vipera vipera komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Pro mně zas tak "hustej" nebyl...

23.11.2018 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Nějak jsem se nesžila s překladem a kvůli tomu jsem měla pocit, že knihu čtu dýl než by jí slušelo...Ale jinak to byl hezký výlet do fantazie.

30.08.2017 3 z 5

Petr Pan a Wendy Petr Pan a Wendy James Matthew Barrie

Nejdřív jsem viděla filmové zpracování, které naprosto uchvátilo mou dětskou stránku osobnosti. Pak jsem toužila po této nesmírně krásně ilustrované knize, i když děj je upraven pro menší děti. Schramstla mi jeden deštivý kousek večera...Teď už jen přečíst originál, abych věděla, jak to bylo "doopravdy" :-)

23.10.2014 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 nejspíš nepřekoná žádné jeho pokračování, ale i tak bylo hezké vrátit se do mnohdy nepříliš hezkých stanic metra. Těším se na příště.

13.07.2014 3 z 5

Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Imogen Edwards Jones

Jelikož mi bylo dáno nahlédnout, i když jen na okamžik, za pult jedné malé recepce v jednom malém hotelu, tak mne kniha obstojně pobavila. Je to opravdu takovy blázinec, jak je psáno? Ano,to rozhodně je...

28.05.2014 3 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Tahle kniha by překvapila, kdyby něčím překvapila...Charaktery postav jsou plytké a děj až neuvěřitelně předvídatelný. Dočetla jsem ji jen silou vůle a s dalšími díly rozhodně nebudu ztrácet čas...

15.07.2013 1 z 5

Další příběhy pro potěchu duše Další příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Stejně milé jako předchozí kniha. Při tomto čtení se duše opravdu zaraduje.

09.06.2013 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Tuto knihu hodnotím kladně, přestože jsem se nemohla po celou dobu sžít s překladem. Děj není příliš strhující ani svižný, ale na svou dobu to bylo určitě šokující dílo. I dnešnímu čtenáři má co nabídnout.

09.06.2013 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Příběh ze života jedné rodiny, přičemž každou kapitolu vypráví jiný její účastník. Podle mě nic převratného, spíše lehčí čtení a toho humoru tam moc nečekejte...

08.06.2013 2 z 5

Od knihy jsem čekala víc...Přečetla jsem si ji na základě recenzí, které slibovaly víc, než čeho se mi ve skutečnosti dostalo.

08.06.2013 3 z 5

Zakopaný pes Zakopaný pes Bedřich Fučík

Dobré počtení pro všechny zvídavé hlavy, které občas přemýšlejí nad tím, jaký je v určitém výraze či slovním spojení zakopán pes.

07.06.2013 3 z 5

Mistrovství práce s DSLR Mistrovství práce s DSLR Roman Pihan

Pro všechny, kdož chcete fotit....Tahle kniha vám poskytne veškeré informace o focení digitální zrcadlovkou. A tím myslím opravdu veškeré. Skvělá knížka.

07.06.2013 5 z 5

Flétnové hodiny Flétnové hodiny Hans Christian Andersen

Andersenovy pohádky jsem jako malá nesnášela. Byly ponuré a neveselé. Po letech jsem pak v knihovně objevila Flétnové hodiny a z nějakého neznámého důvodu jsem se rozhodla zkusit si je přečíst znovu. A rozhodně jsem nelitovala. Myslím že dospělí si z nich odnesou víc než děti. Už tak nějak chápou, co tím chtěl "básník" říci. Nyní je to jedna z mála dětských knih, které zdobí moji knihovnu. A stále se k ní ráda vracím.

07.06.2013 4 z 5