violet1313 violet1313 komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

UPOZORNĚNÍ, OBSAHUJE SPOILER

Co k tomuto dílu říct. Dobré slovo je sakra.
Je to prostě jen další YA, který se zaobírá složitým tématem sebevražd, sebepoškozování a smrti lidí, které milujeme, ale stojí za přečtení.

Postavy jsem si oblíbila, především Theodora a tak nějak jsem prostě až do konce doufala, že se na to nevykašle. Že to nevzdá. A asi jsem nepochopila, proč to udělal. Ale jak bych mohla?

Brečela jsem, hodně a knihu jsem si strašně užila. A asi bych jí nacpala do ruky každému, kdo si něím takovým prochází. Aby viděl, že tu jsou možnosti. Nebyl to naprostí skvost, ale bylo to hodně.

Opravdu knížku doporučuji. Ty tři hvězdy jsem dala možná proto, že jsem doufala ve víc. Ale i tohle stačilo na to, abych se ke knize hodlala vrátit.

18.04.2017 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Dvě hvězdy jsem dala za postavy. A za to, co z nich sem tam vypadlo. Protože občas, to někde v hloubi mojí mysli dávalo smysl. Ale jen občas.
Sám o sobě myšlenka holky, která uteče a bláznivě zamilovaný kluk ji jde hledat není špatná. Ale nezdála se mi dotažená do konce. Nebyla jsem tak nadšená.
Margo mi příliš připomínala chabou verzi Aljašky z Hledá se Aljaška.
Rozhodně to bylo fajn oddychové čtení, ale nic k čemu bych se chtěla vracet.

18.04.2017 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Docela jsem se této knihy bála, ale když se mi včera dostala do ruky, přečetla jsem ji celou jedním dechem. Je to vážně neuvěřitelně působivý příběh a já si ho užila.
Co se týče toho "milostného trojúhelníku" , to by la jediná část, u které jsem skřípala zuby a chvílemi to zavánělo něčím podobně ohraným, jako je Twilight. Ale to je možná spíš můj skepticismus vůči jakýmkoliv romantičtějším projevům.
A i když tam bylo několik nedostatků a v některých částech jsem se dost ztrácela, kniha se mi vážně vážně líbila a doporučuji ji všem, kdo v dětství tak jako já miloval skutečnou Alenku. ( Mě osobně se v knihovničce schovávají hned tři různá vydání...

18.02.2016 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Už je to delší dobu, co jsem sáhla po tomhle titulu (hah mávám svému dvanáctiletému naivnímu já) a nedávno se mi kniha opět dostala do ruky. I přes to, že je určená spíše pro mladší dívky jsem zas a znovu byla unešená. Neuvěřitelně moc se mi příběh líbil už kvůli tomu, jakým stylem je postaven a zápletka je skvělá...

16.02.2016 5 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Já můžu říci jen wow...četla jsem tu knihu už dvakrát a hodlám si ji přečíst znovu. Zamilovala jsem se do toho příběhu, díky jeho kouzelné atmosféře a vcelku neotřelého nápadu. Příběh byl poutavý a postavy neuvěřitelně reálné... Všem doporučuji

18.11.2015 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Každý miluje pohádky a převyprávěná pohádka jako scifi/ fantasy YA kniha? Ano, prosím!

Našla jsem pár drobností, které mne štvali, ale přesto knihu doporučuju , co mi síly stačí... a další díly jsou ještě lepší!

21.04.2017 4 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Ačkoliv je kniha druhým dílem ( a víme, jak to s těmi druhými dály občas bývá) je stejně dobrá jako první. Ani na chvilku jsem nedoufala, že skončí a já se budu moci dostat ke konci série. Děj plynul a já byla unešená.
Ačkoliv se některá místa trošku táhla a občasné myšlenkové pochody postav jsem nechápala, rozhodně jsem byla víc než spokojená.

18.04.2017 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Jistě, je to romantická YA fantasy kniha, ve které se city teenagerů staví na první místo. Ale stojí to za to... Možná protože to tak vlastně funguje vždy.

Clara je milá protagonistka, která vlastně nedělá tolik chyb, ze kterých by jste si rvali vlasy a umí se o sebe postarat. Většinou. Pojmutí celého konceptu nephilim..jako polovičních či čtvrtečních andělů je skvělé a donutí vás taky chtít létat.

Knihu vřele doporučuji, jistě není to naprosto dokonalé dílo bez chybičky, ale rozhodně se mi dostalo pod kůži a nejednou mě dohnalo k slzám a o to vlastně jde ne?

18.04.2017 4 z 5

Štěstí na dosah Štěstí na dosah Irena Petříková

nečetla jsem knihu sice celou, ale i tak to stačilo. Ano, psaná není rozhodně špatně, autorka má talent, ale myslím, že spousta holek i kluků jasně pozná, že jde o fan fiction na 1D....

Nemůžu se zbavit pocitu, že FF se má psát pouze jako zábava a neměla by se vydávat...stalo se to s AFTER, děje se to znovu u této povídky a rozhodně nebudou jediné...

Kdyby jste projeli internet, najdete tisíce povídek a "knih" na stejné téma a některé z nich jsou lepší.... Nebudu říkat, že to autorce nepřeji, jen mi prostě nepřijde fér takto vydělávat na jméně slavné osobnosti....

02.02.2015