Tohru- - Příspěvky

KrverůžKrverůžA. Howard (pseudonym)

Kniha bola neskutočne nádherne poeticky písaná, aj napriek počiatočnému zdaniu zdĺhavosti je kniha brilantne spracovaná. Veľa som toho nečakala, ale kniha veľmi milo prekvapila svojou originalitou a využitím rôznych umeleckých prostriedkov. Šepotanie si ma až tak nezískalo, ale toto má zaručené miesto v mojej knižnici :) veľmi sa mi páčilo, ako spracovala toto dielo, keďže filmovú verziu Fantoma opery milujem.
Prekladateľke taktiež skladám obdiv :)

24.10.2017

Na konci samotyNa konci samotyB. Wells

Krásna kniha o životnej ceste za šťastím písaná láskou, smútkom, nádejou, no predovšetkým životom.

NeslyšnoNeslyšnoR. Mead

Bolo to správne napísané, tak ako čínske príbehy písané bývajú. Občas som čakala v niektorých častiach toho trochu viac, ale ináč mi to celkom vyhovovalo. Hoci ku koncu som čakala trošičku väčšiu bitku. Nebolo to však zlé, trošku oddychovka, ktorá sa vám ku koncu už ani nebude chcieť čítať... ale také príbehy už proste také bývajú... Vzdávam hold autorke za nápad a spracovanie... Jedna vec mi však vadila... Ľudia znakovali, no... áno bolo to dobre napísané... no vadilo mi, keď hovorila o tom ako hovorení, hlavne, keď tam hodila niečo ako jedna už napísala... "rozčúleným hlasom povedala". No ale co uz. mám však rada knihy a diela v prostredí Ázie a preto ten hold autorke zostáva.

29.12.2016

Skleněný trůn: omalovánkySkleněný trůn: omalovánkyS. J. Maas

Rozhodne si ich kúpim a narozdiel ostatných komentujúcich ich mienim aj využiť! Bude to úžasný pocit môcť to všetko vyfarbiť a znovu sa pohltiť do toho sveta.

27.03.2017

Den co denDen co denD. Levithan

Kniha bola síce pekná, niečo mi v nej však chýbalo. Ako keby ten potenciál, ktorý príbeh sľuboval, nebol využitý.

ČokoládaČokoládaJ. Harris

Keby to malo nejakú hlbšiu myšlienku, keby sa na konci stalo niečo, pri čom by som si povedala “Aha, malo to nejaký zmysel.” tak dobre. Nemôžem povedať, že by to bolo o kritizovaní zlých kňazov, lebo to bolo o kritizovaní všetkého kresťanského… ba nie kresťanského, ale všetkého ľudského. Ako keby mala autorka nejaké komplexy. Štýl písania bol celkom pekný, no nie natoľko, aby som dala 3*. Jediné, čo ma nesklamalo, bolo, že som skutočne mala stále chuť na niečo sladké.
Ináč veľké sklamanie,po dočítaní som si nemohla z knihy zobrať nič, celkom nič. Ďalšie diely asi čítať neplánujem.

Led nebo oheňLed nebo oheňS. Raasch

Istú chvíľu to vyzeralo, že dám vyššie hodnotenie, aj napriek nelogickej zmeny chovania istých postáv (čo to autorka urobila so Sirom a Theom?). Posledných 20 stránok mi v tom však jasne zabránilo. Zmena charakteru postáv (ktorá nemala nič spoločné s vývojom), hlavná hrdinka to mala príliš jednoduché, kúrenie a výťahy v stredoveku? :D To všetko by som však dokázala zniesť, keby posledných 20 stránok nebolo ako vytrhnutých z inej knihy a daná situácia mi nedávala žiadnu logiku. Samozrejme sme sa dočkali totálne zbytočného a vcelku smiešneho úmrtia, až ma to zabolelo. Čítalo sa mi to lepšie ako prvý diel, ale všetky tieto fakty ma nútia k nižšiemu hodnoteniu.

