých a slovenských autorek je osvěžujícím počinem. Některé povídky mne zaujaly více některé méně. Ale to tak u knih tohoto typu bývá. Byla jsem příjemně překvapena kolik aktivních autorek publikuje fantasy díla v naší malé kotlině, aniž bych o nich dříve věděla (tedy o většině z nich), což je velká škoda.

17.02.2018

Modrá luna čarodějů, Rudý měsíc válkyModrá luna čarodějů, Rudý měsíc válkyJan Dobiáš

Zajímavá kniha, velmi čtivá. A i přes prolínání více dějových linek nedochází k chaosu. Jen konec mi přišel nedořešený. Určitě by nebylo na škodu, kdyby vzniklo pokračování.

07.10.2017

DaktariDaktariSusanne Hart

Když jsem byla menší tyto knihy jsem zbožňovala, byla jakýmsi prostředkem naplnění mých snů o tom, že budu zvěrolékařka. Tuto cestu mi rodiče zatrhli a já se posléze i v knihách vrhla jiným směrem. Proto jsem tuto knihu četla s melancholií. Bylo to krásné na okamžik se opět vrátit zpět.

23.06.2013

KatyněKatyněPavel Kohout

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na autorův styl psaní a jeho skákání z přítomnosti do minulosti. Nemění to však fakt, že jsem knihu velice rychle přečetla.

13.03.2013

IvanhoeIvanhoeWalter Scott

Kniha se mi místy četla velice těžce a to kvůli obsáhlým popisům míst a postav.

01.01.2012

Basil - Valašský vojvodaBasil - Valašský vojvodaMiroslav Žamboch

Opravdu maličká knížečka ideální do kapsy :-) Příběh je zajímavý a podle mě dobře zpracovaný.

23.12.2011

Hladová přáníHladová přáníTereza Matoušková

Sledovala jsem vznik tohoto příběhu krůček po krůčku u autorky na blogu, takže když jsem si knihu kupovala věděla jsem do čeho jdu. Jsem ráda, že došlo k vydání, myslím, že si to příběh zasloužil.
Moc se mí líbí propracovanost světa i to, že ke čtení Hladových přání nemusíte znát předchozí knihy.

17.11.2011

Máj a jiné básně a prózyMáj a jiné básně a prózyKarel Hynek Mácha

Ať dělám, co dělám, krásu Máje nevidím. Nic mi to neříká. Snad je to i tím, že je toto dílo v naší literatuře stále dokola omílané a studentům/žákům předhazované. Učení se části na ZŠ, teď povinnost si jej přečíst na SŠ, možná i tato fakta mě od Máje odrazují. Snad jednou až vzpomínky na školní lavice a úkoly z nich plynoucí vyblednou, možná pak budu schopna objevit krásu Máje. Ale kdo ví?
Ostatní básně mě nezaujaly, přišli mi dost stejné. Próza byla pro mě zdlouhavé a těžko čitelná. Dopisy mi ukázaly Máchu v jiném světle, než v jakém nám ho představují učitelé.

31.10.2011

BaladyBaladyJohann Wolfgang Goethe

I po přečtení Balad u mě na první příčce zůstává Král duchů...

27.09.2011

Klobouk s oblohouKlobouk s oblohouTerry Pratchett

Uvodní stránky jsem se prosmála a knihu raději nepustila z ruky :-) Nac Mac Fígli mám čím dál ti raději.

27.09.2011

Branou snůBranou snůTereza Matoušková

Kniha se mi strašně moc líbila a dle mého názoru je důkazem, že i čeští spisovatelé dokážou napsat dobrou fantasy.

07.08.2011

Černý kocour a jiné hororové povídkyČerný kocour a jiné hororové povídkyEdgar Allan Poe

Asi nejvíce se mi líbila povídka Jáma a kyvadlo a hned za ní je Černý kocour

14.05.2011

Zrození zimyZrození zimyBrian Ruckley

Dle mého povedená kniha. Snad poprvé se mi stalo, že jsem "záporáka" Aeglyssa litovala.

26.03.2011

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Opravdu povedená kniha, moc se mi líbila a zároveň mi přišlo hrozné, že se to opravdu dělo, zdá se mi neuvěřitelné, že se to opravdu dělo.

30.11.-0001