Matla - Kuchařka plná příběhů

Nejlepší recepty i životní příběh vítěze kuchařské soutěže MasterChef Česko 2020. Hokejka, kuchař, trenér, běžec, cestovatel a bůhvíco ještě. Těch nálepek už jsem měl hodně. Chcete vědět, jak jsem k nim přišel? O tom vám teď povím všechno. Tohle totiž není obyčejná kuchařka, ale taky celej můj životní příběh. Ke každýmu období, o kterým budu vyprávět, přidám několik receptů a poradím, jak při vaření zvládnout pár průšvihů, protože v tom jsem se celkem osvědčil. Tak se do toho pojďte zakousnout – čekají na vás všechny chutě života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464607/big_matla-kucharka-plna-pribehu-AL9-464607.jpg 4.414

Kniha Matla - Kuchařka plná příběhů

Maciiik
05. listopadu

Roman je pan Štístko. Bavil mě v Masterchefovi, četla jsem jeho příběh v knize Bez frází, a moc ráda jsem si přečetla i jeho kuchařku. Trochu mi zpočátku vadila ta spousta prázdných rudých stran, ale ten styl k Romanovi sedí a společně s jeho fotkami to vůbec nepůsobí agresivně, ale překvapivě pozitivně energicky a sympaticky...
Už mi z té knížky vykukuje pár záložek, některé recepty a postupy ráda vyzkouším (teď na podzim to určitě bude dýňovka, cizrnovka, burgunda a houbová omáčka).

vladka321

Název knihy je sice poněkud zavádějící, nicméně to i mnohé vypovídá o samotném protagonistovi knihy. Roman Staša je veselý, vstřícný člověk, který působí velice sympaticky a jak je vidět, tak neusnul na vavřínech a dokonce si umí i sám ze sebe vystřelit. Tak jak pozitivně a dalo by se říci snadno plyne život tohoto příjemného muže, tak pohodově vypadají i jeho recepty.
A musím si půjčit slova (saryk93) - "Roman je vzorem pozitivního člověka, který díky své otevřené povaze do svého života přitahuje štěstí." Protože to bych prostě lépe nevystihla. Roman Staša je opravdu člověk, který vyzařuje štěstí, pohodu a jakési lehké plynutí života. Pan Roman Staša má můj obdiv :-)

lenkaBajza

Většina receptů jde snadno připravit, to velice chválím:)
Líbily se mi i rozhovory, některé jsem četla i dvakrát:))

saryk93

Už v Masterchefovi mě tenhle tmavovlasý sympaťák zaujal tím, jak si dokázal poradit se všemi překážkami a nezdary, co mu soutěž přinesla. A hlavně! Měl neustále na tváři upřímný úsměv, sálala z něj neskutečná pozitivní energie. Obrovský jsem mu fandila a doufala, že právě on bude tím největším překvapením soutěže. Stalo se. A pár měsíců nato narazím v knihkupectví na jeho kuchařku? Neváhala jsem ani chvíli a koupila ji. A popravdě..našla jsem v ní mnohem víc, než jsem čekala. Jasně, podtitul "kuchařka plná příběhů" ve mně evokoval dojem, že se nejspíš bude jednat o jakýsi životopis protkaný několika recepty. Ale z toho, co mě v knize čekalo, jsem byla hodně příjemně překvapená. Kniha je doladěna do posledního detailu. Počínaje obálkou, fotografiemi, celkovým stylem (skvělá volba barev), kombinováním rozhovorů s Romanem, s jeho rodinou a přáteli.. Konče doladěním každé důležité kapitoly (alias důležité části Romanova života) tematickými recepty. Nečekala jsem, že se z kuchařky vyklube místy až motivační kniha od člověka, který si prošel spoustou životních zvratů a událostí, které pro spoustu z nás zůstanou jen sny a vzdušnými zámky. Roman je vzorem pozitivního člověka, který díky své otevřené povaze do svého života přitahuje štěstí. Za mě to tedy opravdu není jen jedna z mnoha kuchařek, kterou zastrčím do nějakého zapadlého koutu své knihovny (pár receptů, co bych ráda vyzkoušela, už mám založené :) ) , ale je to i knížka, která mě donutila zamyslet se sama nad sebou. Díky, Romane a hodně štěstí do dalších "kapitol" tvého života.

Kirtans

Dostala jsem nad očekávání příjemný kousek. Recepty uvaritelne, snadné ale i finálové a Master chef kousky. Příběhy, vyprávění, rozhovory, mnoho fotografií. Velmi energický počin.