veneta veneta komentáře u knih

Nyní Nyní Viola Fischerová

Krásné! Bolavé, ale nikoli rezignovaně.

22.09.2021 5 z 5

Přesně, jak tu už mnohokrát: povinná četba pro každého! A ano, musíte ji mít doma, protože tolik informací nelze pojmout a zapamatovat si po jediném přečtení. Nejvíc mě překvapilo, jak obrovské rozdíly jsou v rámci naší malé republiky.

27.08.2021 5 z 5

František Kupka - Průvodce sbírkou Musea Kampa František Kupka - Průvodce sbírkou Musea Kampa Helena Musilová Rišlinková

Hezké zpracování, jen text mi připadá trochu nesourodý…

27.08.2021 3 z 5

Touha tulipánů Touha tulipánů Lena Klassen

Pokud jste ztratili někoho blízkého a potřebujete povzbuzení ve víře, je tohle ideální volba

27.08.2021 3 z 5

Není vrah jako vrah Není vrah jako vrah Stanislav Hájek

Určitě kniha ojedinělá, zvláště ve sdělení, že i z letitých kolejí se dá vyjet, žel ke škodě obou stran. První příběh je zpracován exkluzivně, některé další zaujmou, ke konci se ale “okolnosti” opakují.

11.08.2021 3 z 5

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Radka Bangu ráda poslouchám, ale na styl, kterým je napsána kniha, jsem si musela zvykat. Obsahově to je prostě Radek - o svém životě vypovídá přímo a nebojí se plivnout do žádných řad

18.07.2021 3 z 5

Luštěniny Luštěniny Georgina Fuggle

Z kuchařky jsem nadšena! Žádné speciální přísady, dá se použít, co je právě doma. Kromě známého dlouhého vaření luštěnin bývá příprava jídel jednoduchá a rychlá. O to větší je pak překvapení, jak to všechno skvěle chutná a zasytí!

27.06.2021 5 z 5

Luštěniny Luštěniny Genevieve Taylor

Skvělá! Hodně nám zpestřila jídelníček, recepty jsou celkem jednoduché, chuťové prožitky však komplexní

27.06.2021 5 z 5

Přerušovaný půst - Jezte si, co chcete, a zhubněte bez diety Přerušovaný půst - Jezte si, co chcete, a zhubněte bez diety Daniel Roth

Od německého autora jsem čekala více propracovaný text. Zde jsem se žel nedozvěděla nic, co by se nedalo najít na internetu. Ale dočetla jsem do konce ze zvědavosti, zda skutečně lze dlouhodobě jíst 0,5kg müsli s ořechy a 0,75 l mléka v
“jedné porci” a navrch mísu tiramisu ( uvedeno na začátku )...... jasně, že ne:-), ba co víc - podtitulek “jezte si, co chcete” autor v závěru prakticky vyvrací

27.06.2021 1 z 5

Jíme zdravě Jíme zdravě Isa Chandra Moskowitz

Kniha je velmi pěkně zpracována, stručné recepty, ale s uvedením výživových hodnot ( nejen sacharidy-bílkoviny-tuky, ale i vitaminy a minerální látky ). Veganství teprve objevuji, recepty se mi líbí . Nadto je kniha psaná velmi vtipně.....takže mě nejen inspiruje, ale i baví

02.06.2021 4 z 5

Vegetariánská kuchařka po česku Vegetariánská kuchařka po česku Barbora Klofátová

Žel tato kniha není o vaření z lokálních surovin...

02.06.2021 1 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha je velmi osobní, četla jsem ji nadšeně, jednoduše je zde vysvětlena řada mýtů o stravování . V závěru mě však překvapily vyhraněné názory na preventivní prohlídky, očkování a porody. Taktéž jsou zde citováni pouze američtí autoři, což také zamrzelo. I přesto rozhodně za přečtení stojí, ať už jsou znalosti a stravování čtenáře jakékoli

29.05.2021 3 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Skvěle napsané, začala jsem večer kolem 19. hodiny a skončila v 01:44. To se mi nestalo už léta :-)

20.04.2021 5 z 5

Sedm posledních slov - Bůh, který nám rozumí Sedm posledních slov - Bůh, který nám rozumí James Martin

Skvělá kniha na Svatý týden!

05.04.2021 4 z 5

Sobecký obr Sobecký obr Oscar Wilde

Dojemná a úplně okouzlující pohádka o dětech, lásce a odpuštění.
Z těch pěti hvězdiček by měla být minimálně jedna zlatá!

04.04.2021 5 z 5

Utrpení Páně podle Jana Utrpení Páně podle Jana Ctirad Václav Pospíšil

Opravdu pěkný je úvod ..... ale jako by v něm bylo řečeno vše. Pro úplnost musím uvést, že jsem možná očekávala spíš od sebe sama, že v této době postní díky knize lépe pochopím náročnou kapitolu křesťanské víry.

07.03.2021 3 z 5

Noc věrnosti a ctnosti Noc věrnosti a ctnosti Louise Glück

Nádherné a něžné pojednání o těžkostech života, bez zoufání, ba přímo s obdivem k životu jako takovému.

"Člověk řekne jediné slovo: Já.
A z tohohle pramínku
vzniknou velké věci - "

08.02.2021 5 z 5

Odlišné dítě Odlišné dítě František Koukolík

Jak už tu je mnohokrát napsáno, jsou to základy..... ale velmi dobré

07.02.2021 4 z 5

Chtěla bych patřit do tohoto Spolku....

30.01.2021 5 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Ohromující !!! A k pláči...
Navíc vyvrací mýtus, že tělo je jen tíživou schránkou naší nádherné duše. Tělo je silné, ale duše zrádná!

28.01.2021 5 z 5