Ti předurčení 2

Svět se mění, na nikoho nečeká. Tiša s rychtářem prchají. Nevědí kam, vědí však, že daleko od místa, které pro ně donedávna bylo domovem. Jaro se snaží vyrovnat se ztrátou starého života a stále hledá své místo v Barevném údolí. Zbývající tři pochodně odkrývají dávno zapomenuté osobní křivdy. Místo aby Živa svým příchodem a přerodem v nové Jaro přivála svěží vítr, příliš jim připomíná jejich životy mezi lidmi, a aniž by chtěla, stává se klínem vraženým mezi ně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446620/big_ti-predurceni-2-l5J-446620.jpg 4.79

Kniha Ti předurčení 2

Tobolka

Druhá část pokračování magického světa je o kus lepší co se týče stylistiky, překlepů i chybek. Co se týče děje a posunutí, byla jsem nadšená a hltala jsem linku Tiši i Jara. Léto je pekelná, zavistiva a autorka ji vystihla dobře (každý někoho takového v životě máme). Fandím Svarovi a doufám, že dostane víc prostoru. Nemůžu se dočkat třetího dílu a doufám, že se opět zvedne latka psaní.

janca6129
06.12.2021

Pokračování magické série o pohanech ve světě křesťanů, o pochodních, které přírodě udávají řád, či tajemném Stvořiteli, o němž netušíte, co si myslet, slibuje notnou dávku akce, lásky i zamyšlení se nad životem.

Při čtení zjišťujete, že ne každý člověk je jen dobrý nebo jenom zlý, poznáváte odvrácené i nečekané stránky hrdinů, zamýšlíte se nad skrytými moudry a přemýšlíte, zda byste dokázali žít v krutém období středověku, který mi tento svět připomíná. Životy hrdinů jsou protkané všemožnými strastmi, lovy, válkami, smrtí i každodenním bojem o svobodu.

Co bych chtěla nejvíc ocenit, jsou jednotlivé charaktery. V tomto podařeném pokračování, kdy jsem nechtěla knihu odložit ani na sekundu (byť jsem musela), se postavy rozvíjí, překvapují nás slovy i činy a rozhodně nejsou černobílé. Každá z nich má svá pro i proti. Jednu chvíli je milujete, druhou proklínáte, pak je chápete a pak zase ne...

I když se říká, že pokračování za moc nestojí, v tomto případě to rozhodně neplatí. Jestli jednička byla skvělá, tak dvojka Předurčených je ještě o laťku výš.

miajane
01.12.2021

Pokračovanie originálnej fantasy z pera českej autorky, talentovanej Nikol Wolfovej, ma znova očarilo, uchvátiol a prekvapilo. Samozrejme, bez jednotky, by ste tu asi tápali, ale s krásnym hlbokým a menej dynamickým úvodom v jednotke sa akčnejšia dvojka čítala so zatajeným dychom a vďaka jednotke jej nechýba hĺbka a zmysel. Autorka nás neustále drží v napätí a tajomstvá tohto sveta i jeho postáv odhaľuje veľmi pomaličky, precízne, krôčik za krôčikom, čo má nesporné kúzlo a núti čítať ďalej a potom už iba netrpezlivo čakať na tretiu záverečnú časť.
V anotácií ma veľmi upútala veta „Svět se mění, na nikoho nečeká.“ Krásne to vystihuje život ako taký (a povedzme si úprimne, aj dnešnú dobu i spoločenskú situáciu). Príbeh Ti předurčení na mňa pôsobí veľmi magicky a reálne zároveň, hoci sú tam fantasy prvky, vnímam ich ako neodhalené a neprebádané tajomstvá prírody. (Čo my vieme, ako to naozaj je za hranicou nášho vnímania a pochopenia?)
Napriek tomu, že knižka je tenučká, nesie v sebe toľko nádherných myšlienok, prekvapivých zvratov a úžasné postavy, ktoré vám ihneď prirastú k srdci, alebo ich naopak, budete neznášať (Leto v mojom prípade ).
Bez zaváhania môžem prehlásiť, že tento literárny počin je výnimočný a pevne verím, že sa dostane k čo najväčšiemu počtu čitateľov a urobí dieru do sveta, pretože si to jeho originalita a rozprávačsky talent autorky rozhodne zaslúžia. Už sa neskutočne teším na trojku a nepochybujem, že to bude krásna bodka plná prekvapení a nových odhalení.

Hanulka
05.11.2021

Moji drazí, tak toto je jízda. Mě se prostě tato serie líbí. Je to něco nového neotřelého, neokoukaneho ve světě fantasy.
Příběh Živy neboli Jara je tu opět a mi se dozvídáme zapomenutou minulost zbylých pochodní.

Zároveň se v příběhu objeví i Tiša se svým otcem a díky tomu, že zachranili Krále Spojených království, dostala Tiš s otcem půdu, kde budou moci žít pohané.
V této druhé části uvidíme, jak se Tiša změnila. Jak "vyrostla" dospěla a stala se z ní silná žena, která ale není obyčejná (zrovna na toto jsem zvědavá v dalším díle) Zároveň bych chtěla poprosit autorku o návod, jak to Tiša s těma chlapama dělala, že ji podlehli. Předám to svým sestrám, ať už konečně ze mě udělají tetu... Ale to jsem trochu odbočila.

V příběhu se přesuneme opět do Barevného údolí, kde žije Jaro, léto, podzim a zima.
Bohužel mezi nimi nevládne klid a ani mír, i když se to Zima snaží udržet (oblibila jsem si ji, ne ze ji zkazite)
Co mě dost překvapilo, tak Stvoritel. Mám z něj smíšené pocity. Chvilku si říkám, že je to fajn chlap a později už vytahuji panev a mam chut ho umlatit (aliby zajištěné )

Ti, co jste nečetli ani jedničku, nevahejte. Obě knihy jsou plné emocí a dvojka je více nadupanější. I tato kniha byla čtivá. U čtení se jednoznačně nudit nebudete.
Přemýšlím jak přemýšlím, tak nemám co vytknout. Možná jednu věc a tu, že akutně potřebuji třetí díl.

Doporučuji všema 20

Hynan
02.09.2021

Druhý díl jsem si užil víc, nyní mi už známé postavy a dějové linie odsýpají stejně dobře jako v prvním. Vytýkám otevřený konec a absenci třetího dílu!

MsmoldaEX
08.09.2020

Pokud jsem prvnímu dílu dal čtyři hvězdičky z pěti, tak druhému dílu dávám rovných pět z pěti. Příběh exceluje v budování napětí. Dozvídáme se, že samotné postavy nejsou jen kladné, ale mají i svoje neduhy. O samotném světu zjišťujeme, že není jenom samý les, ale tyčí se na něm dvě království (v pokračováních možná víc). Sám jsem byl smutný, když jsem dočetl poslední stránku a nemohl jsem v tašce nahmatat třetí díl, poněvadž ještě nevyšel. Nevím, co víc bych k tomu mohl dodat. Tohle bylo perfektní pokračování a pokud ostatní díly půjdou v jeho šlépějích, bude to jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četl.