tomashewk tomashewk komentáře u knih

Matla - Kuchařka plná příběhů Matla - Kuchařka plná příběhů Roman Staša

Kuchařka plná tak specifických surovin, že z ní nic neuvaříte. Roman má evidentně talent na vaření, ale není to systematik, didaktik, který by dovedl instruovat jiné lidi. Navíc, během pořadu MasteChef měl sám neustále problém s espumou a nyní ji zahrnul i do receptů, jako kdyby jí měl každý doma jako součást standardního vybavení kuchyně...?

05.05.2022 2 z 5

Kadanland Kadanland Stanislav Dvořák

Vcelku fajn detektivka, která ale moc detektivkou není - viz ostatní recenze. Detektivní příběh slouží spíš jako kostra příběhu, záminka ke knize. Kniha se pak hodně věnuje (to jsou ty nenáviděné odbočky v ostatních recenzích) bezvýchodnosti některých osudů v pohraničních oblastech a jedinečnosti podkrušnohorské atmosféry. Mě docela sedla. Pokud chcete jenom detektivku, kupte radši Agátu.

22.04.2022 4 z 5

Knížka ze třicátých let dvacátého století, ale stále plná pravd a stáleplatných pouček.

13.11.2017 4 z 5

Expedice delta Expedice delta Vladimír Cvrček

Pěkně a poutavě napsaný cestopis. Je obdivuhodné, že se takové expedice zúčastnili i mladší 14 let...

19.07.2016 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Neuvěřitelný, snad jediná knížka, kde mi filmové zpracování přišlo lepší. Ale možná dáno tím, že jsem film viděl dříve - a toho lituji.

05.12.2014 4 z 5

Acid House Acid House Irvine Welsh

Doporučuju si potom zajít na Ucpanej systém do Dejvického divadla a místo toho, abyste se do nekonečna uchichtávali sprostým slovům, bude Vám běhat mráz po zádech. Výborná předloha, výborné zpracování a bravurní herecké výkony.

05.12.2014 4 z 5

Židovská válka Židovská válka Lion Feuchtwanger

Já nevím, dočetl jsem trilogii a nějak mě víc baví romány od Waltariho. Jeho hlavní hrdinové jsou mi asi sympatičtější a bližší. Přeci jenom je pro mne asi to židovství často těžko uchopitelné...

05.12.2014

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Celkem průměrná detektivka s dvojící kriminalistů připomínající cimrmanovského inspektora Trachtu a jeho nezkušeného praktikanta Hlaváčka. Je zajímavé, že charaktery hlavních postav Waltariho děl, ať už v historických románech nebo v tomto detektivním příběhu, jsou velmi podobné.

Příběhy jedné noci Příběhy jedné noci Peter Høeg

Jedna z náročnějších knih o několika příbězích, jejíchž sdělení Vám dochází až další den, popřípadě nikdy. Přesto se čte většina příběhů poměrně lehce.

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Jako vždy výborný Mika Waltari potácející se nad otázkami života a smrti, nad pomíjivostí lidského bytí se svým často klasicky sinuhetovsky rozporuplným hrdinou. Pád Cařihradu má díky popisu připravované bitvy a jednotlivých bojů větší spád, než například více přemýšlivý Temný Anděl.

05.03.2013 5 z 5

Probouzení Probouzení Marek Vácha

Autora mám velice rád a mnohé jeho názory s ním sdílím. Kniha předkládá nová témata, nutí k zamyšlení a polemice o životě, jeho smyslu, vztazích a naší roli na světě. Zamrzí však, že některé argumenty v knize jsou velmi chabě konstruované. Díky tomu pro mne pak bohužel byla kniha spíše zklamáním.

05.03.2013 2 z 5

Trapasy po francouzsku Trapasy po francouzsku Tanja Kuchenbecker

Kniha je spíše faktická a není rozhodně tak vtipná jako například zážitky z Provence od Petera Mayleho. Přesto je ceněným společníkem všech, kteří se snaží porozumnět národu naneštěstí obývající stejné území, ze kterého pochází nehlepší sýry a vína světa. Pěkný komentář je od uživatele Hřibče.