Vicusss Vicusss komentáře u knih

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Výborná kniha plná inšpirácií na prvé hry s bábätkom. Netreba k nim nič extra, väčšinu vecí máme všetci doma ️

05.02.2023 5 z 5

Údolie vlkov 1 Údolie vlkov 1 Juliette Benzoni

Cela seria Udolie vlkov 1-3 je perfektna. Pani Benzoni nesklamala, vyborne :) Historia, laska, nenavist, napatie...najdeme tu vsetko. Urcite odporucam a tesim sa na dalsie autorkine knizky.

Údolie vlkov 2 Údolie vlkov 2 Juliette Benzoni

Údolie vlkov 3 Údolie vlkov 3 Juliette Benzoni

22.01.2023 5 z 5

Intern Intern Doktor X (p)

Konecne sa mi podarilo docitat tuto knihu. Nie ze by bola nezaujimava, prave naopak. No je narocna na psychiku az depresivna. Jasne ze sa za rok internskej praxe autora udiali aj dobre veci, zachranene zivoty a vylieceni ludia. Ale ti, ktorych sa nepodarilo zachranit, zanechaju hlbsiu stopu v cloveku. A nejde len o dospelych ci starych ale aj o deti a to uz je vazne narocne. Musela som to citat s prestavkami, striedat to s niecim lahsim, pozitivnejsim. Ale stalo to nakoniec za to. Som rada ze som ju precitala, je napisana naozaj dobre, putavo, vselico som sa dozvedela, ale prave pre jej depresivnost sa ku knihe uz asi nevratim.

28.12.2022 4 z 5

Kvety pre Algernona Kvety pre Algernona Daniel Keyes

Velmi zaujimava tema, skutocne. Dej ma velmi chytil a zaujal, aj ked je vlastne smutny. Niekedy som s Charliem sucitila, inokedy mi ho bolo luto, alebo som sa nanho aj hnevala. Celkovo som si ho vsak oblubila, snazila sa ho pochopit a ku koncu, akokolvek sa spraval, sa uz nanho nedalo vobec hnevat. Dojemna kniha, prinuti nas zamysliet sa nad vlastnym spravanim ci uz k sebe rovnym ale najma k mentalne zaostalejsim, ci inak (podla nas) slabsim ludom. Vsetci sme ludia, ludske bytosti, osobnosti. Kazda ina a predsa sme to iste. Neviem v tejto chvili o tom viac napisat, nechcem nic prezradit. Treba si tuto knizku urcite precitat. Jasne ze nemusi kazdeho zaujat ale najdeme v nej dobre, rozumne myslienky.

14.12.2022 5 z 5

Stále som mama Stále som mama Kristína Farkašová Tormová

Knizku som citala pocas 1.roka na materskej. Pacila sa mi, mala som par kvalitnych zachvatov smiechu ale aj ma uz vopred rozlutostila, ked autorka opisovala obdobie, ktore mna este len caka. Velmi ma bavi jej styl pisania, je to ako pokecat si s kamoskou. Netreba od toho ocakavat nic velke, styl svetovej literatury ci tak nejak. Skutocne ide skor o nieco ako zverejnenie diara, listov ci taka knizna kamoska pre zeny na MD, alebo ako nemat pocit ze som v tom sama. Za mna super kniha, ako aj ostatne od Kristiny.

20.02.2022 5 z 5

Môj macík Môj macík Zinaida Jevgeňjevna Alexandrova

Veľmi milá a krásne ilustrovaná knižka, už polročná dcérka so záujmom počúva :)

15.01.2022 5 z 5

Osamělý králíček Osamělý králíček Jill Hucklesby

Knižku som kúpila 8-ročnej slečne a pred darovaním som si ju zo zvedavosti prečítala. Je to naozaj krásny a zaujímavý príbeh, páči sa mi, že je podľa skutočnosti. Veľmi príjemné a jednoduché čítanie, ako stvorené pre milovníkov zvierat. Verím, že aj ostatné časti sú podobnej kvality, no zajačika som vybrala lebo sama mám doma zajkov :)

21.11.2021 5 z 5

Malý strom Malý strom Asa Earl Carter

Po knihe som siahla len tak náhodne....a aj keď som knihu kupovala na základe pozitívnych recenzií, nečakala som tak prekrásny príbeh. O živote, vzťahoch a o prírode... úprimné a čisté - detskými očami. Múdrosti starých rodičov tak ako ich vníma dieťa.
Aj keď je až zarážajúce a nepochopiteľné, ako autor - človek taký aký bol, dokázal napísať niečo takéto.
V tomto prípade ozaj platí, že treba sa sústrediť čisto na knihu a nie na toho, kto za jej vznikom stojí.

