Psychologie osobnosti

Monografie shrnuje nové poznatky o hlavních tématech psychologie osobnosti: temperamentu, rysech, inteligenci, sebepojetí, motivaci a vývoji osobnosti. Pozornost je věnována též otázkám osobní pohody a duchovního rozměru života. Do knihy je zařazeno i téma zcela nové: lidské ctnosti a silné stránky charakteru. Důraz je kladen na vývoj v oboru za posledních pětadvacet let. Každá kapitola je uvedena krátkým historickým exkurzem a výčtem poznatků, které jsou v dané oblasti považovány za základní, následuje rozbor a kritické zhodnocení vývoje v dané tematické oblasti. Autorský kolektiv tvoří přední odborníci české a slovenské psychologie, kteří se výzkumu osobnosti věnují. Publikace je proto sestavena s hlubokou znalostí problému a jednotlivé kapitoly reflektují osobní témata jejich autorů. Přes svou vysokou odbornost je kniha napsána srozumitelným a čtivým jazykem, a osloví proto i zájemce o osobnost z řad širší veřejnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104781/big_psychologie-osobnosti-7N1-104781.jpg 3.617

Kniha Psychologie osobnosti

hu_87
21.05.2020

Jak se to vezme. Knížka je svým způsobem obsáhlá, avšak z mého pohledu se často probírají úplně zbytečné věci (třeba z historie, kde se informace týkají jenom roků a jmen) a to podstatné se pak ztrácí.
Neučilo se mi z tý knihy vůbec dobře. Navíc tomu nepřidává ani fakt, že ve většině kapitol se vůbec nebere v potaz přehlednost a o nějakým tučně zvýrazněným písmu si můžete nechat jenom zdát.
Nevím. Mnohem lepší a přehlednější je podle mě Říčan.
Samozřejmě je tu pár zajímavých kapitol (zvl. o motivaci).
Tak jako tak, doporučuju jiný knihy. K učení rozhodně. Přehlednost poznatků není podle mě silnou stránkou týhle knihy.

ivorey
08.07.2012

Velmi dobře sepsaná témata psychologie osobnosti. Dobře se z ní učí ke zkouškám, avšak i laik, který nezná psychologickou terminologii, si z ní může odnést zajímavé postřehy.