Tohle se stalo velmi rychle mou srdcovou záležitostí. Autor (zřejmě ve své prvotině) stvořil něco, co se velmi těžko uchopuje. Za prvé to na mne ani nepůsobí, jako kdyby to bylo napsáno v Čechách, člověk má pocit, jako by se ocitl v jakémsi bezčasí. Hlavně to není běžná sbírka básní, které by mohly stát o sobě. Tvoří příběh, navazují, gradují, zapadají do sebe jako skládačka. Je to skoro jako román, novela v poezii. Osobně se mi možná vůbec nejvíce líbily prozaické pasáže, které si chci brzy pročíst znovu, líbí se mi jejich chaotičnost a provokativnost :-) Udělalo to na mne dojem.... celý text
Hradecký mne tolikrát zklamal a přesto jsem si ho zase koupila. A konečně se trefila. Za mne jeho nejlepší kniha. Bavila jsem se ohromně, místy jednoduše geniální.
Čekala jsem víc, talent tam je bezesporu, ale cítím tam nevyzrálost, přečetla jsem Stančákovou (Čačak), Šimčíka (Vězeňská strava), Bárta (Spodoby), Štilera (Odpálím, přepálím, zamiluju se), a nemůžu se zbavit dojmu sdílené pózy téhle nejmladší generace, ale třeba právě to je ta generační výpověď, nicméně něco tomu chybí. Momenty tam jsou, ale jako sbírky slabší.... celý text
Zajímavé, dotažené, precizní, mám ráda tyhle knihy, které se vlastně obrací samy do sebe. Připomnělo mi to Písně dne a noci od Tomáš Krále, i když je to samozřejmě dost odlišné. Doporučuji.... celý text
Dost odlišné od Královy předešlé tvorby, chvilku mi trvalo to strávit... první polovina je tíživější, sevřenější, druhá rozmanitější, hravější. Básně kombinující tolik různých přístupů, až jsem si občas kladla otázku, zda to myslí jako parodii (milostná báseň, haiku,...), zda na nás ironicky pomrkává, nebo prostě jen napsal skvělou báseň.... celý text
Výborně napsané, věty jako vyřezané břitvou. Chtěla bych jen reagovat na předchozí komentáře, zmiňující hlavně milostnou linku, a trochu ignorující jiné. Dlouho jsem nečetla nic tak temného, drsného až na dřeň, jako některé pasáže zde. Ty mne osobně dostaly nejvíc.... celý text