ujira ujira komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Velmi zajímavý autor vyprávějící svěžím, inteligentním způsobem. Zaujme nejen vystavěním příběhu, ale také zasazením do netradičního a neznámého prostředí. Hlavní postava vyšetřovatele nepůsobí fádně,obvyklým unaveným způsobem vyšetřovatele, který toho již mnoho zažil, ale mladistvě.

01.01.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jak jsem předpokládala, v audioverzi docela únosná četba, ale ke čtení knižní podoby bych se neodhodlaal. Asi proto, že námět neúnosný kupením morbidních deviací si chce zaručit zájem čtenáře. jinak průměrná detektivka.

01.01.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Ke čtení sci-fi se moc nehrnu, takže jsem si pořídila audioverzi a nadchla mne. Vtipné a napínavé čtení, které navíc působí uvěřitelně. Dokonce mne to pobídlo ke zhlédnutí filmu- ten mne ovšem už tak moc nenadchnul.

27.12.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ze severských detektivních románu spíše průměrná, možná je už těch vražd, úchylných a divně v dětství pošramocených individuí, která páchají zločiny na Severu, přespříliš. Lze to číst, má to spád, jen to působí trochu vynuceně vypocené autorem.

27.12.2016 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Poslouchala jsem audioknihu a doporučila bych příběhy tohoto mladého afgánského vypravěče poslouchat. Mnohovrstevný příběh s jednou prolínající se linií tragedie rozdělení dvou sourozenců, příběh o chudobě i bohatství života afgánců, příběh o zmařených nadějích, o iluzích a o nalezení smyslu života. Příběh krásný až poetický, příběh plný emocí, ale i příběh o obyčejném žití.

15.03.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mě okouzlila, autor ač ze studeného severu, píše hřejivě, vtipně a téma mezilidských a mezigeneračních vztahů umí podat s noblesou a na dnešní poměry bez brutality a sentimentu.
Přeji autorovi, aby mu to dál tak skvěle psalo a myslelo. A některou z autorových knih bych navrhla na povinnou četbu.

07.03.2016 5 z 5