vevu. vevu. komentáře u knih

Hra Hra Leopoldo Gout

Stejně jako mě bavil Erebos a nedávno Ready Player One, tak mě bavil i Génius. Moc se těším na pokračování!
Mladistvý styl psaní, který mě vtáhl do děje, ilustrace/grafika, nákresy a plánky a v neposlední řadě aktuální téma = to vás musí bavit!
Paradoxní je, že jsem na věci, kterými se hrdinové zabývají, naprosto hloupá; jsem ráda, že zapnu počítač, hry nehraju.. :D A možná právě proto mě to tolik baví..))

13.03.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Erebos mě kdysi hrozně bavil, takže na tuto knihu jsem se taky hodně těšila. Zajímavé je, že nejsem vůbec nadšenec PC her apod., ale číst o tom mě dost baví.
Příběh je poměrně jednoduchý, snad i předvídatelný, ale má spád. Navíc mě bavily odkazy na jiná díla z různých oblastí, oživilo mi to děj, můžete si podle toho třeba vytvořit playlist.
Co se týče mého hodnocení, zásadní dílo to pro mě nebude, ale zklamaná jsem nebyla, přínesla mi přesně to, co jsem od ní očekávala - zábavu.

20.12.2017 4 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Na knihu jsem se moc těšila, anotace mě velmi zaujala. Ale... Začátek byl dobrý, brala jsem ho jako rozjezd, čím dál jsem ale do příběhu prostupovala, tím víc mě nudil, ač námět byl opravdu skvělý.

29.11.2017 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Málokdy píšu ke knihám komentáře, ale tuto snad ani nejde přejít beze slov.
Téma holokaustu mě vždy silně zasáhne, nejinak tomu bylo i přečtení Schindlerova seznamu. Bála jsem se ho číst, bála jsem se dívat na film. Ale po návštěvě Schindlerovy továrny v Krakově jsem si říkala, že to musím napravit. Sáhla jsem tedy po knižním zpracování. Styl psaní trochu s odstupem a trochu reportážní formou mi asi v tomto případě vyhovoval. Byla jsem uchvácena příběhem a odvahou, která příběh prostupovala. Klobouk dolů! Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý.

19.10.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neuvěřitelně silný příběh, který chytne a nepustí. Musíte o něm přemýšlet ještě dlouho po přečtení. Ač se lidé těšili na konec války, mnohdy jim to žádnou úlevu nepřineslo.

01.07.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného, ale nejhorší nebyla. Potěšil mě ten konec, to zjištění, jinak by to byla poměrně nuda. Řekla bych takový thriller pro ženy nebo pro někoho, kdo nechce žádný šílený krvák. :)

27.01.2017 3 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Knížka byla zajímavá, příběh mě zaujal. Jen mi přišlo z pohledu příběhu, že na světě žijí jen samé lesby..

17.01.2017 4 z 5