Tichaholka Tichaholka komentáře u knih

Veľmi zaujímavá knižka. Čtivá. Nato koľko má strán, sa čítala naozaj veľmi dobre a rýchlo. Zaujímavé, ako boli jednotlivé časti rozdelené na rôzne obory - biologie, dejepis, ekonomie,... Možno keby takýmto spôsobom boli písané učebnice, by si deti viac zapamätali udalosti z dejepisu, či zaujímavosti prírodopisu. Odporúčam každému prečítať a zamyslieť sa nad jednotlivými myšlienkami.

15.08.2023 5 z 5

Hrdinka v nás Hrdinka v nás Maureen Murdock

Zaujímavá kniha. Odporúčam prečítať alebo aspoň prelistovať každej žene. Každá si tam nájde to svoje. Každá. Kniha o tom, ako sa svet točí len podľa mužských princípov, o tom ako sú ženy odpradávna brané ako niečo menejcenné a vyrovnávanie sa so svojou ženskosťou... A možno aj o tom ako sa toho bojíme.....

08.08.2023

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Veľmi vtipná knižka. Pre duchovne založených ľudí prínosná. Ja som sa musela pri čítaní usmievať. Toľko náhod sa stalo autorovi. Prečítala som dosť knih na to, aby som bola voči týmto ezoterickým veciam imúnna. Koľko je spisovateľov, ktorý píšu stále dokolečka tie isté myšlienky, len s iným slovosledom či prekrútenymi vetami. Koľko je spisovateľov, ktorý napíšu 10-20 knih o tej istej téme, stále dokola. Ale keď Ľudia kupujú, tak sa niet čo čudovať, že majú z čoho žiť. Všetci chceme to, čo nemôžeme mať. Pretože čo potrebujeme k životu, už vlastne dávno máme.

18.07.2023 2 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Taká nezaujímavá kniha. Akoby som si vzala učebnicu psychológie, vypísala dôležité termíny a k nim popisovala vlastné myšlienky. Pre mňa prázdna kniha plná žvástov, ktoré mi nič nedali. Som sklamaná, na to, aké hodnotenie kniha má. Ale podporujem zmýšľanie môjho profesora psychológie: "každá kniha má svého čtenáře, každý si tam najde něco svého a osobního ze svého života"... Snáď dá druhým čitateľom niečo viac, než mne.....

21.06.2023 1 z 5

Tygr! Tygr! Tygr! Tygr! * antologie

Po dlhej dobe zase fantastická knižka. Krátke poviedky sa čítali sami. Boli poučné. Posledná Tygr tygr! bola asi najzaujímavejšia poviedka, čo som za poslednú dobu čítala. Myšlienky v nej boli fantastické. Odporúčam a pokojne by som si ju prečítala znova. Krásna. Hlavne na konci. "Ak sa chcete stať dobrým človekom, musíte najprv zabiť šelmu vo svojom vnútri"

01.06.2023 5 z 5

Hranice v manželství Hranice v manželství Henry Cloud

Čítala som už skôr od nich knihu Hranice, ktorá bola napísaná kvalitnejšie. Táto je viac nábožensky zameraná a je v nej veľa odkazov k typickému kresťanskému manželstvu. Tým pádom môže byť pre ateistu ťažšie niektoré pasáže pochopiť. Páči sa mi myšlienka, že človek musí poznať sám seba a vedieť si pripustiť aj svoje slabé stránky. Len komunikácia a následná úcta a rešpekt dokáže v manželstve fungovať.

20.04.2023 2 z 5

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Angela Duckworth

Prvá polovica knihy je čtivá. Zaujíma vás, čo chce autorka povedať. Druhú polovicu som už musela pretrpieť. Vety začínajúce: A tak jsem zavolala, napsala jsem, potkala jsem toho a toho... ma nebavili. Dokola sa odkazovala na štúdie...
Ako psychológ pre mňa skočila, tým, keď napísala, že kto s niečím skončí skôr, než to dokončí, tak nie je húževnatý... Akoby sa celý svet točil len okolo húževnatosti... Chýbala mi tam myšlienka, že človek sa celý život hľadá, skúša nové veci a aktivity a keď ho niečo nebaví, nenaplňuje, tak má právo s tým skončiť, prestať a hľadať niečo iné, čo mu bude robiť radosť...
A v poslednom rade knižka obsahovala strašne veľa gramatických chýb, akoby nikto knihu nekontroloval, keď išla do tlače.
Každopádne odporúčam...

