Hryzla

Hryzla https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451765/bmid_hryzla-rLT-451765.jpg 4 12 4

Divoké a nespoutané básně Janele z Liků našly v této sbírce zklidňující úběžníky nalézání nového domova a blízkost ne vždy něžných hlodavců. Tyto dvě jistoty, nepodmíněná přítomnost zvířat, která člověka nikdy nezklamou, a intimita, již lze nakonec sdílet, ubezpečují básnířčinu mluvčí o tom, že složitost a nevlídnost světa, v němž se ocitá, má dveře, které lze přibouchnout, a spolehlivé radosti, jež si lze dopřát. Přesto je osobitá Janele z Liků nadále pronikavou, nesmiřitelnou pozorovatelkou našich, i svých, slabin. Neslevuje, dokáže se zahryznout.... celý text

vystredni
14.09.2022 5 z 5

Přečetla jsem během deštivého dne a zanechalo to ve mně krásné dojmy. Velice sympatická věc, převážně jednoduché verše leč chytré a úderné.

Libuška99
10.05.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších sbírek básní, co jsem četla.

adellza
25.04.2022 5 z 5

Působivé básně Janele z Liků vykreslují spoustu pocitů, životních momentů, depresivních úniků, porci morbidity, mezilidské vztahy a mnoho dalšího. Autorka je někdy velmi konkrétní v obrazech, které v básních vykresluje, avšak její básně nejsou návodné či popisné, co se týče situací, jímž slova náleží.

uzivatel6780
30.10.2021 odpad!

Je mi líto, bez invence, až asi na 5 básní celkem zbytečné.

Janele z Liků (p)
česká, 1984