20.09.2021 5 z 5

Listy, ktoré nikto nečítal Listy, ktoré nikto nečítal Iona Grey

Nádherný príbeh, romantický ale v zdravej miere. Stojí za prečítanie, nevedela som sa odtrhnúť

29.06.2021 5 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Kniha obsahuje výborné relaxačné a dýchacie techniky, z ktorých si vie každá žena vybrať to, čo sa jej hodí. Dozvedela som sa všeličo o pôrode, o jeho minulosti a o jeho priebehu. Celá kniha je písaná veľmi príjemným ľudským štýlom. Niektoré informácie treba brať s rezervou, ale je dobré vedieť o rôznych možnostiach. Určite odporúčam prečítať všetkým budúcim mamičkám, prípadne aj ich doprovodom k pôrodu. Pokiaľ sa ale niekto vážne zaujíma o tento spôsob pôrodu, úplne ideálna kombinácia by bola nielen túto knihu čítať, ale aj sa zúčastniť kurzu hypnopôrodu.

05.06.2021 5 z 5

Budem mama Budem mama Kristína Farkašová Tormová

Knihu som si kúpila na začiatku tehotenstva a čítala som ju postupne, teda podľa týždňov. Je to jednoduchší štýl, ale zato oddychovka, pri ktorej som mala aj zopár záchvatov smiechu. Milá knižka na sprevádzanie tehotenstvom :) Teším sa na ostatné (viem, že táto je v poradí 2. z 3 ale ja som ju čítala ako 1.)

24.05.2021 4 z 5

Hrdina na volné noze Hrdina na volné noze Rebecca Winters

Príjemné, rýchle, jednoduché čítanie. Sladká kniha s jasným koncom akurát vhodná na čítanie pred spaním pre pekné sny.

18.04.2021 4 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Touto knihou som kedysi objavila Coelha. Musím sa priznať že som si ju všimla vďaka jej názvu. No dobre tak, Coelho ma veľmi zaujal a stala som sa jeho vernou čitateľkou. Knihu odporúčam, tak ako všetky jeho diela :)

20.02.2021 5 z 5

Najedzte sa do štíhlosti 1 Najedzte sa do štíhlosti 1 Antónia Mačingová

Chutné, jednoduché a hlavne zdravé recepty a dobré rady ako sa zdravo stravovať. Už som si kúpila aj 2 a 3.

Strach Strach Jozef Karika

Názov sedí, z knihy ide naozaj strach... Moja prvotina od Kariku a veľká spokojnosť. Len si to potom žiada nejakú peknú ukľudňujúcu knihu mimo snehu a lesa :)

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Výborná kniha, napínavá, páčili sa mi dodatky autora (linky, názvy..), ktoré som si mohla vyhľadať. Neviem síce čo si mám o tom celom myslieť, celé je to veľmi zvláštne no asi aj preto je to tak zaujímavé. No s určitosťou viem, že miesta spomínané v knihe neplánujem navštíviť :)

06.01.2021 5 z 5

Zaujímavá kniha o významných ženách. Niektoré som poznala, niektoré však nie a zopár som si hneď aj vygooglila a prečítala o nich viac. Odporúčam.

06.01.2021 4 z 5

Dáždnik svätého Petra Dáždnik svätého Petra Kálmán Mikszáth

Milá stará klasika. Príbeh je známy aj z tv ale poriadne som si ho už nepamätala, tak ma teraz milo prekvapil a konečne ho poznám takto ucelene. Páči sa mi myšlienka (nebudem prezrádzať), ku ktorej nakoniec vedie celý dej. Ešte ma čaká jedna knižka od tohto autora (Ľubovnianske strašidlo), určite si ju prečítam.

06.01.2021 4 z 5