Údolie vlkov 2

Rodinné sídlo predkov Hortense de Lauzargues sa týči nad auvergneskými lesmi, v ktorých sa ešte stále preháňajú vlci. Vlčie zákony vládnu aj na starom hrade. Prinútia ju, aby odtiaľ utiekla a zanechala tam svoju zakázanú lásku Jeana, zrodenú z tajomstiev tmavých hôr. Po ťažkých skúškach prichádza Hortense do Paríža. V horúčkovitej atmosfére znovu nadobúdanej slobody sa tu všetci oddávajú nespútaným radovánkam a zabúdajú na absolutizmus roku 1829. Hortense sa stretáva s dávnou priateľkou Féliciou, ktorá sa medzitým stala grófkou Morsiniovou, a pomáha jej pátrať po záhadne zmiznutom bratovi. Pomôže Hortense táto zásadná zmena života odhaliť záhadu smrti jej rodičov? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86598/udolie-vlkov-udolie--86598.jpg 4.58

Údolie vlkov 2.

Vydáno, Remedium

Les Loups de Lauzargues - Hortense au point du jour, 1985

Kniha Údolie vlkov 2

Venezia
12.07.2014

Krásna Hortense je tentoraz v Paríži vo víre júlovej revolúcie 1830 a opäť často omdlieva. Stretáva dávnu priateľku i vraha svojich rodičov. Zoznámi sa s vojvodkyňou Dino, (bývalým) policajtom Vidocqom a maliarom Delacroixom.

A opäť musím skritizovať prácu prekladateľa. V knihe vystupuje postava menom Dauphine a prekladateľ meno nenechal v pôvodnom znení, ani ho nepreložil ako Delfína, ale preložil ho ako následníčka trónu (dauphine bol titul následníčky fr. trónu), čo ma najprv zmiatlo a keď mi to došlo, aj trochu nahnevalo - veď mi to pokazilo dojem z čítania.
To je tak, keď každý diel prekladá niekto iný a nečíta tie ostatné.