Sociální psychologie

Sociální psychologie https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35707/socialni-psychologie-moderni-ucebnice-socialni-psychologie-35707.jpg 4 9 5

Moderní učebnice sociální psychologie hledá odpovědi na otázky, které zajímají nejen psychology, ale také pracovníky mnoha dalších profesí, kde je důležitá komunikace s lidmi: Jak si vytváříme dojem o druhých lidech? Jak předsudky působí na sociální přesvědčení a postoje? Co ovlivňuje skutečnost, že někoho máme rádi a jiný nám je nesympatický? Jak si vybíráme životního partnera? Učebnice kombinuje vědecký přístup se srozumitelným jazykem, je doplněna schématy a obsahuje pomůcky, které usnadňují studium - klíčová slova, shrnutí, otázky k zamyšlení, rozsáhlý slovníček. Kniha, která poprvé vyšla v roce 1988, pokrývá celou oblast sociální psychologie. Respektuje evropskou tradici a nabízí příklady odpovídající našemu kulturnímu zázemí. Na jejím vzniku se podílel rozsáhlý autorský kolektiv psychologů z různých evropských zemí.... celý text

Literatura naučná Sociologie, společnost
Vydáno: , Portál

Introduction to social psychology , 2004

Tohru-
11.03.2022 4 z 5

Učebnicu som využívala v kombinácii s (hlavne) učebnicou od Aronsona pri písaní seminárnych prác a veľmi sa osvedčila. Vysvetlené pútavo s kopou príkladov. Nepoužívala by som ju však ako primárnu učebnicu, keďže niektoré veci sú dosť stručne vysvetlené.

Lady.Lucrezia
22.01.2019 3 z 5

Jsem na 100% ve shodě s komentářem Otto von Pluto.

hu_87
18.01.2019 5 z 5

Klasika učebnice. Ale pořád lepší, než Nakonečný.

Mgr.
03.07.2017

Dobrá kniha, nejen jako učebnice :-)

Otto von Pluto
07.09.2012 4 z 5

Čtivá „moderní učebnice sociální psychologie“. Tato čtivost jde ovšem na úkor informační hodnoty, neboť zde uvedené informace jsou spíše obecné povahy a tvrdá fakta se v nich ztrácejí. V podstatě opak Nakonečného.