Tobolka Tobolka komentáře u knih

Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery * antologie

Povedená kniha na adventní čas, nebudu hodnotit jednotlivá díla, každý si v některém z nich může najít nebo se pobavit.

Nejoblíbenější povídky byly:
Ahoj já jsem Vincet
Záslepky
Sousedky
Vánoční překvapení.

Skvělý počin místo čokošky - za mne super.

Ti předurčení 3 Ti předurčení 3 Nikol Wolfová

Další, a dle všeho předposlední, část příběhu z raného středověku. Musím pochválit opravdu skokové zlepšení jak stylistiky, gramatiky tak plynulosti textu. Tohle poctenicko zvedlo v mých očí laťku celému románu. Na autorčině psaní je znat ohromný kus práce sama na sobě a na řemesle celkově. Příběh mě bavil od začátku, ale tímto třetím 'dílem' me pohltil a autorku jsem zařadila do svých oblibencu.

Snad se finální části dočkáme brzy a slušně rozjetý vlak nenarazi do zdi.

Celkově 4,4*

20.03.2023 4 z 5

Seznamte se: Válka Seznamte se: Válka * antologie

Jednohubka na večer. Šest povídek zdánlivě na stejné téma, ale natolik odlišné svym zpracováním. Od O.Podeswzy jsem četla pouze povídku ve sborníku (bajka), tři povídky zpracovane ve sborniku SSV byly odlišné a autorův styl bych nepoznala, ale vlastně se mi jeho tvorba líbí.

N.Wolfova se, ac ne na první pohled, věnuje ve své tvorbě tématu rodině a převážně vztahu matka s dcerou. Její styl psaní je poutavý a má šmrnc. Ještě ta čeština a bude to... těším se na další díla z dílny BRKu.

07.08.2022 5 z 5

Ti předurčení 1 Ti předurčení 1 Nikol Wolfová

Já jsem pořád váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami. Líbí se mi nápad i jeho zpracování. Střídání ich a er formy, nadpřirozena i obyčejného života. To mě do děje hned vtáhlo. Co mi vadilo, byly místy chyby a překlepy, na druhou stranu pod korekturou nikdo podepsaný není, tak vlastně nevím. Jsem nadšená z příběhu samotného, postav i zasazení. Kdyby to bylo více učesané, dala bych s nadšením 5 hvězdiček. Nakonec jsem dala 4, protože příběh pak hned sklouzl do modré a to jsem nechtěla. Je to originálně pojaté fantasy, které si nezaslouží zapadnout. Snad se dočkáme nějaké revidovaného vydání. :)

Je to tedy: 3,5*

26.07.2022 4 z 5

Adventní kalendář povídek na zimní nečas Adventní kalendář povídek na zimní nečas * antologie

Druhá sbírka byla taková temnější, víc dramatická a celkově se téma Kdysi v zimě přiblížilo takovému pohnutému lidskému osudu.

Nejoblíbenější:
Ježek v bouři žánrů
Přišel k nám Mikuláš
Sirky
Tvůrčí krize

Jsem zvědavá na letošní sbírku a těším se! :)

Ti předurčení 2 Ti předurčení 2 Nikol Wolfová

Druhá část pokračování magického světa je o kus lepší co se týče stylistiky, překlepů i chybek. Co se týče děje a posunutí, byla jsem nadšená a hltala jsem linku Tiši i Jara. Léto je pekelná, zavistiva a autorka ji vystihla dobře (každý někoho takového v životě máme). Fandím Svarovi a doufám, že dostane víc prostoru. Nemůžu se dočkat třetího dílu a doufám, že se opět zvedne latka psaní.

07.08.2022 4 z 5

Hraničář Hraničář Vladimír Šlechta

Tohle mě bavilo a moc, hltala jsem a hltala, abych na konci dostala takovou nooo, ne moji predstavu, coz je ale muj problem, ze? :-D
Příjemné čtení, které umí pohltit.

4,5*

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Kniha se po pár stránkách stala mou srdcovkou. Krásně zpracovaný příběh dětskýma očima, vše naprosto uvěřitelné - postavy, dialogy, prostředí. Autor má krásný styl vyprávění a i když celé téma knihy je smutné, až z toho mrazí, pan Tichý má můj obdiv, jak si dokáže hrát s textem.

26.07.2022 5 z 5

Cestovatelská krev Cestovatelská krev Tereza Kučírková

Knihu jsem si přečetla na doporučení. Zkusím krátké shrnutí:
*podle anotace jsem očekávala úplně něco jiného
*obálka se mi líbila, ale k příběhu mi nesedí, zvolila bych mix světů nebo pohled zvrchu na cesty mezi světy
*kniha má velký potenciál, škoda že jí nebyla dána dostatečná reklama
*na debut to není vůbec špatné, má to ty samé nedostatky jako ostatní prvotiny - občas divná stavba vět, chyby, překlepy - což mě zaráží, když to prošlou rukama nakladatelství, ale pod korekturou není nikdo podepsán...
*za mě je škoda, že to není zasazené do českých poměrů
*hlavní postavu si lze rychle zamilovat, stejně tak vedlejší
*líbí se mi, že si autorka dala práci s vymýšlením toho jak se cestuje, jaké světy lze stvořit

Suma sumárum 3,5*

24.08.2022 3 z 5

Celkově hodnocení je rozpačité, jako celek na mě sbirka moc nefungovala, ale tři povídky jsem si opravdu užila a to:

Transit

Lesní lišky

Kéž bychom tu byli taky

Naopak Motýl nebo Čarodejna kolébka byly spíš podprůměrné.

Vidím to na 3,5*.

10.08.2022 4 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Chvíli jsem hledala cestu ke stylu psaní autora, jakmile jsem si zvykla (cca 50 str.), už jsem jen hltala jeho příběh, který přes svou beznadějnost, podal něžně a laskavě.

31.07.2022 4 z 5

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Společenský román, který se zpočátku zdá jako "no problem zone", ale brzy začínáme zjišťovat, že hlavní hrdinka nežije tak bezstarostný život.

31.07.2022 4 z 5