Viki0 Viki0 komentáře u knih

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Další díl ze série byl podle mě trošku horší. Začátek mě sice pobavil, ale ke konci byl děj dle mého názoru stále nudnější. Je to první díl z této série, kterému musím něco vytknout, proto 4 hvězdy.

11.06.2017 4 z 5

Ztracené království Ztracené království J.D. Rinehart (p)

Musím říct, že tady byly nudné, ale i zajímavé části. Nedokážu ohodnotit, jestli je Ztracené království lepší než Prokletý král. Bylo tu vážně dost nudných pasáží. Například části s Tarlanem mě ve většině knihy nudily – až poslední dvě kapitoly s ním mě začaly bavit. Na druhou stranu mě dost bavily části s Elodií a Galfem. Děj byl napínavý a ve většině případech čtivý. Pokud jste četli 1.díl, rozhodně doporučuji.

29.05.2017 5 z 5

Prokletý král Prokletý král J.D. Rinehart (p)

Vážně úžasná kniha. Tuto knihu mi doporučil kamarád a nevěděla jsem, co od ní očekávat. Když jsem začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Kniha byla zajímavá už od začátku. Děj plynul celkem rychle a bylo tu dost zápletek. O knize nemůžu říct jediné špatné slovo.

20.04.2017 5 z 5

Ledová past Ledová past Shannon Hale

Opět úžasný díl z této série. Musím říct, že mě asi zatím bavil nejvíce ze všech, hlavně části s Rolanem.

29.03.2017 5 z 5

Mumie a pyramidy Mumie a pyramidy Joyce Tyldesley

Doporučuji hlavně těm, které toto téma zajímá. Mě moc mumie a pyramidy nezajímaly, ale i tak jsem knihu přečetla. Moc mě to tedy nebavilo, ale je to tím, že se o toto nezajímám. Věřím, že některé to bavit bude.

28.03.2017 1 z 5

V podzemí V podzemí Darren Shan (p)

Opět dobrá kniha od Darrena. Mě tento díl zaujal více než první. Doufám, že brzy bude přeložen další díl.

28.03.2017 5 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Darrena Shana mám velmi ráda a všechny jeho knihy mě zatím bavily. Darren zombie pojal trošku jinak. Nejsou to klasické zombie, ale mně to nevadilo. Bylo tam pár detailů a charakteristik, kterými se lišily od klasických zombií, ale jak jsem již napsala, nevadí mi to. Na zombie nejsem žádná odbornice, nikdy mě toto téma nezajímalo, ale tento příběh mě zaujal.

28.03.2017 5 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Lepší než první díl, který byl spíš o seznámení s postavami a podobně. V tomto díle se už dočkáme nějaké té akce a napětí.

27.03.2017 5 z 5

Pokrevní pouto Pokrevní pouto Garth Nix

Opět díl nezklamal. Byl už trochu akčnější než předchozí dva díly.

27.03.2017 5 z 5

Anglicko-český, česko-anglický šikovný slovník Anglicko-český, česko-anglický šikovný slovník kolektiv autorů

Slovník jako každý jiný, ale účel splnil.

08.02.2017 5 z 5

První encyklopedie První encyklopedie neznámý - neuveden

Encyklopedie spíš pro menší děti. Byly tam věci, které mě nezajímaly, jelikož jsem je už znala. Doporučuji pro mladší čtenáře.

08.02.2017 3 z 5

Hrdinové pekel Hrdinové pekel Darren Shan (p)

Závěrečný díl této série mě vážně dostal. Musím uznat, že jsem čekala dost jiný konec. Zakončení této úžasné série mě opravdu překvapilo. Přímo po dočtení knihy jsem měla smíšené pocity, ale postupem času si uvědomuji, že jiný konec by k tomu prostě neseděl. Demonata jsou pro mě srdeční záležitost, moje nejoblíbenější série od pana Shana a jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Teď už mi nezbývá nic jiného než doporučit...

28.01.2017 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Darren Shan (p)

Pro mě bezpochyby nejzajímavější a nejlepší díl celé série. Možná je to způsobeno tím, že mám Grubbse z našeho tria nejraději, to ale nic nemění na tom, že je příběh opět skvěle napsaný.

28.01.2017 5 z 5

Temné volání Temné volání Darren Shan (p)

Další napínavý díl, ze kterého na mě dýchala jiná atmosféra než z předchozích. Připadalo mi, že zde bylo více sci-fi prvků. Jak už bylo zmíněno v ostatních komentářích, díl je tentokrát poklidnější. Celý díl je spíš vysvětlovací, ale rozhodně stojí za přečtení.

28.01.2017 5 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Darren Shan (p)

Jako všechny předchozí díly této série je kniha napínavá a bavila mě. Je to pokračování Krvavé kreatury, děj na sebe navazuje. Určitě doporučuji.

28.01.2017 5 z 5

Krvavá kreatura Krvavá kreatura Darren Shan (p)

Další úžasná kniha z této série. Tentokrát trochu poklidnější. Bohužel se v tomto díle nedočkáte žádného pořádného souboje s démony, to ovšem neznamená, že by tím klesla jeho kvalita. Naopak se mi zamlouvalo, že se zde řeší i něco jiného, a každou stránku jsem četla se zatajeným dechem.

Bec Bec Darren Shan (p)

Začátek knihy byl trochu slabší, ale postupně přibývá napětí a tajemno. V tomto díle se poodkryje spousta tajemství a naleznete tu odpovědi na mnoho otázek, které jste si možná kladli u předchozích dílů. Přestože u mě stále vede Grubbs, Bec mi byla sympatická a získala si mě o něco víc než Pecka.

28.01.2017 5 z 5

Démon a zloděj Démon a zloděj Darren Shan (p)

Bohužel musím říct, že předchozí díl s Grubbsem mě bavil více, ale tím netvrdím, že díl s Peckou je špatný. Samozřejmě nechybělo napětí a tajemství, která se na konci knihy odhalila.

28.01.2017 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Knihu jsem četla už dávno. Rychle se četla a nepostrádala vtipné pasáže doplněné o obrázky. Přestože už jsem z této série dávno vyrostla, určitě se k ní někdy ráda vrátím a připomenu si ji.

27.01.2017 5 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Musela jsem se přemáhat, abych přečetla začátek, protože mě nebavil. Celý díl je odpočinkový a klidný. Ke konci děj začíná být trochu akčnější, ale stále to nebylo to, co jsem očekávala. Ale poté jsem si zakoupila druhý díl, který už byl akčnější. Postupně se děj zlepšoval. Chci tedy jen upozornit, že pokud vás první díl nezaujme, tak to s touto sérií hned nevzdávejte. Celý první díl je vlastně o seznamování se s hlavními hrdiny a uvedení do jejich světa.

26.01.2017 5 z 5