vcielka vcielka komentáře u knih

Výstřední gardedáma Výstřední gardedáma Paula Marshall

4,5* Zatiaľ asi najreálnejšie vykreslené charaktery postáv a ich dialógy z celej série. Bolo to uveriteľné, dobre sa to čítalo. Ale chýbala mi hmatateľné iskrenie medzi hlavnými postavami, takže pol hviezdy dávam dole.

28.09.2022 4 z 5

Nevěsta v tajných službách Nevěsta v tajných službách Sylvia Andrew

(SPOILER) V skutočnosti som očakávala od Hester a jej spracovania trochu viac, takže som značne sklamaná, čo sa zrejme odzrkadlilo na celkovom vnímaní celého príbehu. Keď sa povie inteligentný človek, osobne si predstavujem človeka, čo nielen dokáže vylúštiť matematickú rovnicu, ale zároveň i jeho postrehy a konverzácia, a jej prevedenie, sú inteligentne podané. Ja som osobne v tomto príbehu nevidela ani tak inteligentnú ženu, ako ženu vzťahovačnú a priemernú. To, že autorka napísala, že Hester pracuje na ťažkej šifre u mňa bohužial tento dojem nezvýšilo. Čakala som naozaj bystrú myseľ a jej náležité prejavy, ktoré s tým súvisia. Ani Robert ma až tak za srdce nechytil, pretože tú iskru medzi nimi som akosi nedokázala zachytiť. Hlavný zloduch bol tiež podpriemerný zloduch. Na špióna všetko hneď vykecá. Netuším ako mohol tak dlho zostať na slobode. Napriek tomu príbeh nebol až taký zlý a celkom sa čítať dal. Škoda, že viac nerozvinuli príbeh románu a ich postavy na ktorých sa mstila, ale to by bol asi iný príbeh. Keby bola múdra, keď jej navrhol Robert schôdzku pod vyhrážkou, že odhalí autora románu, v skutočnosti keby neprišla na tú schôdzku, konečne by som uznala, že je inteligentná, pretože inteligentná žena by vedela, že kvôli takej blbosti ako nestretnutie sa s ním, by nikdy neskazil povesť sestry svojho najlepšieho kamaráta.

28.09.2022 3 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Gail Whitiker

Po 4. diely Perfektní společnice od Nicol Cornick, mi táto časť pripadala ako hotové majstrovské dielo. Hlavný hrdina bol veľmi vydarený, jeho spravanie veľmi uveriteľné a človek sa s ním vedel veľmi ľahko stotožniť. Hlavná hrdinka mi trochu liezla na nervy s tými podceňujúcimi sa myšlienkami, ale inak celkom vydarená harlequinka

24.09.2022 4 z 5

Perfektní společnice Perfektní společnice Nicola Cornick

(SPOILER) Fakt? Chlap sa stretne po prvykrat v lese s nejakou zenskou a v priebehu par sekund ju vezme do naruce a zacne bozkavat? Mozno to znie nejako romanticky, ale ak sa clovek zamysli, tak to nedava absolutne ziaden zmysel. A potom ako sa hlavna hrdinka neustale ocita v jeho naruci, asi kazde ich stretnutie, lebo zakazdym sa potkne, zatoci sa jej hlava alebo ju musi zdvihnut do koca? A tie jej otravne myslienky ako je stale nastvana. A ako znizuje svoj stav. Je dcera barona, mohla by trochu vznesenejsie vystupovat. Inak je az s podivom, ze nedala Julii uz davno vale a nenasla si inu pracu. Co sa tyka Julii, nechapem preco musi byt tak ciernou postavou. Ludia nie su ciernobiely. Carolina zasa div, ze nechytila infarkt z toho, ako sa jej srdce stale plasilo, buchalo a triasla sa. A hlavny hrdina je hlupak. Vobec som ho nepochopila. Okrem toho, ze pri kazdom stretnuti sa k nej nebezpecne priblizuje(ona bud strnie alebo ustupuje), az to je po tolky raz smiesne, neustale sa na Carolinu, napriek protestom, lepi, ohmatava ju, pusinkuje, stale ju provokuje, na veceri ale plnu pozornost venuje Julii. Ju uplne v jej spolocnosti ignoruje, nikdy jej v spolocnosti nepreukaze ziadnu priazen. Ani len letny pohlad. Ked Julia vypoti akukolvek hlupost, vsetko jej zozerie. Zaroven nema problem ju kedykolvek zrusit, ked sa to autorke hodi. Hlavne ze ba konci blaboli, ze ju miloval snad od zaciatku a Juliu nikdy nechcel… Uplne nekonzistentne a neuveritelne spravanie uplne vsetkych postav. Cely cas som myslela na ten video vtip s modlivkami: idem - nejdem, idem - nejdem

