Tolerance37 Tolerance37 komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Kniha od první strany čtivá. Kdo začal s JAO určitě doporučuji.

11.03.2020 5 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Gereona jsem objevila "z nouze", když už delší dobu nevychází pokračování mých osvědčených autorů - Jo Nesbo, Jussi Adler-Olsen či Rowlingová s pseudonymem. Gereon Rath mě uchvátil hned v první knize. Ve své čtečce mám všechny díly, doufám, že bude i 9. díl. Doporučuji také knihu Jerúlderger - výbornou detektivku z Mongolska. Hezký den.

04.01.2022

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Vybrala jsem si ji náhodně a po mrazivých řádcích knihy Nůž s Harrym Holem, je to odpočinkové čtení. Jako relax od životopisů, hrůz války a jiných událostí vřele doporučuji.

28.10.2019

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

K přečtení knihy mě "donutil" sám vydavatel Kniha Zlín, když při uvedení této knihy na trh ve svém doporučení srovnával Jerúa s Harry Holem, dokonce si troufli tvrdit, že Jerú je lepší :-). Taky mě zajímalo, jaké to je v Mongolsku. Závěr: doporučuji všem, kteří čtou tzv. severské i jiné výborné detektivky.

27.08.2017 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Velmi ráda čtu tzv. severské detektivky a také skutečné příběhy z války, biografie. V domnění, že si kupuji příběh starého domu, jsem si koupila Vilu na Sadové. Jsem skoro u konce a jsem rozpačitá. Je to asi tím, že bydlím v Ostravě, všechna místa buď znám nebo si snadno najdu. Co mi vadí, je naprostá nereálnost příběhu. Uvěřitelný je text kroniky. Jistě, detektivky jsou obecně většinou vyfabulované od začátku do konce, ale odehrávají se ve vzdálených místech, která neznám, proto to beru jako fiktivní příběh a nijak mi to nevadí. Číst vymyšlený příběh v místech, která znám, to mi nesedí. Celkově je kniha napsaná čtivě, s humorem a dobrými místními výrazy, které jsou použity tak akorát a text nijak neruší. Pane autore, uvažujete o knize, která by popisovala reálné události v době 2. světové? To bych si přečetla opravdu ráda.

11.06.2016

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Plynulá četba na jedno pohodové odpoledne.

13.03.2015 5 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Láskobraní, nejnovější oddechová knížka autorky pro moderní ženy v nejlepším věku. Zajímavě popsané vinařské postupy a termíny. Donutilo mě to na internetu dohledat jejich význam, takže oceňuji, že i sama autorka musela leccos odborného přečíst, aby podtrhla opravdovost příběhu. Ačkoli nemám ráda happy end, protože v životě to bývá přesně naopak, jsem se závěrem knihy velmi spokojená. Paní autorko, už se těším na další příběh. Hodně zdaru Marta z Ostravy

03.01.2015 5 z 5

Prohrané výhry / Podruhé neznamená opakovat Prohrané výhry / Podruhé neznamená opakovat Blanka Hošková

Opravdový příběh ze života, který se může přihodit každé z nás. Není potřeba pocity zklamání květnatě popisovat na mnoha stránkách, stačí vhodně volená slova a hned víte, jak se hrdinka cítí. Hlavní je naděje a snaha neprohrát. Do uspěchané doby je to kniha jak vyšitá, nemáme čas se prodírat nesrozumitelnými pasážemi a úvahami hrdinky. Vy jste to vystihla zkratkovitě a za to díky, paní Hošková.

09.11.2012

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

První knihu z této edice jsem přečetla jedním dechem, i když s těžkým srdcem. Těším se na tento příběh.

11.10.2022

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

Dobrá kniha, výborný relax.

15.02.2015 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jednoduše - doporučuji. Neodtrhnete se od čtení, dokud nebudete na poslední stránce :-)

04.09.2011