uzivatel6780 uzivatel6780 komentáře u knih

Nesmír Nesmír Karel Šiktanc

Nesmírně skvělé.

15.10.2022 5 z 5

Výbor z poezie Výbor z poezie Leonard Cohen

Nejlepší poezie, co jsem četla.

08.10.2022 5 z 5

Azurové inferno Azurové inferno Milan Ohnisko

Vskutku peklo.

Sesuv noci Sesuv noci Jan Sojka

Některé básně opravdu výborné.

03.10.2022 4 z 5

Náhlý vítr, který je ti svědkem Náhlý vítr, který je ti svědkem Roman Polách

Na první pohled pěkné, ale kromě zajímavých obrazů strašně prázdné.

03.10.2022 2 z 5

Betonová pláž Betonová pláž Šimon Leitgeb

Laťka poezie proklatě nízko.

03.10.2022 odpad!

Hranice a zdi Hranice a zdi Jan Těsnohlídek ml.

Až neuvěřitelně slabé.

Jiné básně Jiné básně Nicanor Parra

Geniální.

04.09.2022 5 z 5

Bublavá samota s rýhou Bublavá samota s rýhou Karel Hoff

Byla jsem až překvapena hloubkou některých básní. Jiné jsou slabší, ale je to ostatně výbor, i ty jej celkem příjemně provzdušňují.

30.06.2022 4 z 5

Svíce dohořívají Svíce dohořívají Sándor Márai

Dokonalá kniha, je v ní celý život.

30.06.2022 5 z 5

See Emily Play / Tvar slunce See Emily Play / Tvar slunce Miroslav Fišmeister

Tenhle nonsens je zábavný chvilku, ale s každou další stranou se stává spíše utrpením. Kde je hranice mezi imaginací a kombinací pustých nesmyslů? Nejspíš to tak má být, nicméně mně tam něco chybí, a je toho hodně.

30.06.2022 1 z 5

Tajné ohně Tajné ohně Sylvie Richterová

Některé básně celkem slabé, ale za to, kolik je jich skvělých, dávám plné hodnocení.

11.04.2022 5 z 5

Falkenfrau Falkenfrau Klára Goldstein

Z počátku mi přišly básně silnější, později bylo stále více "vypustitelných", sbírka upadla do monotónnosti, často myšlenkové prázdnoty, a bohužel nenaplnila očekávání.

09.04.2022 1 z 5

Sádrová hlava jiné Marie Sádrová hlava jiné Marie Kateřina Bolechová

Dobrá sbírka, přímá, civilní, ze života.

30.01.2022 4 z 5

Délka života ve volné přírodě Délka života ve volné přírodě Roman Polách

Jedna z lepších českých sbírek, kterých jsem v poslední době četla dost. Autor jde za myšlenkou, což není úplně samozřejmost. Nicméně některé delší básně působí lehce sešroubovaně, bez lehkosti. Motivy se napříč básněmi úmyslně opakují, není to zde ale v zájmu gradace, bohužel, i navzdory menšímu rozsahu sbírky přichází pocit monotónnosti. Nicméně nadprůměrná sbírka, o tom žádná.

12.01.2022 3 z 5

Podíl stínu Podíl stínu Barbara Y. Flamand

To je poezie!

02.01.2022 4 z 5

XXX / Jezero XXX / Jezero Daniel Hradecký

Při třetím setkáním s panem Hradeckým se nemohu zbavit dojmu, že jen prdí slova na papír bez jakékoli autocenzury, pokud je to cílem, míjíme se. Jezero chabé. XXX lepší, ale vyčerpá se.

02.01.2022 odpad!

Starej pop Starej pop Milan Ohnisko

Řekla bych, že spíše průměr, některé básně za hranou trapnosti, záchodová poezie, ale mezi tím světlé výjimky. Pestré, ovšem ne v dobrém slova smyslu, slušelo by tomu protřídit.

24.11.2021 2 z 5

Hryzla Hryzla Janele z Liků (p)

Je mi líto, bez invence, až asi na 5 básní celkem zbytečné.

30.10.2021 odpad!

Tři kapitoly Tři kapitoly Daniel Hradecký

Nadšení nesdílím, snad trochu proto, že mne neoslovuje životní postoj, ale to by až tolik na překážku být nemělo, četla jsem mnoho děl, s nimiž jsem se neztotožňovala, a přesto mne provokovaly, lákaly. Zde... literární exhibicionismus, který je zpočátku poutavý, později ale jen unavuje. Psát o ničem a vlastně o všem, zajímavě, akrobaticky... a nakonec povrchně. Přijde mi to proškrtatelné, ale zase na druhou stranu, co ponechat, co by zůstalo?

19.09.2021 1 z 5