22.09.2022 1 z 5

Láska z donucení Láska z donucení Meg Alexander

Hm hm hm, príbeh by bol aj pekný, keby zasa nebola hrdinka totálna sliepka, ktorá bola zasa len opisovaná ako pokroková slečna, ale nedajte sa autorkou oklamať. Nebola! Bola hlúpa ako tágo. O hlavnom hrdinovi sa rozpísať veľmi neviem, pretože tak často v knihe nebol, resp. sa neprejavoval, keďže jeho líniu autorka neopisovala. Kniha ale začala skvelo. Myslela som, že som natrafila na dobré čítanie, no trvalo to až kým nepovedala, že si ho vezme. Odvtedy aj jemu zmäkol mozog, nielen jej. Chvíľu to vyzeralo neskôr nádejne, keď sa vrátil brat domov, no trvalo to asi stranu a potom to opäť stratilo všetku iskru a zmenilo sa to len na príbeh o nepokojných myšlienkach hrdinky

Jménem cti Jménem cti Elizabeth Bailey

(SPOILER) Celkom pekný príbeh. Je tam pre mňa taká anomália, ktorú neviem či mám brať ako pozitívnu alebo negatívnu: Na jednej strane mi veľmi liezla na nervy taká tá naivita a nezrelosť hlavnej hrdinky, ale na strane druhej to mohlo byť tak schválne, keďže sa jednalo o neplnoleté mladučké dievča, ktoré ledva odrástlo detským črievičkám a v tom prípade by to dokonale sedelo. Otec bol podľa mňa vo svojom jednaní prehnaný. Akosi mi to nesedelo. A hlavný hrdina? Išiel zachraňovať ženu svojho života a dával si načas. Ani nevedel, kedy k únosu dôjde, ale bol si istý, že všetko stíha. Vlastne celkovo bol divný. A preklad klubu White’s (Whiteovho klubu) ako hostinca u Bílých ma dostal do kolien už úplne :)

21.09.2022 3 z 5

Sňatek naruby Sňatek naruby Anne Herries (p)

Jednoduchý príbeh, celkom pekne naplánovaný, no chýbala mi tam tá iskra. Neviem prečo sa tam snažila vykresliť hlavnú hrdinku ako pokrokovú ženu v myslení, keď v príbehu túto svoju vlastnosť vôbec neukázala. Nemám rada, keď hlavné hrdinky vlastne toho veľa nedokážu, len fňukať nad vlastným osudom. A ona fňukala nad láskou, ktorá jej nie je súdená

Hraběnka a podkoní Hraběnka a podkoní Anne Ashley

(SPOILER) Kniha nebola zle napísaná, čítala sa hladko. Opisy mala autorka krásne, ale akosi mi tam chýbalo vzájomné utužovanie vzťahu medzi hlavnými hrdinami. Autorka veľmi, ak vôbec, ich dialógy a interakcie medzi sebou nerozvíjala. Skôr len opísala ako autor, že cez deň boli spolu na vychádzke a tým to zhaslo. Ani, keď ju ako čeľadín opustil, nebolo cítiť zo Sophie to pravé trápenie, ktoré by musela cítiť, keby bola naozaj zamilovaná. Autorka síce o tom napísala, ale absolútne to ku mne nedoľahlo. A ten koniec, dúfala som, že ho trochu potrápi a premyslí si to všetko, ale nie. Veľké sklamanie v tomto prípade. Ale na rozdiel od iných počinov tejto autorky, bola táto knižka už technicky lepšie zvládnutá, čo bolo prekvapenie, keďže túto knihu napísala skôr ako tie knižky, čo som od nej čítala. Môže to byť však i prekladom.

18.09.2022 4 z 5

Útěk z Paříže Útěk z Paříže Anne Ashley

Tak toto bolo celkom hrozné dielo. Možno veľa urobil aj ten desný preklad. Postavy miesto vyššej triedy rozprávali ako ich slúžky. Nesúrodé, absolútne nekonzistentné, spisovateľka si po sebe akoby ani nečítala, čo píše, keď sa v dialógoch informácie opakujú, ale pri tej ďalšej zmienke danej informácie sa postava tvári, akoby ju predtým nebola počula. Absolútne nepochopiteľné konanie postáv. Uveriť ich konaniu je nemožné. Postavy sú úplne plytké, ako keď príbeh píše 14 ročné dievča. Zápletka neuveriteľná. Nato, že utekajú pred nepriateľmi, chýba napätie. Čo ešte? Ach áno. Katherine som mala chuť v polovici knihy obesiť a ušetriť nepriateľom prácu. Napriek jej neznesiteľnému správaniu, keď ešte i Daniel uvažuje nad samovraždou, aby sa jej zbavil, napriek tomu príde scénka, kedy ju nepochopiteľne pobozká a tvári sa, že je zamilovaný? WTF? Už ma nikdy takýmito príbehmi netýrajte prosím.

15.09.2022 1 z 5

Lékař lady Jane Lékař lady Jane Anne Ashley

Za mňa stredne dobrý príbeh. Neohúri, ale ani veľmi nesklame.

