VenPokorna VenPokorna komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásný příběh. Na tuhle knihu dlouho nezapomenu :)

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Ačkoli má kniha velmi zajímavý námět, neočekávala jsem, že mě až takto nadchne. Zhltla jsem ji za víkend a plánuji si přečíst další knihy od této autorky.

18.02.2021 3 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Takovéto knihy založené na skutečnosti.. Prostě po dlouhé době čtení, které se mě opravdu dotklo.

20.08.2022 5 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

Nechci tvrdit, že je kniha špatná, nicméně upřednostňuji o něco více realistické příběhy. Myslím, že jsem již četla poutavější knihy s podobným tématem.

09.07.2021 2 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Příběhy z koncentračních táborů nijak zvláště nevyhledávám, nicméně tento příběh založený na skutečných událostech mě velmi zaujal. Přečetla jsem ji během několika dnů.

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Z knihy jsem příjemně překvapená. Pokud nemůžete knihu sehnat v češtině, krásně se čte i v angličtině. Vysoké ceny, za které se někdo snaží i opotřebovanou knihu prodat jen proto, že už není k sehnání jsou mimo.

02.05.2021 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Za mě top. Četla jsem v angličtině, jsem nadšená a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

19.08.2022 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Miluji a doporučuji- knihy založené na pravdivém příběhu a přitom žádné zbytečnosti navíc. Doporučuji shlédnout film Liebe war es nie/Love it was not.

19.08.2022

Tajemství italské vily Tajemství italské vily Caroline Montague

První část knihy, kdy je ještě před válkou, se vleče a je relativně nudná. Zbylá část je pak už zajímavější. Nicméně i tak na mě kniha zanechala velmi dobrý dojem.

18.02.2021 2 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Ačkoli se osobně snažím vyhýbat knihám popisujícím život v koncentračních táborech musím přiznat, že mě kniha oslovila. Jedná se o velmi zajímavé a dobře zpracované téma založené na historických skutečnostech.

18.02.2021 3 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Díky za tyhle válečné hrdiny a autory, kteří popisují jejich příběh.