Acid House

Acid House https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36414/barevnej-svet-36414.jpg 4 230 15

Sbírka bizarních povídek, jež nejsou možná psány tak syrovým jazykem a nejsou tak úzce svázány s edinburghskou „spodinou“ jako Trainspotting, který byl první knihou Irvina Welshe, jejich vyznění je ovšem stejně drsné a vůči „spořádanému“ světu a „správnému“ životu stejně nemilosrdné.

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Maťa

Acid House , 1994

tralaláček
21.10.2023 4 z 5

Za mě prožitek jako na horské dráze. V jednu chvíli to bylo "uááá" a v druhou něco mezi vopruzem a "co to má sakra bejt?". Naštěstí převažovaly zábavnější chvilky. Závěrečná novela nebyla tak vopruzácká jak její název předpovídal.

samkko
10.05.2022 4 z 5

Kniha plná skvělých i průměrných povídek. Pár z nich mě opravdu nadchlo a některé až tak, že jsem nad nimi hluboce uvažoval. Jak už je asi u Welshe zvykem, čte se to dobře, postavy jsou fajn a žádná povídka neskončí happy endem. (Na zadní straně výtisku bylo krásné moto: nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř).

ozzak
10.04.2021 5 z 5

úžasné povídky plné drog černého britského humoru

Nikol92
02.08.2020 5 z 5

Povedené, jako vždy. Syrové, autentické, psychedelické a bláznivé. Welsh umí v lidech vyvolat pocity hnusu, emocí, smíchu a vše je to v takovém ironickém pojetí, že to občas i bolí, ale není to daleko od reality nejen Skotska.

Disease
06.12.2018 3 z 5

Povídky fajn až na pár výjimek, ale novela Vopruzák dost nuda.

sick.boy
12.04.2016 4 z 5

Acid House, to je když vidláci, užívající drogy a libující si v násilí povyšují na úroveň literárních hrdinů.
Acid House, to je když Welshovo bizárium dosáhne maximální míry a vy se jím rádi projdete, lidé rádi čtou o místech kde by neradi skončili a lidech které by nechtěli nikdy potkat.
Muší lidé, dospělá mimina, hodné veverky, hlavy bez těla, feťácké babičky, transky, vopruzáci, Coco..
Je jich dost na to, aby vás na dva dny dostatečně zabavili svými odpadními historkami.
Acid House, to je kniha při jejímž čtení se budete cítit špinaví.
Acid House, to je když ráno probudíte přítelkyni smíchem a smějete se ještě při snídani.
Acid House, to je odpad na vysoké úrovni.

Crimble
02.04.2016 4 z 5

Welshovy povídky plné drog, asociálů a vulgarit. Občas dost extrémní. Ale jako obvykle výstižné, uvěřitelné, postavy propracované. Osobní prožitek je znát. Některé povídky jsem asi ne zcela pochopil (pár těch krátkých) :)

sandokan46
07.04.2015 4 z 5

Ten jazyk v některých povídkách mi lezl na nervy. Některé jsem jen tak přeletěl, u jiných mi to hlava nebrala, ale tak to asi u lidí jako jsou hrdinové povídek chodí. Celkově zajímavá kniha.

tomashewk
05.12.2014 4 z 5

Doporučuju si potom zajít na Ucpanej systém do Dejvického divadla a místo toho, abyste se do nekonečna uchichtávali sprostým slovům, bude Vám běhat mráz po zádech. Výborná předloha, výborné zpracování a bravurní herecké výkony.

Maruska_Babca
19.06.2014

Čtu v originálu, musím říci, že některé věci mi opravdu dávají zabrat.

Vzhledem občas k nářečí - některé povídky jsou psané v opravdu ujeté angličtině - musím sahat po googlu. Jinak určitě mohu doporučit.

Hraboshka
25.05.2014 5 z 5

Teda, to bylo hodně dobrý! Knížku jsem měla přečtenou za chvíli, jestli hledáte skvěle napsaný a možná trochu drsný povídky, tak tohle je to pravý. Jo, a doporučuju zajít do Dejvic na Ucpanej systém, i když sehnat lístky se rovná menšímu zázraku :)

marqetka
16.04.2013 5 z 5

Nad některými povídkami zůstával rozum stát. Ale kniha mě velice bavila.

Alexis
17.06.2011 5 z 5

Pokud má člověk chuť na pořádně ujetou knihu, tak doporučuji Acid House...protože tahle kniha - To je šílenství a úchylnost v jednom. :) Ale jinak to stojí za to. :)

immortal-party
15.06.2011 5 z 5

Coco na Mariotripu :D, ale kniha obsahuje víc povídek než film. Proto doporučuji.

Butterfly
01.03.2011 5 z 5

pekne ujeta kniha, nakonec jak je u welsche zvykem. cte se o to rychleji, ze povidky nejdou nijak dlouhe a jsou ctive.

humor zfilmováno

Část díla