Hranice a zdi přehled

Hranice a zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379272/bmid_hranice-a-zdi-90I-379272.jpg 4 31 31

Kniha Hranice a zdi je již pátou sbírkou autora, jehož tvorba vzbudila nebývalý ohlas. Těsnohlídek se vrací k delším útvarům, které charakterizovaly především jeho debut Násilí bez předsudků (Cena Jiřího Ortena), avšak nadále je hlavním rysem stručnost, důležitou roli hraje ticho. Tematicky se kniha Hranice a zdi rozkládá mezi bezútěšnou sociální kritikou a osobní výpovědí. Kniha obsahuje ilustrace od ceněného malíře Josefa Bolfa, které jsou ve výborném dialogu s Těsnohlídkovými básněmi. Tak jako v básních tak i na ilustracích jsou postavy, které jsou samy. Samy na své problémy, i na ty společenské.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hranice a zdi. Přihlašte se a napište ho.

Tereza226
11.06.2023 3 z 5

první kniha od těsnohlídka, kterého mi nějaký čas zpátky doporučil kamarád. všechny básně jsem přečetla hned, jak jsem knihu koupila, v autobuse na cestě domů. básně jsou poměrně krátké s jednoduchými verši, takže se nad nimi člověk ani moc nepozastaví. místy mi těsnohlídkovo psaní spíše připomínalo příspěvky na tumblru; holt občas ta prostota působila lehce kýčovitě. kousek něčeho dobrýho, jedna z básní, se mi moc líbila, jinak průměrnější dílo

uzivatel6780
03.10.2022 odpad!

Až neuvěřitelně slabé.

Okoslav
04.12.2020 3 z 5

včera

jsem si na tebe vzpomněl –

v baru

na dveře záchodu

někdo

fixou

napsal

tvoje jméno

Těsnohlídka mám fakt ráda (pravděpodobně v tom hraje roli i ta generační spřízněnost). Hranice a zdi už na mě ale byly moc: moc depresivní, moc deklarativní, moc „angažovaný“, a přitom vlastně prázdný. Ale jeho příští sbírku si stejně koupím, takže ve výsledku je to jedno, žejo :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hranice a zdi v seznamech