Tiffany Tiffany komentáře u knih

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Autorka byla velká neznámá, ale příběhy jednotlivých žen, se mě dotýkaly. Myslím, že byly s citem, srozumitelně a poutavě odvyprávěny osudy žen, které se sešly na terapii. Přesto, že se děj odehrává v Chile, myslím, že tomu porozumí všechny ženy , bez rozdílu kultury a zeměpisné šířky. Také samozřejmě záleží na věku čtenářky... a na odžitých zkušenostech.

15.03.2014 4 z 5

Růže na úvěr Růže na úvěr Elsa Triolet (p)

Příběh z přelomu šedesátých let minulého století ..., navíc odehrávající se ve Francii, by se dal dost dobře napasovat i na dnešní dobu... . Snaha se vymanit ze skromných poměrů, krátkozraká honba za materiálním pozlátkem a touha po lepším životě, která ne vždy,skončí dobře.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knížka, která mě otevřela nové dveře... , a to k severské krimi. Příběh mě vtáhl..., má skvělou atmosféru.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Bohužel.., knížku jsem nedočetla.. . A tak jsem se těšila . Tahle témata mám ráda, ale asi jsem od toho čekala něco víc..., nebo něco jiného... . Nechala jsem se ovlivnit. Každopádně autorce fandím a na filmové zpracování jsem zvědavá. Vyhnání Gerty Schnirch , se čte o dost lépe....

03.02.2014 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Film špatný nebyl, ale knížka je knížka. Krásně napsaný příběh, plný citu, pokrytectví a předsudků, kdy "černé" služebné sice nemohly chodit na společnou toaletu, ale prakticky byly matkami "bílých" dětí.

Doktoři Doktoři Erich Segal

Měla jsem to štěstí, že jsem knížku otevřela ihned , po přečtení Posledního kabrioletu a přišlo mi to , jako geniální pokračování ... V podstatě se jedná o plynulé navázání... , i když s jinými postavami a prostředím. Jsou knížky, kdy člověk opravdu lituje,že už příběh končí....

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Knížku jsem měla dlouho doma... a vždycky ji zřejmě otevřela v nesprávnou chvíli. Potom jsem si ji vzala na dovolenou a nemohla ji odložit. Příběh mě úplně pohltil a bylo mi líto, že končí a já už nebudu prožívat nové situce s jednotlivými postavami. Navíc tu dobu mám hodně ráda..

Jak běžet do kopce Jak běžet do kopce Jana Paulová

Já musím říct, že knížku jsem otevřela.., protože jsem byla asi spíš zvědavá, ale ani v nejmenším nezklamala. Mile napsaná a osobnost paní Paulové se tam zrcadlí. Knížka si na nic nehraje...Člověk čte a musí se usmívat. Navíc všichni se jednou dostaneme do bodu, že se hledáme....a hledáme nějaký ten smysl života... PS : knížku provází moc pěkná ilustrace její dcery.

03.02.2014 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Příběh, který ve mně dlouho dozníval... . Líbilo se mi prolínání příběhů i doby..., současnost, válka, Indie, Baťův Zlín... . Člověk si mohl doplnit i některé historické skutečnosti. Po přečtení jsem ještě dobu s knížkou ležela a myšlenky se mi honily hlavou. O to spíš mě moc mrzí, že už žádnou další knížku Hana Androniková nenapíše... a do žádného dalšího příběhu nás nepozve.

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Musím říct, že tahle knížka mě dostala... . Syrovost a opravdovost . Těžko uvěřitelný příběh jednoho muže , plný životního moudra a pravd, nad kterými se člověk prostě musí zamyslet. Občas mám potřebu si v knížkách podtrhávat a dělat poznámky. Tato knížka jich byla, po přečtení, plná.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět velmi napínavý příběh.., od první , do poslední stránky... Líbí se mi atmosféra,popisy... Cítím sympatie jak Joonovi, tak Saze... . Jen na můj vkus, už dost krve..

03.02.2014 4 z 5