Tohru- - Komentáře

NeslyšnoNeslyšnoR. Mead

Bolo to správne napísané, tak ako čínske príbehy písané bývajú. Občas som čakala v niektorých častiach toho trochu viac, ale ináč mi to celkom vyhovovalo. Hoci ku koncu som čakala trošičku väčšiu bitku. Nebolo to však zlé, trošku oddychovka, ktorá sa vám ku koncu už ani nebude chcieť čítať... ale také príbehy už proste také bývajú... Vzdávam hold autorke za nápad a spracovanie... Jedna vec mi však vadila... Ľudia znakovali, no... áno bolo to dobre napísané... no vadilo mi, keď hovorila o tom ako hovorení, hlavne, keď tam hodila niečo ako jedna už napísala... "rozčúleným hlasom povedala". No ale co uz. mám však rada knihy a diela v prostredí Ázie a preto ten hold autorke zostáva.

29.12.2016

KrverůžKrverůžA. Howard (pseudonym)

Kniha bola neskutočne nádherne poeticky písaná, aj napriek počiatočnému zdaniu zdĺhavosti je kniha brilantne spracovaná. Veľa som toho nečakala, ale kniha veľmi milo prekvapila svojou originalitou a využitím rôznych umeleckých prostriedkov. Šepotanie si ma až tak nezískalo, ale toto má zaručené miesto v mojej knižnici :) veľmi sa mi páčilo, ako spracovala toto dielo, keďže filmovú verziu Fantoma opery milujem.
Prekladateľke taktiež skladám obdiv :)

OhniváOhniváK. Cashore

Kniha sa mi veľmi páčila, hlavne na začiatku. Čím sa však dej dostával dopredu, tým viac mi začalo liezť na nervy postupné menenie sa hrdinky, ktorá zo začiatku vyznievala tvrdá a nebojácna. Neskôr mi prišla už skôr taká... No, presný opak. Je však možné, že to tak prišlo iba mne. Dej bol však skvelý, postavy mi celkom sedeli, istá smrť ma však naozaj dostala (nespoilerujem), hoci sčasti chápem, že to bolo aj nevyhnutné, predsa však som sa cítila tak nejak... "Čo to ksakru...?" Stále som čakala, kedy sa zistí, že to bol omyl a to telo nebolo jeho...
Taktiež ma páli pár nezodpovedaných otázok ohľadom Lecka. Čo už však. Kniha mala nejaké svoje chybičky, ku koncu bola už trochu zdĺhavá, ale ako som povedala páčila sa mi.

29.12.2016

Skleněný trůn: omalovánkySkleněný trůn: omalovánkyS. J. Maas

Rozhodne si ich kúpim a narozdiel ostatných komentujúcich ich mienim aj využiť! Bude to úžasný pocit môcť to všetko vyfarbiť a znovu sa pohltiť do toho sveta.