15.09.2022 3 z 5

Zdráhavá markýza Zdráhavá markýza Anne Ashley

Zatiaľ jedna z najlepších v tejto sérií. Už mi chýba len Útek z Paříže, tak uvidím. Páčilo sa mi to napätie medzi nimi. Škoda len, že som nevidela zo začiatku viac do hlavy markízovi, keď ešte nič o svojej manželke nevedel. Vlastne viac vecí by tam mohlo dostať priestor. Asi mi sú všeobecne sympatickejší hrdinovia, ktorí sa nemajú radi, hašteria sa, ale zároveň sú to samo o sebe milé postavy. Alebo len je táto knižka lepšie napísaná ako tie ostatné

05.09.2022 4 z 5

Tajemný miláček Tajemný miláček Anne Ashley

Jedna z tých lepších v tejto sérií. Trochu sa mi zdali síce Kočišove vyznania lásky prehnané a presladené, až mi škrípali zuby a hlavne príliš veľké zaľúbenie na to, že i keď ju poznal ako decko, tak by ju mal spoznávať trochu dlhšie, aby hneď vedel, že si ju chce vziať. Ale inak pekné

05.09.2022 4 z 5

Únos topmodelky / Markýzou proti své vůli Únos topmodelky / Markýzou proti své vůli Chantelle Shaw

No ja neviem. Ani jeden príbeh nebol nejak úchvatný. Možno únos topmodelky, ale len do chvíle, kým nenašli jej sestru, potom to už bolo také, akoby hlavná hrdinka nemala do svojho života čo hovoriť.
Druhý príbeh bol asi o trošku lepší? Ale na druhej strane mi celý čas liezlo na nervy, že je plný negativizmu a odmeraného správania hlavnej hrdinky. Vlastne som pri ňom nemala žiadne dobré pocity priznám sa.

30.08.2022 2 z 5

Šedooká kráska Šedooká kráska Anne Ashley

Škoda, ďalší nemastný neslaný počin tejto autorky. V prvom rade autorka vôbec nevie písať konce. V druhom rade, všetky zaujímavé dialógy, ktoré by mohla snáď medzi postavami rozvinúť, buď nahradí zdvorilostnou omáčkou, ktorá nemá žiadny náboj alebo obsah ich dialógu prerozpráva jednou vetou ako autorka. Ale detektívna zápletka bola z tých lepších. Škoda.

Nevšímavý poručník Nevšímavý poručník Anne Ashley

(SPOILER) Tak toto som čítala veľmi dlho a s odkladom, kým som to dočítala. Niekde v druhej polovici knižky, keď sa už ubytovali u babičky, to začínalo byť tak nudné, že som to jednoducho nedávala. Začiatok sa ale vyvíjal veľmi sľubne. No v momente, ako sa mu prezradila, to už len išlo dole vodou a dole vodou, až sa to rútilo kamsi do hlbín. Trochu sa to polepšilo vo chvíli, keď si myslela hrdinka, že chce požiadať o ruku inú ženu a v tomto duchu sa toho mala autorka pevne chytiť a túto dilemu plne rozvinúť, no nestalo sa a tak to zostalo len nudnou knižkou, ktorá slúži len ako chvíľkové rozptýlenie voľného času priemernosťou.

Vzácná dáma Vzácná dáma Anne Ashley

Aj táto knižka patrí k tým lepším od tejto autorky. Celkom sa mi páčila Annis a jej detektívny charakter, ale na druhej strane bola taká neemocionálna. Vlastne táto autorka veľmi tú iskru ani medzi postavami ani v príbehu zapáliť vôbec nevie. Je to škoda, lebo základ vôbec nebol zlý. Možno okoreniť nejakými záživnými dialógmi medzi hlavnými postavami by vôbec neuškodilo.

Tajemství lady Knightleyové Tajemství lady Knightleyové Anne Ashley

Oddychovka. Z príbehov tejto autorky z tých lepších. Jedná sa ale o priemernú autorku, takže nič závratné od nej nečakajte. Zameriava sa zväčša na trochu detektívnejšiu atmosféru, ale väčšinou je celkom povrchná a jednoduchá, bez primeraného napätia. Spoločným rysom jej príbehov sú trochu naivné pasáže a postavám vždy všetko dochádza.

Sem s tím Skotem Sem s tím Skotem Suzanne Enoch

Za mna asi najlepsia knizka tejto serie. Colle bol velmi vydareny, ale zenska hrdinka bola uplne skvela.

07.04.2022 4 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Len chcem podotknut, ze bazov Dabel v prestrojeni vyplyva priamo z knihy. Este niekde ba zaciatku to spomenie Merrit a v podstate prirovna Keira k Dablu v prestrojeni. Pretoze je diabol pokusitel.
Pribeh ovela lepsi nez posledne dve knihy, ktore ma trochu sklamali. Zboznujem Kleypasovu a naozaj som rada, ze to zacina opat naberat ten spravny smer.

07.04.2022 5 z 5

Lokaj a já Lokaj a já Valerie Bowman

V podstate suhlasim s komentarom od Zomy. Naozaj to cele bolo velmi naivne. Boli tam slubne monenty, ale nikdy z nich nevyslo nic, co by stalo za to. Napriek tomu ma ten pribeh celkom bavil. Ako oddychovja fajn

07.04.2022