19.04.2023 2 z 5

Tichá síla Tichá síla Susan Cain

Prečítala som knížku, hoci ma v mnohých častiach nebavila. Zaujímala bola ale nemyslím, že sa mnoho ľudí bude pozerať na introvertov inak. Proste žijeme vo svete, ktorý fandí spoločenským, extrovertom, komunikatívnym ľuďom. Takže fajn knižka ale nepomohla by mi ani v detstve, ani v dospievaní ani v dospelosti.

12.04.2023 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Zaujímavé čítanie. Na ZŠ, keď sme to mali čítať v povinnej četbe, má to neoslovilo a nebavilo. Ako dospelá, na rozšírenie obzoru, sa mi to zdalo naozaj pekné čítanie (až na toľkú smrť). Vyvstáva otázka ako tieto príbehy priblížiť našim deťom, aby im rozumeli, aby sa z nich poučili, ako ich zaradiť do výuky...

16.03.2023 5 z 5

Tolerantní výchova Tolerantní výchova Blanka Pöslová

Klasická kniha o výchove. Neviem prečo sa to volá Tolerantní výchova, keď sa tam o tom skoro vôbec nepíše. Inak je kniha skvelo napísaná. Celky vývoja deti rozdelené. Odporúčam rodičom.

05.03.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Naozaj skvelá detektívka

03.11.2022 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Jedna z najlepších kníh akú som mohla čítať...

05.10.2022 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Niektoré myšlienky boli fajn a inšpirujúce ale zbytok knížky ma nebavil a nudil.

29.07.2022 2 z 5

Výchova dětí: Charakter na prvním místě Výchova dětí: Charakter na prvním místě Lynda Alsobrook Landreth

Celkom fajn čtení. Niekedy sú tam písané zaujímavé myšlienky ale na niektorých stránkach sa dokola píše to isté, čo človeka začne nudiť.

16.07.2022 3 z 5

Láska k nedokonalým věcem Láska k nedokonalým věcem Haemin Sunim

Tento diel bol skvelý možno tak do polovice, potom sa tam už opakovalo to samé a už sa to nedalo dočítať. Na dlho som knihu odložila pretože ma to nebavilo. Napokon som ju dočítala ale nie je to knížka ktorú by som si prečítala znovu. Citáty sú tam skvelé ale druhá kniha Haemina je proste nudná a o ničom.

17.06.2022 2 z 5

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Haemin Sunim

Pekné citáty, zaujímavé myšlienky na zamyslenie ale inak s názvom knížky moc spoločného nemá.

16.04.2022 4 z 5

Teorie metodiky výchovy Teorie metodiky výchovy Josef Malach

výborná publikácia k štúdiu na VŠ

19.04.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Uf, uf, vôbec ma kniha nebavila. Možno sú v nej nejaké pravdy a múdrosti k zamysleniu ale knižka vôbec nie je určená pre ľudí, ktorý v takéto veci neveria. Som rada, že som ju dočítala ale druhýkrát by som ju už nečítala.

14.03.2021 2 z 5

Zájmová činnost ve školní družině Zájmová činnost ve školní družině Anna Holeyšovská

Kniha, ktorá sa dá využiť veľmi dobre v škole či v školní družine. Prehľadne napísaná do mesiacov, popisujúca rôzne hry a aktivity pri práci s deťmi

27.02.2021 5 z 5

Školní průvodce Biblí Školní průvodce Biblí Tim Dowley

přehledné a pro studující zajímavá knížka popisující bibli a lidi v zákonech

27.02.2021 5 z 5