verka5083 verka5083 komentáře u knih

Archeologický atlas Čech Archeologický atlas Čech Martin Kuna

Tahle kniha se stala mojí příručkou ještě před tím, než jsem začala chodit na VŠ. A už tenkrát se mi kniha hodně líbila. Do dneška knížku stále používám a budu si k ní vracet i nadále.

21.01.2023 5 z 5

Průvodce třicetiletou válkou Průvodce třicetiletou válkou Martin Pitro

Skvělý a stručný průvodce. Tento druh knihy je hodně dobrý pro lidi, kteří o historii moc neví a potřebuji znát základy, na kterých by mohly stavět. Zároveň je kniha i velmi dobrá pro upevnění znalostí.

12.11.2022 5 z 5

Mimo turistickej zóny Mimo turistickej zóny Peter Gregor

Kniha byla hodně jednoduchá. Hodila se,, když jsem měla náročný den a měla jsem sílu si přečíst jednu kapitolu. Ale na druhou stranu mi tam hodně chyběla kultura. A když už jsem nějakou našla, tak mi to zase začala připadat takové ne uspořádané.

22.10.2022 3 z 5

Mowgli: The Jungle Book / Mauglí: Kniha džunglí Mowgli: The Jungle Book / Mauglí: Kniha džunglí neznámý - neuveden

Kniha je velmi jednoduše napsaná. Člověk nemá problém s překladem, a zároveň je jak slovník zásoba, tak i věty jako vůbec velmi srozumitelná.

06.10.2022 5 z 5

Novohradské hory a Novohradské podhůří - příroda, historie, život Novohradské hory a Novohradské podhůří - příroda, historie, život kolektiv autorů

Tuto knihu jsem četla jako první z celé série, neboť mi je popisován oblast hodně blízká. A musím říct, že mě nijak nezklamala, ale naopak hodně obohatila.

06.10.2022 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Druhý díl byl o Trochu lepší než první. Na začátku se to trochu drhlo, ale pak se dej rozjel a kniha pile překvapila.

02.10.2022 4 z 5

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

Styl knihy je opravdu hodně jednodušší a musíte nad tím vůbec přemýšlet, což se po velmi náročném dní kolikrát hodilo. Zároveň mi to nedalo, a zahlédla jsem zfilmovanou verzi knihy. A musím říct, že film byl pro mě o něco málo lepší než kniha, přišel mi víc nápaditější a zajímavější.

25.09.2022 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Abych pravdu řekla, tak v průběhu čtení jsem si vzpomněla na knihu Deset malých černoušků a jen jsem čekala, kolik cernoušků zůstane. Naštěstí konec dopadl jinak a pro mě velmi překvapivě, než jsem předpokládala. Čekala jsem, že to bude mnohem horší.

20.08.2022 4 z 5

Skvělá kniha, která mě vrátila do dětství, kdy jsem se upřímně této knihy i dost bála. Neděsily mě ani tak písmena, jako spíš obrázky. Do dneška už ani nevím, proč jsem se těch obrázků tak bála, ale jsem ráda, že jsem se k ní vrátila a knihu jsem si konečně přečetla.

11.08.2022 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé a nemohu jinak než doporučit. Kniha je velmi nadčasová a musím říct, že konec mě překvapil.

09.08.2022 5 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Skvělá a velmi poučná kniha. Byla jsem velmi překvapená, když jsem zjistila, kolika jsem toho nevěděla.

09.08.2022 5 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Když jsem poprvé u knihy uviděla nízké hodnocení, tak jsem si říkala, že to musí být blbost. Vzhledem k tomu, že jsem od autora četla už první knihu, ale byla pro mě vážně Top, mi to o to víc nedalo a knihu jsem si musela přečíst. K mému překvapení se teď nedivím, že je kniha takto hodnocena. Rozhodně je kniha dobře napsaná, dobře se čte a má i překvapující konec. Ale vzhledem k tomu, že jsem právě četla Útočiště, mám tendenci knihu porovnávat a rozhodně mě kniha ne nadchla tak jako právě Útočiště. Jinak, pro někoho, kdo tuto knihu od autora čte jako první, si myslím, že by hodnocení mohlo být vyšší.

07.08.2022 3 z 5

Dost mě udivuje, že má kniha tak nízké hodnocení, neboť musím říct, že jsem během čtení hodně nasmála. Zároveň to byla taková jednoduchá knihy n letní večery.

02.08.2022 4 z 5

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Druhý díl navazuje dost na první díl. Jsou zde další příběhy spojeny s dobrodružstvím, které mě uchvátily. Nejvíc mě dostal konec, hlavně co se týká Nikovo kamarádky. Trochu jsem doufala, že to dopadne jinak. Ale jinak opět originální jako první díl.

21.07.2022 5 z 5

První kniha hřbitovní První kniha hřbitovní Neil Gaiman

Tohle bylo naprosto úžasné. Kniha je krásně ilustrovaná, má úžasný a velmi originální děj, který čtěte jedním dechem a obdivujeme autorovo fantazii.

21.07.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Skvělá kniha, která mě nutila stále číst. Dej byl čtivý a velmi napínavý, dokonce jsem se u této knihy i bála.
Na druhou stranu, jsou zde prvky, které se tak nějak opakuji a to tu knihu trochu kazí.

30.06.2022 4 z 5

Snadná cesta dětí ke zdravé stravě Snadná cesta dětí ke zdravé stravě Emily Leary

Skvělá kniha, která je velmi nápaditá, a pokud máte potřebu děti naučit zdravé jíst, tak mohu jen doporučit.

29.06.2022 5 z 5

Malujeme jinak Malujeme jinak Alexandra Horová

Tohle je velmi pěkná kniha, která je spíš určena pro maminky, které mají třeba zbytky papíru nebo něčeho jiného a je jim líto to vyhodit. Zároveň je kniha zaměřena spíš na hodně jednoduchou tvorbu prave z těchto "zbytku" pro děti. I když je kniha pěkně udělala, tak mi moc nepřijde originální.

29.06.2022 3 z 5

O víle Amálce a žabce Márince O víle Amálce a žabce Márince Václav Čtvrtek (p)

Kniha mého dětství, že které mi teta četla na dobrou noc. Znovu jsem si ji musela přečíst a zavzpomínat. Skvělá kniha, kterou mohu jen doporučit.

23.06.2022 5 z 5

Jan Knies 1860-1937 Jan Knies 1860-1937 Petr Kostrhun

Kniha se mi líbila mnohem víc než předchozí díl. Kniha byla velmi čtivá. Může si ji přečíst kdokoliv

29.05.2022 5 z 5