včera

OhniváOhniváK. Cashore

Kniha sa mi veľmi páčila, hlavne na začiatku. Čím sa však dej dostával dopredu, tým viac mi začalo liezť na nervy postupné menenie sa hrdinky, ktorá zo začiatku vyznievala tvrdá a nebojácna. Neskôr mi prišla už skôr taká... No, presný opak. Je však možné, že to tak prišlo iba mne. Dej bol však skvelý, postavy mi celkom sedeli, istá smrť ma však naozaj dostala (nespoilerujem), hoci sčasti chápem, že to bolo aj nevyhnutné, predsa však som sa cítila tak nejak... "Čo to ksakru...?" Stále som čakala, kedy sa zistí, že to bol omyl a to telo nebolo jeho...
Taktiež ma páli pár nezodpovedaných otázok ohľadom Lecka. Čo už však. Kniha mala nejaké svoje chybičky, ku koncu bola už trochu zdĺhavá, ale ako som povedala páčila sa mi.

29.12.2016

Získaj si jej priazeňZískaj si jej priazeňT. Alexander

Jedna z najkrajších kníh, aké som kedy čítala

Šľachtická rošádaŠľachtická rošádaK. A. Hunter

Osobne sa mi kniha veľmi páčila, bolo to trochu detektívne, čo ma udržiavalo v napätí, kniha ma trochu prestala baviť po oficiálnom zoznámení hl. hrdinov, bolo to akési... zvláštne. Neskôr ma to však zase vtiahlo do deja. Bolo tam síce pár neobjasnených/nedotiahnutých vecí, ale vcelku som s knihou spokojná a určite si ju prečítam znova.

Medvídek KnoflíkMedvídek KnoflíkI. Březinová

Jedna z mojich najmilších kníh z detstva :)

Jíst, meditovat, milovatJíst, meditovat, milovatE. Gilbert

Nemastné neslané. Dej sa len tak vliekol, nebavilo ma to, ani som to nedočítala. Možno, keby som mala pri čítaní inú náladu… No aj tak si radšej prečítam nejaké cestopisy.

Mráz nebo nocMráz nebo nocS. Raasch

Táto séria mi príde celkovo ako séria extrémov, keďže prvý diel mal u mňa 3 hviezdičky a druhý diel si u mňa vyslúžil iba 2 úbohé. Kým prvé dva diely sa mi len dosť sťažka čítali a vliekli sa, tu dej pekne ubiehal. Nechýbala akcia a opisy boja ma dosť bavili. Zo záverom som spokojná a úmrtia ma prekvapivo nedostali tak, ako som si myslela. Nuž, niekto zomrieť musel. Mohlo to byť síce stále trochu prepracovanejšie, bolo to však omnoho lepšie ako prvé dva diely a len málo chýbalo k tomu, aby som dala 5 hviezdičiek.

dnes

Sníh nebo popelSníh nebo popelS. Raasch

Ja vám neviem, voči tejto knihe som bola už od začiatku podozrievavá, keďže YA fantasy veľmi nemusím, nakoniec som sa však na to dala. Nebolo to úplne zlé, niečo tomu však chýbalo a vadilo mi, že celá podstata je úplne rovnaká ako v Tróne zo skla (s tou sériou sa to však nedá ani porovnávať). Nápad s kráľovstvami bol celkom zaujímavý, štýl písania ma však niečím vyrušoval, opisy mám väčšinou rada, no tu nijak nepomáhali. Nech tam bolo hocikoľko opisov, jednoducho som si to celé nevedela v hlave predstaviť. Čo sa týka hlavnej hrdinky a jej románikov, nebol mi sympatický ani jeden z nápadníkov a táto stránka mi prišla v knihe zbytočná. Aj napriek tomu ma to však do príbehu vcelku vtiahlo a som zvedavá, ako to skončí + Sira som si veľmi obľúbila. Slabší priemer.

včera